2 2
frenki sdi

Vracanje kilometar sata

Recommended Posts

@frenki sdi

 

imas li ti koji problema s autom? ne pises to nigdi koliko sam vidio... mislim, o ovakom topicu se moze pisat od jutra do sutra:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zivcira me to, to sto ispadamo papci, krajnji kupci automobila kojima su satovi vraceni, po komentarima na ovom topicu vidim da je to opce poznato, zasto se policija i pravosudni organi vise ne pozabave time???

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to svakog zivcira, zato sam, prije nego sam kupio auto reko pajdi da mi garantira potpisom da je prisa koliko pise na satu :da doduse, to je bilo u njemackoj di ti papci mogu naj... ako vrate sat, iako se to poslje sazna :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je sada bespotrebno saznavati kolko je kilometara jer ja tu nevidim koristi.

 

Trebao si to gledati kada si auto kupovao,evo ja sam u svoga do sada za servise 600eura platio,a ceka me jos 200eura za crijevo od turbine koje samo dodje 100eura novo plus neki regulator,ali opet sam dobro prosao kada pogledam ljude koji su kupovali u hercegovini iz ovih auto salona kakve oni muke imaju :rotfl:lol2 ,plus sam jeftinije prosao sto sam iz njemacke dopeljao auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ??to ako je netko npr. smanjio kilometra??u već unaprijed, znajući da će auto prodat za par godina. S recimo 200 000 smanji na 50 000, pređe 100 000 i proda ga kao da ima 150 000, umjesto stvarnih 300 000. A ovi na tehnučkom to ne znaju jer u zadnjih 5 pregleda nije bilo smanjivanja. Malo je glupast primjer.

 

Ali evo drugo, ne treba se kilometra??a samo vratiti, mo??e se i "za??topati", tako da jedno 2-3 godine stoji na istim kilometrima. Pa ima tu raznih jo?? načina da nas ljudi prevare.

 

Najbolje ne kupit polovno auto uopće. E kad bi netko bar tu??io nekoga za skidanje kilometra??e i prevaru pa da dobije spor. Vi??e niti jedna auto kuća ne bi riskirala. A u svim se prodavaju auti stari do 10 godina, sve redom ispod 100 000 km....

 

 

BTW pogledajte po oglasima, viditi ćete da svi auti imaju kilometra??u od 80 000 - 160 000 km, bez obzira jesu li stari 2 godine ili 20 godina. Ajde da je jednom bio jedan djedica koji je u 30 godina pre??ao 50 000 km.... Ali po oglasima ispada da u Hrvatskoj onda aute samo djedice voze

Share this post


Link to post
Share on other sites

nagledao sam se zadnjih 5-6 godina auta iz uvoza, i to netom ??to prijeđu granicu, zavr??e pod mojim rukama i fotoaparatom, i vjerujte mi na riječ - za sve te godine bih mogao nabrojati na prste svoje dvije ruke automobile koji su pre??li manje od 150000 km

Eto, pa vi kupujte iz uvoza.

Stvari stoje ovako:

prosječan, jadni Hrvat nema para; kad već skuca nekakvu crkavicu ili kredit za novi auto, onda je u strahu...čuva ga pazi ga i vozi u ovla??teni servis jer se boji ako ??ta rikne, da neće imat para (ko ??to i nema) da to popravlja.

Onda, se vozi 15tkm (u vrh glave 20 tkm) godi??nje. I kad sračuna?? koliko je pre??ao u nekoliko godinas, ne ispadne ti niti blizu koliko ??vabe i Talijani ganjaju...a kad jo?? razmislimo, i sjetimo se da je porez na dizlo puno veći vani, nego ??to mi mislimo, te da se ne isplati uopće voziti takav auto, ako godi??nje ne prelazi?? min. 30tkm onda je jasno koliko je takvo vozilo pre??lo za 5 godina.

a ako i dalje mislite da je auto iz uvoza bolje odr??avan, varate se, jer je tek sada do??lo sve ??ivo ??to se treba i ne treba mijenjati na red.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Nix

ja sam recimo uvezo golf 5 iz austrije,1.1.2005. proizveden - 96000 km...

stvarno sam se ubijao od provjere da saznam ali je to prava kilometraza... zvao u austriju u servis,zvao firmu od koje je auto bio prije nego sam ga ja kupio (kupljen preko posrednika,zato mi i je bilo sumnjivo)... i cini se da je to stvarna kilometraza... nadam se ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jbg nema se za novo auto,ja sam znao sta kupujem....

 

 

A i stari mi je govorio jebaji ga da mu moradnem i komplet generalku raditi,ali kosto je mo stari reko kupio auto davalja ulozi malo u njega i miran se,pa koja samo sranja nasi prodavaci dovlace vamo to su lame jbt kojima su vozili djelatnici nekih firmi niti je se mazilo ni pazilo

 

sve ima svoj rizik,ja bi najvise volio da sam mogao golfa 5 sdi uzeti novoga,ali jbg nisam imao novaca i sada sam se pomirio sta sam uzeo

 

prije nego so sam uzeo golfa 4 zapela mi neka calibra za oci,a dobro bi se i napatio da sam ju uzeo ovako barem imam 2001 godinu auto i za mene i moj djep :) to je novo auto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stvari stoje ovako:

prosječan, jadni Hrvat nema para; kad već skuca nekakvu crkavicu ili kredit za novi auto, onda je u strahu...čuva ga pazi ga i vozi u ovla??teni servis jer se boji ako ??ta rikne, da neće imat para (ko ??to i nema) da to popravlja.

Onda, se vozi 15tkm (u vrh glave 20 tkm) godi??nje. I kad sračuna?? koliko je pre??ao u nekoliko godinas, ne ispadne ti niti blizu koliko ??vabe i Talijani ganjaju...a kad jo?? razmislimo, i sjetimo se da je porez na dizlo puno veći vani, nego ??to mi mislimo, te da se ne isplati uopće voziti takav auto, ako godi??nje ne prelazi?? min. 30tkm onda je jasno koliko je takvo vozilo pre??lo za 5 godina.

a ako i dalje mislite da je auto iz uvoza bolje odr??avan, varate se, jer je tek sada do??lo sve ??ivo ??to se treba i ne treba mijenjati na red.

100% u pravu sa malim dodatkom:

Ljudi obicno potrose sve pare na auto. Ritki se site ostavit novce za detaljan servis auta (jedva i ulje prominu a 100 puta san cuja: tek san ga kupija a vec triba trosit u njega) Koliko mi se cini vecina tih auta je skoro na kilometrazi za veliki servis. Dalje, nasi dileri spuste kilometre a narod viruje brojkama i onda se cudi kad pocnu problemi.

Auta iz vana su u prednosti samo sto su vozena po dobrim cestama (ali i to je svejedno jer 200 000 je 200 000 pa kako god cesta bila dobra), u prosjeku je kvalitetnije gorivo ulivano (kod nas su seTDIevi napili previse obicnog dizela i loseg eurodizela) i mala je vjerojatnost da je auto redovno podsjeciva mestre koji jedva da razume tehnologiju 80tih). Sve ovo ne iskljucuje da i kod nas nema dobrih auta kao i vani losih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj prijatelj hvali aute uve??ene iz njemačke/belgije itd... sve ko tamo su odr??avaniji, jeftini, ima ih s vi??e opreme nego u nas i sve to. A on je sebi kupio Audi A4 vanka, pred par godina. I tek je nedavno primjetio kako mu se gepek poćeo krivo otvarati, tj. jedna strana je malo drugačija od druge, za vi??e od 1 cm. ? to je znak da je auto bilo slupano, popravljeno, par godina je trajalo, a sada izviru tragovi udara. Vjerujem da većina ovih auta iz uvoza je bila polomljena, jer ih organizirani uvoznici mogu dobiti za male novce, isto za male novce popraviti, a za velike novce prodati. Drugo im se ne bi ni isplatilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li mi netko objasniti proceduru za tuzbu osobe od koje ssam uzeo auto a km su bili skinuti?

izvadjena potvrda sa tehnickog na kojoj se vidi sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo stara tema dignuta iz pepela pa da i ja pitam.... evo Bagi tebe specifično zbog znanja...

Kakva je situacija ako mijenjaš kompletnu uricu na autu? uz to se i promijeni kilometraža.... šta onda na tehničkom? Prijavit da si mijenjao ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš tužit osobu od koje si kupio auto ali budući da to nije pravno regulirano teško da ćeš dobit na sudu.

Najgore što bi ti se moglo dogodit da moraš platit sudske troškove , ali najbolje ti se posavjetovat s odvjetnikom. Pretpostavljam da ste ti i prodavatelj napravili kupoprodajni ugovor a u većini ugovora stoji članak da je auto kupljen u viđenom stanju i da prodavatelj odgovara samo za legalitet vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mozda se sta promjenilo :lol2

 

dosta šale, znaci nista od tuzbi

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

najjeftinije ti je odustat od svega...

 

makar, imaš pravovaljani dokument...

 

tu bi se i moglo nešto

Share this post


Link to post
Share on other sites
najlakse je uvalit dalje :lol:

 

i dalje vrijedi moto

meni uvale,ja uvalim dalje :)

 

na potvrdi se sve vidi, tak da se i može znat tko je skinuo...

 

odvjetniku i tužba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslije kupnje nema kajanja. Najgore je što se svi poslije kupnje sjete kilometraže umjesto da kad kupuju odu kod mehaničara i provjere. Prodavatelj se neće bunit ako zna da je sve u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poslije kupnje nema kajanja. Najgore je što se svi poslije kupnje sjete kilometraže umjesto da kad kupuju odu kod mehaničara i provjere. Prodavatelj se neće bunit ako zna da je sve u redu.

 

taj tvoj gofl u avataru, il si ti skinuo ili si ga kupio sa skinutim km...sjecam se iz oglasnika da je preko noci palo sa lupam 250 na 180 tkm :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2