1 1
LukaS2604

Gepek golf 4 1.9 tdi svijetli heckklappe offen

Recommended Posts

Pozdrav poceo me u zadnje vrijeme gepek zezati malo malo upali heckklappe offen u promjenio sam bravu komplet sa mikroprekidacem i svejedno da li zna netko gdje se nalaze zice od pocetka ispod table koje vode sve do gepeka da ih prespojim direkt kao da je uvijek gepek zatvoren? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj kablove gdje ulaze iz sasije u poklopac gepeka. Mozda je napukao pa ga sredi.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš to najvjerojatnije je do zica u zglobu di idu od auta na vrata od bunkera. Zbog tih zica isto zna prestat radit grijač zadnjeg stakla ili ti ne zaključava bunker.

Na starijim G4 je to odvojena žica tako da ako baš hoćeš najlakše rješenje, izvučeš pin 16 iz plavog konektora na tabli (nemoj rezat žicu, izvuče se van iz konektora) i riješena stvar. Na 2002. i novijim to sve ide preko CAN busa, linije od CCM-a do table. Njih nemoj vadit jer bi ti CCM mogao počet radit gluposti pa ti može krenut zezat sve od zaključavanja do prozora. Eventualno imaš žicu od bunkera do CCM-a koju možeš izvadit ali onda ti auto neće znat kad je otvoren bunker pa bi ti moglo zezat zaključavanje.

Ja imam istu stvar, meni ne radi grijač stakla i katkad ne zaključava, ali toga ću se na ljeto uhvatit.

Pinout konektora na tabli

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji set za popravak žica u pregibu kod gepeka, inače, može i standardno lemljenjem prekinutih žica, produživanjem istih i termobužirom da se sanira.

01_2xrep.-satzkabelba3ursg.jpg

02_2xrep.-satzkabelbabrrj5.jpg

Beispiel: Montage VW Golf 4 Variant - SenCom T.Q. - Kabelbaum Rep.-Satz Heckklappe

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1