0
jopa_vr6

1.6 blok 1.8 glava????

Recommended Posts

pozzz ljudi???imam jedno pitanje,,,...dali bi mogao na blok 1.6d stavit glavu od 1.8 8V iz duje,imao bi strasnu kompresiju,a dali ce izdrzati lezaji na radilici??help

dosadno mi pa mi malo kemijo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako ti je dosadno: probaj, javi sta je bilo i pouci nas

Share this post


Link to post
Share on other sites

baciti ces lovi bezveze slazuci to! :ne

 

stvar je u tome sto lezajevima nece biti nista dok ima dobar pritisak ulja, biti ce ti zajeb to sto ce ti motor detonirati od prevelike kompresije, s time da su klipovi od dizla dosta tezi stoga bi motor bio malo ljeniji, a i motor bi se jace grijao jer su na dizlu deblje karike pa je i trenje vece, da ne pricam da moras i pomocnu bregastu mijenjat i zupcanik radilice, da ces se nahebat ko mladi majmun dok to sve slozis a nemas nista na kraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

radovi su poceli,glava nabavljena,brtva,svwe sam nabavio samo da sutra dode kolega do mene da to sastavimo i onda paljba,,,javim vam

Share this post


Link to post
Share on other sites
radovi su poceli,glava nabavljena,brtva,svwe sam nabavio samo da sutra dode kolega do mene da to sastavimo i onda paljba,,,javim vam

 

bravo. puno srece. to mora uspijeti pogotovo ako budete radili sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

klipovi od dizela izlaze van bloka.... imaj to na umu....

Inda ti je kompresija hm... hebeno visoka.....

Ovo ce bit vrlo zanimljivo za pratit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
klipovi od dizela izlaze van bloka.... imaj to na umu....

Inda ti je kompresija hm... hebeno visoka.....

Ovo ce bit vrlo zanimljivo za pratit :)

 

samo polako i nedaj da te neko sputava,i mene zanima sta ce bit, jesi isao na onu stranicu diesel tuning il tak nest?

 

pazite da i za vas nebi bio Dan mrtvih :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro je pa je jos neko barem na tu opciju se usudio , a dal pase na ovaj moj motor tdi golf 3 grana i turbina , mislim dal se to nafilat kako treba , posto je kompresija i sve ok za turbinu , FREAK , DAVIDE VASE MISLJENE?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ipak se nece radit sutr,tj danas,zab.sam da su svi sv. nece mi bit ista kompresija,stavio sam nove karike maloprije,bit ce dobro sve,i sto je jos najbolje mjenjac 4brzine 1. i 2. kratke 3. i 4.dugacke,ma nadam se da ce valjt sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha. Sa debelo dihtungo imao dizel 18 bara kompresije, kaži mi, ti na papir dihtungo i bezin 95 oktana? 100 oktana nije više dosta za 13 bar kompresije, čini se mi da ti treba nešto, što još niso pronašli. bože sačuvaj..

 

DOHC16v: na koji motor? na 8V ide, a treba ti kompresija 8bar, ne 18. Na 16v ne ide, ako ne stavljaš dizela (nezna koji motor sada kažeš) onda ti oni dizel turbo neče dugo radit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

heheheeh pa nemam para...neradim jos nigdje,imam neke sice za neke sitnice,,,al nemam za karbove i turbine

Share this post


Link to post
Share on other sites

divim se volji i trudu,al sumnjam da ce to bit dobro,i da postignes kompresiju od neki 15-16 bari,nemas gorivo za toga,trebo bi na 10 l super100 sipat litar metanola,gorivo ce ti se samo palit(nece ga svjecica)klipovi ce pucat...ako cujes neki cudan metalni zvuk,ko da zvoni nesto,sjeti me se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zašto? na svaki carb se može montirat turbo, samo ljudi koji so "pametni" traže frge od R5GT.

 

Na brzo da malo razmislite, fiksno paljenje, regulator, frge i turbo. Jedina instalacija je žica do zindšpule.

 

DOHC: šalji mi pm, čem malo obširnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

e vatil si se čorava posla svaka čast

 

sad ču ti malo pomoć nadam se lik neki from švabija je rasturo 1.9 diesel i uzeo njegov blok i radilicu i klipnjaće

blok bacio na 2.0 s kovanim klipovima i glavu 2.0 16v i puhalo i to se razviklo do cca 40= kljusadi

 

ako si me svatio dobro si počel jer konstrukcija diesel motora je jača od benzinca ali su klipovi jako teški pa se stvar teško vrti

a i kompresioni prostor si moraš smanjit s omjera od 1:18 pa do 1: 22 pa na više tj bit češ sretan ako ti motor i zapali jer če doč do explozije prije gornje mrtve točke i motor neče znat u kojem smjeru se mora vrtit.

 

iskreno se nadam da nećeš odustat od ideje nego da ćeš se malo bolje pripremit jer je stvar izvediva samo obavezno moraš zamjenit klipove koji su lakši i manje visine i poradit na bloku a ostalo oš stavit frgiće ili chipy chips je stvar želja i onog do čega se može

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam da na benz blok stavljaju glavu od diesla ali ovo jos nisam cuo,sretno.

dobro se pripremi,stavi sastrane i vatrogasni aparet za svaki slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
e vatil si se čorava posla svaka čast

 

sad ču ti malo pomoć nadam se lik neki from švabija je rasturo 1.9 diesel i uzeo njegov blok i radilicu i klipnjaće

blok bacio na 2.0 s kovanim klipovima i glavu 2.0 16v i puhalo i to se razviklo do cca 40= kljusadi

 

 

ono sa kompresijo ne kužim, a vidi da nemaš baš veliko pojma da govoriš o kompresijama 22 i tako dalje, kod dizela izlaze klipovi van iz bloka, etc..1.9D blok je isti ko na 1.8t motoru, klipnjače su bezvezne za 2.0 jer su prekratke, i inače to što si kazao nema veze sa njegovim projektom :) idem dalje na posao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davide ako mislimo na isto , kakve su to kombinacije dizela i benzina uopste , mali O.T kako fercera onda fino onaj polo 1040hp sa 1.9 dizel blokom , kakve su to kemije onda vrsene, jer sudeci po tome jako je tesko onda kemijat dizel i benzin...

 

 

sorry na O.T

Share this post


Link to post
Share on other sites

blok ti je isti kot 1.8tb, možeš stavit i na PB ili bilo šta, ipak promjenijo sve osim bloka. Tako da sa dizel motorom nema u končnoj fazi nikakve veze. A 1000KS na 2.0 sa VW djelovima, nije baš za dugo :) BMW 2.0 motor sa 1200 KS je izraden na takav način ko tank da drži utrko, za ovoga ja ne bi stavio ruke u ogenj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest zeto

pa može staviti jače gorivo......alkohol, on podnosi stupanj kompresije od 17:1 do 19:1

 

al s tim,da treba i druga dizna u karburatoru,mora biti veća za 40-50% u odnosu na onu koja se koristi na benzinu.......

 

al nije sve u kompresiji,što se tiče podizanja snage.........

 

ima jedan zanimljiv članak,onaj tko je pročitao sve mu je jasno....kako su radili od standardnog fiće abartha.......nakraju motor od 750cc napravili na 912cc i 112ks@9800 okretaja sa 2 dupla webera od 40mm,te dobili brzinu od 200km/h.......pa ak su to napravili od fićeka,zašto se nebi moglo od neke golfove mašine?????

samo treba znati u kojem pravcu krenuti i izabrati neki motor koji je najpogodniji za to,za kojeg ima djelova i recimo ja bi riješio frge,da bude najjednostavniji i bez turbine........samo treba imati ideju

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nije ti pala na pamet "kalorijska" vrjednost alkohola,kolika je ona,na kraju bi imo potrosnju od 200l i snagu,daleko manju neg kod neke normalne kompresije za benz.

 

...ficek je vrtio skoro 10000 rpm,sto i nije toliki problem za 900ccm,a na nekih 2000ccm,klipovi,cak i ventili postaju preteski.sve se svodi na lake legure,i sto tvrdje opruge ventila...sa suhim karterom,jacim oprugam,laksim zamajcem,radilicom,klipovim,klipnjacam,bregastim,pomjeranjem faze ventila(vanos,vitec,...),i dovolnjo velikom opskrbom goriva mozes sredit ecu da vrti neki 10tak i vise,i izvuc neku prilicnu snagu,al koliko to kosta...turbo je puno jeftiniji od tog...

 

 

postoji rjesenje,visokooktansko gorivo, il cak u ekstremnim strojevima cisti metanol...za na taj i.6 blok,i8 glavu,ne ide,bar bez obrade,jer klip(vec receno)izlazi van i udaro bi u glavu,ne znam dimenzije.stavis na 1.9 usisnu granu,dizne,i urezes na glavi na mjesto dizna navoj za svjecice,i imas kompresiju,a i motor kom je problem vrtit 6t rpm,onda olaksavanje...

Edited by ramljak

Share this post


Link to post
Share on other sites
0