1 1
Ogy

Bregaste za KR-a

Recommended Posts

Evo kupujem si malo "bolje" bregaste pa me zanima jel imate koji prijedlog i dal ima gdje u hrvatskoj za kupiti?

 

E da i cijene...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj Joca ili Punishera. Na mojom mašini je kemija s 2 ispušne il usisne bregaste, i poslje 4krpm- weeeee! :lol2

 

Bar je tak bilo.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pitaj Joca ili Punishera. Na mojom mašini je kemija s 2 ispušne il usisne bregaste, i poslje 4krpm- weeeee! :lol2

 

Bar je tak bilo.... :rolleyes:

 

 

2 ispusne su. to je onda 240 stupnjeva u prerezu kutova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebena kemija ja sam probao. 1.8 16v se vrti u 8 tisuca okretaja bez beda samo sto nemas lera jer radi doslovno ko da se svadjaju cilindri tek nakon 2000 okretaja radi mirno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je radio dobro u leru, bio je fino naštelan. A sad kad če to sve trebat ponovo slagat.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 ispusne su. to je onda 240 stupnjeva u prerezu kutova.

 

moze ovo malo detaljnije se objasnit ako ti nije neki problem,sta se radi i kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites
sve je to ok DARAC, ali nekako mi cijene djeluju kao stvarno skupe il?

 

hm? neznam kako sam ja vidio 240 cijenu valjda sam krivo gledao. ali sta jest da jeste to bi bio pravi posao. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je razlika izmedju pl-ove i modificirane ispusne:

 

cams.jpg

 

Kr-ova je negdi izmedju. Mi smo to isprobali na mom autu dok je bio 2.0 16v, i na Markicevom KR-u, sada Motinom autu.

Na mom sam malo fulo kut, za cca 3stupnja pa mi je auto malo kasno poceo vuc, a gore mu je malo falilo benzina... a 9a se i nevoli tolko vrtit ko 1.8 16v. Na Motinom je auto dobio nesto momenta i poceo jedno 500okretaja ranije vuci, uglavnom vise se osjeti na 1.8. Takve komentare sam vidio i kod britanaca. Dobra stvar za nekog ko nemisli ulupat brdo love za par ks vise i voli se sam igrat. Vidjao sam dyno grafove sa tim bregastima, 2.0blokom, obradjenom glavom i modificiranim k-jetom sa po 170-180ks sto je prilicno dobar bang for buck.

 

 

Tu ima vise manje sve sta treba znat: http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=2508013

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta kemija se radi prvenstveno da se dobije veci kut bregastih osovina (veci kut snaga na vecim okretajima) stoga nije moguce da je poceo motor vuc na manjim okretajima jedino ako niste fulali za 1 zub tada bregaste imaju kut manji od tvornickih i tada moze auto bolje vuci na manjim okretajima ali pusis na krajnjim okretajima. kutom bregastih selis snagu na motoru (sto je veci kut snaga je na vecim okretajima)

 

tvornicke bregaste su napravljene da bi snaga bila optimalna kroz cijeli rezim rada, od malih do velikih okretaja i ako povecavas kut selis i snagu na vece okretaje (banalan primjer je da svi trkaci auti se vrte puno vise od serijskih jer imaju jako velik kut na bregastama ali zato trkaci auti ne rade dobro na leru jer je overlap bregastih prevelik). stoga ako idete u tu kemiju najvjerojatnije nece raditi dobro na leru bez obzira na kvalitetu vaseg ubrizgavanja

 

pitajte lamu (sa foruma) kako je njegov kec 1.8 16v isao kad sam mu to slozio, kako se vrtio i kako je lose radio na leru

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je neko kupovao vec gotove brege,recimo kao sto su ove na linku????

I da li neko zna koliko stepeni je neki maksimum da bi auto koliko toliko moglo raditi mirno u leru????

Share this post


Link to post
Share on other sites
ta kemija se radi prvenstveno da se dobije veci kut bregastih osovina (veci kut snaga na vecim okretajima) stoga nije moguce da je poceo motor vuc na manjim okretajima jedino ako niste fulali za 1 zub tada bregaste imaju kut manji od tvornickih i tada moze auto bolje vuci na manjim okretajima ali pusis na krajnjim okretajima. kutom bregastih selis snagu na motoru (sto je veci kut snaga je na vecim okretajima)

 

tvornicke bregaste su napravljene da bi snaga bila optimalna kroz cijeli rezim rada, od malih do velikih okretaja i ako povecavas kut selis i snagu na vece okretaje (banalan primjer je da svi trkaci auti se vrte puno vise od serijskih jer imaju jako velik kut na bregastama ali zato trkaci auti ne rade dobro na leru jer je overlap bregastih prevelik). stoga ako idete u tu kemiju najvjerojatnije nece raditi dobro na leru bez obzira na kvalitetu vaseg ubrizgavanja

 

pitajte lamu (sa foruma) kako je njegov kec 1.8 16v isao kad sam mu to slozio, kako se vrtio i kako je lose radio na leru

 

 

Djoka znam da vi leskovcu mislite znate sve, al neznate :mah:bleh:lol:

 

Ti kad si to radio štelao si ju na zub i nije ni ćudo da ti auto nije htio radit nikak na malim okretajima. Usisna bregasta ti nije bila u fazi sa ispusnom, i nemres ju nikak ni dobit ako ne isčupaš lanćanik van i potokariš kajlicu tako da možeš zakrenuti lanćanik za cca 3.6stupnja u for, odnosno 1.72mm ak se dobro sjećam. Tak slozena bregasta ima isti stupanj razdvajanja u odnosu na ispusnu ko i serijska. I time se dobije da auto u cijelom rezimu ide odlićno i vrti do 7200 bez problema ak ima goriva. I na 1.8 16v se pokazalo da auto malo ranije poćne vuć onak pošteno i vuće malo jaće. Inaće Kr-i iz mog iskustva od 4.5-5-7divljaju, motin divlja od 4-7. I auto na leru radi normalno kolko je to moguće na starom k-jetu. ;-)

 

U biti sve vam tu pise, kolko treba brusit kajlu ovisno šta oćekujete od bregaste: http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=2508013

 

 

Svi bi neku snagu a lijeni su pročiat malo. :bag:

Share this post


Link to post
Share on other sites

modifikacijama mozes dobiti puno to si u pravu ali ja sam mislio a nisam spomenuo da na mojoj kemiji samo uparis bregaste i gas. probaj jednom pa mi javi rezultat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je, stima auto radi ak ju samo stavis 6zubi od oznake. Samo kad ju stavis bez brusenja kajle nemres dobit da auto radi dobro i dole i gore, vec radi nikak dolje a gore ide ko lud ak ima benzina i nije blokada prenisko. Sto kod vas nije bio slucaj ak se ne varam posto ste kemijali s frtajlerima od unica ili cega vec a kjet znas nastelat.

 

Na svom sam bio premalo zamakno lancanik pa je bio negdi izmedju, bio sam dobio 5-7kmh na spici al je bio ljeniji dolje. I trosio je cca litru vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na svom sam bio premalo zamakno lancanik pa je bio negdi izmedju, bio sam dobio 5-7kmh na spici al je bio ljeniji dolje. I trosio je cca litru vise.

 

 

sto znaci ako auto ide ne diraj previse po motoru jer ako zelis negdje dobiti na drugom kraju pusis. :palci

 

toci i vozi :zivio

Edited by pikzibner

Share this post


Link to post
Share on other sites
da li je neko kupovao vec gotove brege,recimo kao sto su ove na linku????

I da li neko zna koliko stepeni je neki maksimum da bi auto koliko toliko moglo raditi mirno u leru????

 

Koliko sam ja upucen ove 276° su kao najoptimalnije za tuning ... al ispravite me ako grijesim :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
tvornicke bregaste su napravljene da bi snaga bila optimalna kroz cijeli rezim rada, od malih do velikih okretaja i ako povecavas kut selis i snagu na vece okretaje (banalan primjer je da svi trkaci auti se vrte puno vise od serijskih jer imaju jako velik kut na bregastama ali zato trkaci auti ne rade dobro na leru jer je overlap bregastih prevelik). stoga ako idete u tu kemiju najvjerojatnije nece raditi dobro na leru bez obzira na kvalitetu vaseg ubrizgavanja

 

pitajte lamu (sa foruma) kako je njegov kec 1.8 16v isao kad sam mu to slozio, kako se vrtio i kako je lose radio na leru

 

cijela ta prica stoji ako se ne zaneses i kupis prevelike bregaste , zato i postoji veci izbor bregastih za odredeno vozilo, ja sam na svoju duju stavljo schrickove bregaste (kut sam zaboravio koji je bio ali lako provjerim samo moram naci tuv od njih) i jos uz to je bila glava kompletno slagana , supersprintov auspuh od glave do kraja , cak sam na kraju stavio i flah sibere i sa svim tim auto je radio na leru ko beba cak je htio raditi na 500 okretaja , a kako je iso mozes pitat lamu ....

 

glavna stvar kod slaganja motora je da sa svime budes umjeren i da jedna preinaka prati i podrzava drugu preinaku, i naravno moras imat puno srece i provest brdo sati na netu i vidjet kako je neko drugi slago i kaj je dobio sa tim

 

a evo i dokaz da auto moze radit mirno , na ovoj snimci jos nije bio ni postelan

http://s126.photobucket.com/albums/p118/pu...=Picture041.flv

Edited by PUNISHER

Share this post


Link to post
Share on other sites
cijela ta prica stoji ako se ne zaneses i kupis prevelike bregaste , zato i postoji veci izbor bregastih za odredeno vozilo, ja sam na svoju duju stavljo schrickove bregaste (kut sam zaboravio koji je bio ali lako provjerim samo moram naci tuv od njih) i jos uz to je bila glava kompletno slagana , supersprintov auspuh od glave do kraja , cak sam na kraju stavio i flah sibere i sa svim tim auto je radio na leru ko beba cak je htio raditi na 500 okretaja , a kako je iso mozes pitat lamu ....

 

glavna stvar kod slaganja motora je da sa svime budes umjeren i da jedna preinaka prati i podrzava drugu preinaku, i naravno moras imat puno srece i provest brdo sati na netu i vidjet kako je neko drugi slago i kaj je dobio sa tim

 

a evo i dokaz da auto moze radit mirno , na ovoj snimci jos nije bio ni postelan

http://s126.photobucket.com/albums/p118/pu...=Picture041.flv

 

 

daj mi malo pojasni ovu foru sa k-jet tronicom i trotlovima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi je palo na pamet da kad d je meni majstor mjenjao hidropodizače nije vratio sve kak trea, i avto nije nešt vukao kao prije.... :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je situacija s 9A hrčkom i bregastima od ABF (pošto sam bregaste dobil jel se to isplati stavljat)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1