2 2
bundyboy

Tražim prednji desni far za golf 3

Recommended Posts

Pozdrav,

tražim ako netko ima za pokloniti prednji desni far / svijetlo za Golfa 3 ?

451750098-10232144743497832-105735415853

hvala 😊

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta se dogodilo tvojem?

Ako se stako počelo odvajat pa ti pušta vodu to se može lako zasilikonirat natrag.

Ako te zeza stuja, ako se izolacija na žicama istopila ili raspala to se da sredit. Kupiš Konektore za žarulje i pinove koji idu na konektor cijelog fara i s novim žicama spojiš isto kako su i stare spojene.

Ako su ti polomljene kopčice koje ga drže to bi se moglo zalijepit s dvokomponentnim epoxyem, a možda kao i za četvorku rade i nove kopčice pa imaš cijeli set za reparaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MateV said:

Šta se dogodilo tvojem?

Ako se stako počelo odvajat pa ti pušta vodu to se može lako zasilikonirat natrag.

Ako te zeza stuja, ako se izolacija na žicama istopila ili raspala to se da sredit. Kupiš Konektore za žarulje i pinove koji idu na konektor cijelog fara i s novim žicama spojiš isto kako su i stare spojene.

Ako su ti polomljene kopčice koje ga drže to bi se moglo zalijepit s dvokomponentnim epoxyem, a možda kao i za četvorku rade i nove kopčice pa imaš cijeli set za reparaciju.

nažalost razbijeno, pa mi treba kompletno ovakvo 🙂

pa ako netko ima, a ne treba mu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednokomorne farove ćeš možda naći da ti neko pokloni, ali dvokomorni baš teško jer su baš na cijeni pogotovo oni koji su u dobrom stanju.

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, mur3633 said:

Jednokomorne farove ćeš možda naći da ti neko pokloni, ali dvokomorni baš teško jer su baš na cijeni pogotovo oni koji su u dobrom stanju.

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk
 

a dali na tehničkom znaju dali je moj model bio sa jednokomornim ili dvokomornim ? jer sam gledao malo po netu, 

i skužio sam da kod golfa 3, ima i sa jednim i sa drugim. a s obzirom da imam jednokomornu jednu,

mogu eto prihvatiti i jednokomornu na poklon

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je fabrički bio sa jednokomornim, a ugradiš dvokomorne, kad upališ dugo svijetlo ugasiće se kratko. Na fabrički ugrađenim dvokomornim to nije slučaj, već radi i dugo i kratko istovremeno.

 

Uglavnom nije teško prepraviti, na jednom mjestu na kutiji osigurača se prespoje dva pina i onda radi kao fabrički. Imao sam negdje sliku u starom telefonu tačno šta se prespaja.

 

Ako je fabrički bio sa dvokomornim, a staviš jednokomorne onda dolazi do toga da možeš da izgoriš H4 sijalice kad upališ duga jer na H4 sijalici rade oba vlakna paralelno. Opet i to se prepravlja na obratni način, tako što se otpoje ova dva pina na kutiji osigurača.

 

Sent from my S24 Ultra using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2