1 1
ruleSAAA

Golf 7 1.6 81kW problem sa kvačilom

Recommended Posts

Pozdrav za sve članove foruma.

Naime imam problem sa kvačilom koje je jako tvrdo ali normalno šalta brzine,ne trese u leru,ne proklozuje kad se doda jaci gas.Da li je neko imao sličan problem jer išao sam kod par majstora jedan kaže da je fiskni zamajac,jedan plutajuci.
Pa bi volio cuti ako je neko imao isti problem.Da li je mjenjao komplet set ili samo neki cilindar kvacila?Da li mu je bio fiksni ili plutajuci zamajac(golf 7 2014 1.6 81kW,6 brzina)?

Hvala unaprjed na odgovorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sličnu situaciju na svom G4, 1.9 TDI. Kvačilo je dosta tvrdo, zamašnjak dvomaseni. Mehaničar kaže da je to sve normalno, da je novi set mekan prvih cca 1000 km a nakon toga otvrdne i to je normalno.

Vozio sam i prijateljevog G6 1.6 benz. Po osjećaju mi se čini da je obični zamašnjak, a osjećaj na kvačilu je doslovno kao da propada u prazno. Jedno od najmekših kvačila koje sam probao.

Znam da ti ovo ne pomaže previše, ali nekako po mojem nimalo stručnom mišljenu, dokle god te ne boli noga nemaš problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, MateV said:

Imam sličnu situaciju na svom G4, 1.9 TDI. Kvačilo je dosta tvrdo, zamašnjak dvomaseni. Mehaničar kaže da je to sve normalno, da je novi set mekan prvih cca 1000 km a nakon toga otvrdne i to je normalno.

Vozio sam i prijateljevog G6 1.6 benz. Po osjećaju mi se čini da je obični zamašnjak, a osjećaj na kvačilu je doslovno kao da propada u prazno. Jedno od najmekših kvačila koje sam probao.

Znam da ti ovo ne pomaže previše, ali nekako po mojem nimalo stručnom mišljenu, dokle god te ne boli noga nemaš problema.

Znam al baš je tvrdo imam još jednog Golfa 6 2.0 81kW 5 brzina,kad vozim njega poslje sedmice doslovno mi propada noga u pod koliko je mekano…a sa majstorima ganjanje nisam pametan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, MateV said:

Imam sličnu situaciju na svom G4, 1.9 TDI. Kvačilo je dosta tvrdo, zamašnjak dvomaseni. Mehaničar kaže da je to sve normalno, da je novi set mekan prvih cca 1000 km a nakon toga otvrdne i to je normalno.

 

Točno, to mi je i susjed rekao nakon ugradnje dvomasenog zamašnjaka, osjetio kad sam prvi puta stisnuo papučicu nakon servisa ali meni je papučica spojke i dalje mekana, iako je već prošao nekih par tisuća km, nije onako kao kad je set bio nov, ali nije ni daleko, iako neki tvrde da je SACHS set u startu tvrđi od LUK-a ali ne mogu tvrditi, morao bih baš probati pa osjetiti razliku između njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prešao oko 1500km sa Sachs setom. I dalje je kao da pritiskam u sunđer, tj. baš meko, dok je sa starim bilo kao u stijenu, noga mi je otpadala nakon duže gradske vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa, a ja mislio da je SACHS set u startu tvrđi od LUK-a, znači onda je ipak mekši, a ti si imao i jedno i drugo pa znaš najbolje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sad kako bih ocijenio. Sharan ima malo drugačiji hod pedala ("kraći") od Golfa. Tj. barem meni tako djeluje ili je samo do položaja sjedenja. Koliko se sjećam mislim da je čak jednu nijansu Sachs mekši, tj. ovaj sad što sam ugradio u Golfa. Luk set, tj. pedala kvačila na Sharanu je postala sad malo tvrđa, ali i dalje pušta nisko nakon nekih 40 000km otprilike.

Mada set kod Sharana AUY/ASZ/BTB je isti kao kod Golfa AJM, dok je set kod Golfa ASZ/ARL nijansu drugačiji, tj. postoji neka razlika jer kat.brojevi nisu identični. Ja sam ugradio Sachs za Golf ASZ/ARL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjenjas jest sto prije jer kod mk7 kad je tvrdo....voli propišat cilindar na pedali. Mjenjao ih dosta i bez da su bili tvrdi.

Koji je set treba vidit po etki tj vw programu po šasiji. 1.6 TU JE 99POSTO FIXAN SET

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1