2 2
User13

Golf VI 1.6 EGR + DPF

Recommended Posts

Pozdrav svim članovima. 

Posjedujem Golf VI TDI 1.6 sa pređenih 62 000 km ( Vozilo je novo kupljeno 2011. godine i vozano samo lokalno do prije godinu dana od kada svaki dan pređe 50ak kilometara i s vremena na vrijeme ide i na autoput - normalna vožnja da kažemo ) . Zbog načina vožnje od ranije DPF je pravio probleme u nekoliko navrata.

Sad mi se dešava da auto prijavi grešku ( spirala koja blinka ) i kao da uđe u safe mode - neće preko 2000 obrtaja.

Promijenjen senzor DPF-a, ništa nije riješeno.

Majstor mi kaže da je stradao EGR i da imam opciju da promijenim ili da ga softwerski uklonimo i probušimo DPF. On i nekoliko drugih majstora koje sam pitao mi govore da je druga opcija jeftinija i bolja, jer više neću imati problema.

Navodno ako zamijene EGR, niko mi ne garantuje da DPF opet neće praviti probleme.

Molim Vas za savjete i iskustva sa istim. Kako će se auto ponašati u slučaju bušenja ? Hoće li dimiti ?

Hvala. LP

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dpf slobodno skini, isto i egr ventil. Ostace ti katalizator i ne bi smio da dimi dok ga bas ne stisnes.

Sto se tice opravke. Uspešno se dpf ocisti. Mada na toliko km nema mi logike da je i zaprljan. Isto tako nema mi logike da je egr crkao...

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Pedja83 said:

Dpf slobodno skini, isto i egr ventil. Ostace ti katalizator i ne bi smio da dimi dok ga bas ne stisnes.

Sto se tice opravke. Uspešno se dpf ocisti. Mada na toliko km nema mi logike da je i zaprljan. Isto tako nema mi logike da je egr crkao...

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka
 

Eh eto, očito je način vožnje utjecao na to da ode EGR. Auto bukvalno 10 godina voženo po sistemu da se upali ujutro, odveze 2km na posao po gradu i vrati kuci s posla...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2