2 2
Sioux

Centralno kod golfa mk3?

Recommended Posts

Ovako, odlučih se na ugradnju daljinskog na već postojeće centralno zaključavanje, pa me zanima gdje se nalazi glavna upravljačka kutija koja ??alje signale motorićima da se zaključaju i otključaju na koju moram spojit uređaj za daljinsko.

Po??to mi njemački nije jača strana :bag: al sam ne??to po slikama u ETKA-i na??ao da je negdje u gepeku?

 

Ako je to netko radio na mk3, i ako je voljan pomoći bio bih zahvalan... plaćam :zivio

 

Nisam ba?? pri parama da platim ugradnju, a i volio bi si to sam slo??iti po??to sam čuo da i nije neki veliki problem.

 

Unaprijed hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Golfu 3 nema motorica vec je daljinsko na vakum pa do bravica idu crijeva, pumpa ti je u gepeku ispod zadnjeg svijetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci samo na tu pumpu spojim zice za otkljucavanje i zakljucavanje i povucem struju od nekuda?ili mogu uzet 12v od te pumpe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspješno spojeno daljinsko frigate u golf 3, spajano po drugoj shemi.

 

Sve šljaka odlično, otključavanje, zaključavanje, žmige...

 

E sad jedini problem je u trećoj tipki na daljincu (skakavcu) , ne daje mi nikakvu pobudu ili signal kad ju stisnem...ispitivano sa lampicom ili kako se to već zove? ideja je bila spojiti ju na jedan zvučnik od alarma, ali naravno kad sam spojio ništa...može li mi netko objasniti u čemu je caka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebas drzat gumb 2 sec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd slobodno napises malo kako to ide, jer bi ja htio za vikend bacit se na takav posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto da odmah kazem da se ne spaja po cetvrtoj shemi, kao što sam mislio. Iako golf 3 ima pneumatsko centralno spaja se po drugoj shemi (positive trigger)

 

centralno za golfa 3 se nalazi iza rucice za otvaranje haube,u zicama koje iz vrata ulaze u kabinu,boje su zelena (zakljucavanje) i siva (otkljucavanje) ,rade sa plus signalom

 

zice od zmigavaca mozes naci na buntu zica koji ide od rucice zmigavaca,boje su crna sa zelenom i crna sa bijelom

 

plus uzmes sa brave,crvena debela zica

 

masu uzmes sa okruglog spoja za masu iznad rucice za haubu,vidjet ces gdje je to,sve su smedje zice tamo

 

narancasta i narancasto crna ti ne trebaju to vidis u shemi.

 

Nisam slikao da napravim tutorial al mislim da ce i ovo pomoci.

 

Eto sretno!

Share this post


Link to post
Share on other sites
trebas drzat gumb 2 sec.

 

Radi ali samo 2 sec i onda stane i poslije toga ga ne mogu vise upalit dok ne upalim auto, kao da nema snage? E sad ja sam to spojio direkt na plus te trube od alarma, a ne mogu se sjetiti koliku snagu daje ta zica za trecu tipku, znam da je nesto pisalo al ne mogu se sjetiti sto? Kak da to rijesim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da dignem temu...

Danas smo se frend i ja zaje**vali oko daljinskog.

Auto golf mk3 ima tvorničko centralno (pneumatsko), pa reko idemo ovo ugradit.

 

Daljinsko je replika origigi skakavca, 3 tipke.

Najprije smo probali zadnju shemu, za aute sa vakuum pumpom, to nije šljakalo. Zatim smo spojili ovak kak je Sioux opiso.

 

Uglavnom, sve boje su spojene kak si i reko (vjerojatno je isti tip daljinca) ali nikako nemogu spojit da radi i zaključavanje i otključavanje.

(spojim samo jedno - radi, drugo isto ali kad spojim obje, radi samo zaključavanje)

 

Da li netko zna di bi mogo bit problem?

Spajali smo u gepeku kod vakuum pumpe

 

hvala

 

EDIT: evo sheme, ja sam spojio ovo gore u čošku, zaokruženo crvenim

Scan014-March-21-2009.gif

Edited by Nick

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm, ja sam to spajao dolje ispod volana, kod ruckice za otvaranje haube, tak da tu mozda postoji problem? nisam bas strucan po tom pitanju, al mislim da bi tamo trebali probat jer tamo su zice od glavnog motorica, vozacevog (ako se ja dobro sjecam, kak su mi ljudi to objasnjavali) i ja nisam imao nikakvih problema, sve je radilo od prve. To moje daljinsko je od firme Frigate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene na bivsem a4 su se zice spajalo kod ploce sa osiguracima, nista kod kompresora

tako da je moguce da je u tome problem

mislim da bi bilo najbolje to odvesti kod foga ili u autosound, ugradnja je nekih 100 kn valjda i rjesena stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites
hmmm, ja sam to spajao dolje ispod volana, kod ruckice za otvaranje haube, tak da tu mozda postoji problem? nisam bas strucan po tom pitanju, al mislim da bi tamo trebali probat jer tamo su zice od glavnog motorica, vozacevog (ako se ja dobro sjecam, kak su mi ljudi to objasnjavali) i ja nisam imao nikakvih problema, sve je radilo od prve. To moje daljinsko je od firme Frigate.

Ma gledo sam i tamo, iste su žice (po nekoj bi logici trebalo bit svejedno, ako sve ide na isti strujni krug). Iza mi je jednostavnije složit, nema raskapanja a i karavan je pa ima mjesta sastrane

 

Anyone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega ja sam isto spajao ispod volana(uz pomoc Siuxa :respekt )i od prve je radilo kako treba,

ja sam svoje kupio na Arizoni pa radi bez problema tako da ti je najbolje da tako napravis i mora raditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma netrebaš nikakve sheme, ja si daljinsko prije ugradnje spojim na akumulator i isprobam sa probnom lampicom kak radi.

A na golf 3 netrebaju iči nikakve žice do gepeka (tj kompresora) nego samo do utičnice tamo gdje idu žice u vozačeva vrata, i žice idu na žmige, dvije žice ispod volana (nije ih problem nači sa probnom lampicom) i naravno plus i minus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo spojeno danas, 20min posla :bravo

 

Samo moram napravit razvod sa diodama za žmigavce (jer je samo jedna žica).

I imam par pitanja, kaj se nemože složit da se šajbe spuste i dižu kad se duže drži tipka? (ko kad se ključem okrene)

 

I kaj stavit na 3. gumb (gepek), mislio sam paljenje svijetla, ali i to bi moro sa diodama riješit, jel (zato jer daje samo kratki signal, ko i za otklj.)?

 

:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas na modulu neki jumper, koji mozes stavit u dva polozaja, jedan ti je 0.5 sec a drugi malo duze (nisam siguran koliko, mozda 2 sec), tak da kliknes jednom, pa kad prozori stanu kliknes jos par puta i dignes prozor :rotfl primitivno, al eto bolje i to nego se vracat u auto i dizat prozore.

 

I kak si spojio? iza ili napred?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imas na modulu neki jumper, koji mozes stavit u dva polozaja, jedan ti je 0.5 sec a drugi malo duze (nisam siguran koliko, mozda 2 sec), tak da kliknes jednom, pa kad prozori stanu kliknes jos par puta i dignes prozor :rotfl primitivno, al eto bolje i to nego se vracat u auto i dizat prozore.

 

I kak si spojio? iza ili napred?

Napred sam spojio. Pljuga - thank's to you :D

 

ma ima jumper - na 3.5 sekundi, al ga otvara svaki put, tak da je to bezveze

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve sam spojio zahvaljujuci vama e sad je problem kljuc programirat, rastavio sam kljuc i izgleda da ima ugradjenu plocicu sa kodom kakve su tu sheme, kako to napravit?

Share this post


Link to post
Share on other sites
sve sam spojio zahvaljujuci vama e sad je problem kljuc programirat, rastavio sam kljuc i izgleda da ima ugradjenu plocicu sa kodom kakve su tu sheme, kako to napravit?

 

 

Nekuzim,ti vjerojatno imas sada kljuc skakavac :rolleyes:

Ako je tako,odes kod nekog tko izraduje kljuceve i on ti nareze novi kljuc na taj skakavac i

prebaci kod iz starog kljuca,mene kostalo 80kn

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nekuzim,ti vjerojatno imas sada kljuc skakavac :rolleyes:

Ako je tako,odes kod nekog tko izraduje kljuceve i on ti nareze novi kljuc na taj skakavac i

prebaci kod iz starog kljuca,mene kostalo 80kn

 

kljuceve sam rijesio!! problem je kod, jer u skakavcu nema di stavit onu plocicu sa starog kljuca.

kako to rijesit? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

neide mi bas ovo u glavu?

za golfa duju sa orig centralnim, di se spaja, kod osiguracke ili u gepeku i moze slika seme, neznam jeli mozda to ova slika gori, trazia sam po netu ali glupi google brlja nesta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova slika sto je Nick stavio, ta zaokruzena shema ti je shema spajanja, a sve spajas dolje kod osiguracke kutije :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo, hvala puno, reci mi jos jeli se zmigavci u to racunaju ili triba jos nesta spojiti

 

edit: koliko sam skuzia i zmige se u to racunaju ali imam jos prohtjeva :lol:

cuo sam da duje koje imaju orig centralno triba kupiti neke dodatne motorice ili motoric?!

 

ubiti shema 3 vridi i za duju? ti si zapravo sliku opisao ovako!

Eto da odmah kazem da se ne spaja po cetvrtoj shemi, kao što sam mislio. Iako golf 3 ima pneumatsko centralno spaja se po drugoj shemi (positive trigger)

 

centralno za golfa 3 se nalazi iza rucice za otvaranje haube,u zicama koje iz vrata ulaze u kabinu,boje su zelena (zakljucavanje) i siva (otkljucavanje) ,rade sa plus signalom

 

zice od zmigavaca mozes naci na buntu zica koji ide od rucice zmigavaca,boje su crna sa zelenom i crna sa bijelom

 

plus uzmes sa brave,crvena debela zica

 

masu uzmes sa okruglog spoja za masu iznad rucice za haubu,vidjet ces gdje je to,sve su smedje zice tamo

 

narancasta i narancasto crna ti ne trebaju to vidis u shemi.

Edited by mateo.split

Share this post


Link to post
Share on other sites

Di se nalazi tocno ta pumpa za centralno jel mi neradi centralno pa da vidim sta bi moglo bit, ako ima neko jos neku ideju sta bi trebalo pogledat oko toga??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Di se nalazi tocno ta pumpa za centralno jel mi neradi centralno pa da vidim sta bi moglo bit, ako ima neko jos neku ideju sta bi trebalo pogledat oko toga??

 

 

u bunkeru desno kod štop svjetla skini tapicirung i tu ti je pumpa, jel se uopće čuje pumpa kad okreneš ključ, ako da vjerojatno ti negdje pušta koje crijevo, ako se ne čuje onda je moguće da je pumpa otišla

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2