3 3
Daddy_Cool_74

VW 1200 buba, 25kw, 1974.g. TAS

Recommended Posts

Jedino da ostavis broj sasije pa da neko pogleda u Etki. Ovako tesko da dobijes info sa sigurnoscu.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Mislim da na tvoj 1200 (25kW) ide 180mm i sve modele do 1600, na 1600 (39,5kW) je išla lamela od 200mm, ali ovo uzmi sa dozom rezerve. ETKA ili netko tko prodaje dijelove pa da baci pogled po šasiji i da točan podatak, ovdje ima slabo bubaša iako je ovo VW forum, bar ih ja ne vidjeh u ovih 10-tak godina. Uglavnom, sretno sa sređivanjem, lijepo je vidjet da je netko još voljan slagat i vozit bubu, danas rijetkost.

Osobno sam ih imao nekoliko i vozio razne modele od 1200, 1300, 1302S i 1303S. Ova zadnja mi je bila najdraža ali je bio uvoz, ili bolje rečeno (dovoz) iz Njemačke u vrijeme bivše države i nije se mogla registrirat, pa je služila za dijelove motora za 1302S model. Imao sam čak i motor iz 1957. godine (22KS/16kW), osobno ga sređivao ali odustao kasnije i prodao ga nekom iz Vinkovaca. Bio na podvozju od bube 1300 ('71) jer joj je karoserija potpuno propala pa je ostala samo šasije ali je imala papire, uglavnom nema na kojoj nisam radio ali davno je to bilo. Ta šasije je prodana i završila u Bjelovaru, kasnije ju našao na internetu da je na nju sjela karoserija od bube iz '67. godine, šteta što nisam skinuo fotku i arhivirao, prepoznao sam ju po boji amortizera. :)

pzuntusk.jpg

m9tt5zav.jpg

bx74pgv3.jpg

hu65jt3d.jpg

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš i ovu mogućnost, pošto je bubin motor vrlo jednostavan za izvadit ne vidim razlog zašto to ne i napravit jer je lamela ionako za mijenjanje koliko iščitavam iz tvog upita, a usput pregledaš i opereš motor, koji je ovako ugrađen vrlo nezgodan za neko temeljitije čišćenje.

Kod skidanja motora imaš 4 vijka, odvojiš sajlu spojke, sajlu gas pedale, odvojiš crijeva od grijanja i možda još pokoju sitnicu koju se sad trenutno ne mogu sjetit i motor je vani, to je to, lamelu pod ruku pa možeš naručit po kataloškom broju, dimenziji ili odeš do trgovca i vidiš ima li istu.

Inače, ovo je tema za projekte, ne za tehničke upite ili kvarove, znači kad želiš predstavit svoj auto i pokazat što se na njemu radi/lo, a ovdje dolje si trebao postaviti upit u jednoj od tema, a pošto si nov na forumu nije naodmet pročitat i pravila foruma.

Volkswagen :: Tehnički kutak
Volkswagen :: Volkswagen kvarovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bacio sam oko na Sachs katalog, on uopće nema bubu 1200, samo 1500 i 1600 i za njih ide 200mm. Evo ti link pa pogledaj:

ZF Aftermarket Online Catalog

Inače više manje svi povlače podatke iz TecDoc kataloga, zato ni Impex ili neki drugi isto neće imat 1200 model pa neznam baš gdje ćeš nabavit novu lamelu.

Inače svaka čast na trudu, a ako budeš od volje možeš i ovdje predstavit svoju bubu i što si sve radio na njoj. Šta se nisu ove TAS zvale Bosanke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se i nitovat. Ima jos uvjek ljudi koji to rade. Mozda najbolje rjesenje da zavrsi to

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čale i ja smo sve četiri seta kočionih pakni na TAM-2000 kiperu sa aluminijskim nitnama sve odradili. Ja ih obrusio, premazao antikorozinom pa ih sve obojao, kasnije mu pridržavao i fino čekićaš, obloge smo uzeli za siću. Mislim da smo istu stvar i na jednoj bubi tako odradili, baš na lameli ali nije to za svakoga, pitanje je da li može naći nekoga tko će mu to odraditi, ali prvo skinut , a onda dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sam dao ideju. Realizacija ne znam da li je izvodljiva :) ali sve je teze naci neke potrosne dijelove za auta starija od 50 godina :)

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko je kolega spretan ali ako se takav antikvitet od auta uzme onda se mora barem biti spreman na posao koji slijedi. Lakše je ako imaš nekolicinu kolega koji ih voze, pa znaju gdje je što još dobavljivo, ovdje na forumu nema ljudi koji ih voze, a kamoli da znaju gdje su dijelovi dobavljivi. Osobno bih mu preporučio da se registrira na Oldschoolhr forumu, tamo može naći više informacija i povezati se sa nekim kolegama, a dalje će valjda nekako ići.

- Oldschoolhr.com.hr forum
Teme
- '72 VW Bug 1200 - Maggie
- vw buba 1200, 76
- buba kvačilo i zamašnjak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da se ja ubacim, nisam već dugo pisao po froumu.
Na sve 1200 motore koji su standard, ide 180mm lamela.
Isto ide i na 1300 motor ako je jednostruki usis na glavama (na 1200 je isto jednostruki).

Evo: https://en.hoffmann-speedster.com/beetle/engine/clutch-add-on-parts/

Od Hoffmana sam puno puta naručivao i cijene su ok, dostava brza, webshop solidan.

Ako imaš još pitanja, tu sam... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3