0
vw_damir

16v kr ili 8v??

Recommended Posts

U bliskoj buducnosti uzimam golfa mk2. Izbor motora je suzen na dva modela iz naslova. Sad mi treba vase misljenje. Koji je izdrzljiviji, osjetljiviji. Sta su mane jednog i drugog, koji je laksi za odrzavat, potrosnja, oprema. Jednostavno zanima me sve sto znate o ovim motorima i kojeg biste vi prije uzeli? Hvala i pozzz iz BiH!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj izbor bi bio 16v Kr, 1.8 8v je jednostavan motor , jednostavan je za odrzavanje i neiziskuje neku specijalnu pažnju, 16v motor kao motor nije los , iziskuje nesto vise paznje ali nekih specijalnih mana nema , jedina zamjerka je jako osjetljiva K-glava ( malo ih je da funkcjonira besprekorno ) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

takodjer mislim da je u globalu 16v bolji motor, vise snage u osnovnoj izvedbi, vise potencijala za tuning, a mana mu je, kao sto beljo rece, star i cesto problematican sistem ubrizgavanja, koji ako radi kako treba pokazuje svoju svjetlu strana, ali o tome su se vec pisali romani na forumu pa bolje da ne pocinjemo opet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pregledao sam ovaj dio foruma i nemogu bas nekih konkretnih info. da nadjem. Dalke i dalje mi je potrebna vasa pomoc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

definitivno 16V R.U.L.E.S :palacg:palacg samo su dvije mogučnosti: ili je 16v ili 12v ali mu onda treba šest klipova :rotfl:rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je situacija kod vas u HR i SLO sa cijenom? Ovdje ispod 2000 eura nemozes naci imalo da valja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam i 8v i 16v Gti-a i mogu ti rec samo ovo.sweet 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovisi šta si vozio do sad, ako ti je ovo prvi auto onda kupi 1.8 ili nešt slabije... jer 16v ili 8v za prvi auto=groblje! :da

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovisi šta si vozio do sad, ako ti je ovo prvi auto onda kupi 1.8 ili nešt slabije... jer 16v ili 8v za prvi auto=groblje! :da

 

Ovisi tko ga vozi i kako ga vozi..... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evoti...vidi se ti da nisi još vozio 16V, zato uzmi 8V motor. Nema problema sa njima, rade ko švicarski sat i to je to. Kod vas imate i super benzin, to ti je smrt za K-Jeta.

 

evo ti situacija u SLO

 

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2135933

 

onda je još jedan za 1400 i jedan sa BBS RM za negdje 2100 (?)

 

Uzmi 8V, pusti KR i PL motore ljudima koji ne znaju što to je. KR radi samo kada ima generalku urađeno. Posle toga treba ti dobar benzin.

 

Dobar 16V ti je trica ABF. KR i PL pušita na radilici. Nema KR motora da nije pojeban na aksialnom lageru.

 

Golf kec. Golf GTi. EG.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evoti...vidi se ti da nisi još vozio 16V, zato uzmi 8V motor. Nema problema sa njima, rade ko švicarski sat i to je to. Kod vas imate i super benzin, to ti je smrt za K-Jeta.

 

evo ti situacija u SLO

 

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2135933

 

onda je još jedan za 1400 i jedan sa BBS RM za negdje 2100 (?)

 

Uzmi 8V, pusti KR i PL motore ljudima koji ne znaju što to je. KR radi samo kada ima generalku urađeno. Posle toga treba ti dobar benzin.

 

Dobar 16V ti je trica ABF. KR i PL pušita na radilici. Nema KR motora da nije pojeban na aksialnom lageru.

 

Golf kec. Golf GTi. EG.

 

Ovaj GTI je stavrno dobro ocuvan... Ovdje kod nas u BiH slabo ocuvanih ima, a uz to su i mnogo skupi!

 

HVALA i POZZ!

Share this post


Link to post
Share on other sites
... pusti KR i PL motore ljudima koji ne znaju što to je. KR radi samo kada ima generalku urađeno. Posle toga treba ti dobar benzin.

 

... Nema KR motora da nije pojeban na aksialnom lageru.

 

Pa šta ti opet pričaš nekakve gluposti :palacd - da nisi opet koju pivu previše popio :zivio - mani se toga, več sam ti rekao i ne stoj predugo na suncu :lol2 - štetno je za zdravlje

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se zelis terati, dohc, ako ne onda je dovoljna i jedna.

ali svi ovdje zele na neki nacin biti posebni, ako si i ti jedan od njih, za pocetak ti je dovoljno 16v, duplo posebniji od 8.

A sto se tice kvalitete, pokusaj skupiti jos koju marku pa ubodi tricu, vece sanse da kupis dobru spricu.

sretno

Share this post


Link to post
Share on other sites
jao da mi je tog 16V dovuci ovdje....

Ali nema veze kako bilo da bilo u 9 mjesecu dolazi druga duja u moje vlasnistvo 16v KR :bravo

 

 

pa gledaj. zadar ti je 3 sata od centra slovenije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0