24 24
Guest čaddy

Pase Li ... Od, Na ... ?

Recommended Posts

Jel zna netko dali paše short shifter od audia a3 03.g ,na ibizu 6l , od 02-08.g ? benzin

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovak...imam doma dvije bregaste, za jednu neznam od kojeg je motora, jedna je od 1.8 8v a druga ili 1.6 ili 1.8 8v (uglavnom za motor sa hidropodizačima)..e, ta druga ima jednaki kut kao i ova prva, ali ima 3mm veći lift, odnosno brijeg..Dali bi bilo bolje nju staviti umjesto postojeće jer sam čuo da čim je veći brijeg da je bolje?

 

thx :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima da li pase onaj poklopac motora sa golfa trojke od 11o konja na golfa koji ima 90 konja ili na SDi-a (sdi i tdi 90 imaju isti poklopac )..pozzzzzzzzz nadam se da kuzite o kojem poklopcu pricam o onoj plastici koja dode na motor ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
E ovak...imam doma dvije bregaste, za jednu neznam od kojeg je motora, jedna je od 1.8 8v a druga ili 1.6 ili 1.8 8v (uglavnom za motor sa hidropodizačima)..e, ta druga ima jednaki kut kao i ova prva, ali ima 3mm veći lift, odnosno brijeg..Dali bi bilo bolje nju staviti umjesto postojeće jer sam čuo da čim je veći brijeg da je bolje?

 

thx :palci

 

ta druga ti je vjerovatno od 1.6 gti jer oni imaju vece bridove...i nebi dobio nista,prevelika je ne zatvara venitle (probano :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites
ta druga ti je vjerovatno od 1.6 gti jer oni imaju vece bridove...i nebi dobio nista,prevelika je ne zatvara venitle (probano :D )

 

Nije, 1.6gti nema hidropodizače..ovo je od 1.6d ili td duje..A i meni se čini da nebi zatvarala...trebalo bi baš probati :rolleyes::lol2 Btw jel ti šalješ ono? :rolleyes::palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja ne bih pilio nista i 100% sam siguran da bi drzalo sa ovom orginal selnom.

a sto se tice kromiranog ringa, nemogu reci ;)

 

Mene interesira dal na lupa pasu glavcine i diskovi od skode fabie novijih godista koje imaju razmak rupa 5x?

 

ne pase najjednostavnije je pripasati od trojke gti al mislim da treba cijeli rukavac zbog veceg lezaja ili ak se moze potokariti glavcina od gti-a da ide u manji lezaj, neznam koliko ima "mesa" za tokarenje

Share this post


Link to post
Share on other sites
pašu li opruge sa golfa III na vento????

 

potpuno ista stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako na corrada paše stakleni šiber od passata međulinije, paši li možda isto i od golfa 3 na corrada???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pašu li alu felge sa Renault Clia na VW Passat? Šrafi su isto 4x100, ET37, zanima me zbog središnje rupe...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pašu li alu felge sa Renault Clia na VW Passat? Šrafi su isto 4x100, ET37, zanima me zbog središnje rupe...

 

Središnje rupe su različite:

 

Passat ---- 57.1

Clio--------60

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mene interesira dal na lupa pasu glavcine i diskovi od skode fabie novijih godista koje imaju razmak rupa 5x?

 

Treba ti glavčine od Lupa GTI ,ima odostraga diskve i alu čeljusti iste ko fabia,golf4 ,audi A3

a rupe su 4x100 a ako baš hoćeš 5x100 samo promjeniš lager.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Središnje rupe su različite:

 

Passat ---- 57.1

Clio--------60

 

 

Znači nepaše?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znači nepaše?

Stavi se prsten na glavčinu koju ti tokar napravi ako je orginal felga od Renaulta, ako je neka druga felga onda samo kupiš plastične prstene od tog proizvođača za auto koji ti treba, konkretno za Passata.

 

Znači da se napraviti da paše.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Treba ti glavčine od Lupa GTI ,ima odostraga diskve i alu čeljusti iste ko fabia,golf4 ,audi A3

a rupe su 4x100 a ako baš hoćeš 5x100 samo promjeniš lager.

 

samo glavcine? normalno i diskovi i kljesta... i mislim da bi i sajla rucne trebala biti druga....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stavi se prsten na glavčinu koju ti tokar napravi ako je orginal felga od Renaulta, ako je neka druga felga onda samo kupiš plastične prstene od tog proizvođača za auto koji ti treba, konkretno za Passata.

 

Znači da se napraviti da paše.

 

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

rucicu na passatu je ista kao na golfu mk3..znaci prolistaj malo ovaj topic..stranu-dvije unazad i pise ti sve kako staviti rucicu na mk3..a kao sto sam napisao passat 35i i mk3 imaju isti princip

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vezano za ručicu od četvorke koja se montira na trojku.

 

Sama ručica pase sto se tice promjera sipke na koju se fiksira. Kod trojke je navoj a kod cetvorke selna koja se stisne kljestima.

 

E sad posto se rucicai od mk4 stisce selnom ( a na mk4 ) je sipka mjenjaca bez navoja trebalo bi na mk3 odpilit dio sipke di je navoj i onda tamo stisnut selnu. Ili ukoliko se to nezeli skracivati jednosatno uzeti klasicnu selnu na saraf i sa kriznim sarafcigerom stegnut tucicu .

 

Najbolja opcija bi bila skratit tih 2 cm navoja i sa selnom zasarafit. Bolje od tog neide.

 

 

Sto se tice one koze oko mjenjaca..ona se moze zguzvat oko onog ruba na plastici a ako imas onaj kromirani ring tu se treba malo vise pozabaviti da bi izgledalo ok.

 

 

Evo ja sam sebi jucer bas dovrsio rucicu mjenjaca pa znam kako to ide..

 

 

Od cetvorke na dvojku, ista stvar ?... Za kozicu znam da treba vecu skrojit!

Share this post


Link to post
Share on other sites
samo glavcine? normalno i diskovi i kljesta... i mislim da bi i sajla rucne trebala biti druga....

glavčina

nosač čeljusti

kočiona čeljust

ležaj kotača sa rupama 4x100

lajtung

zaštitni lim

 

sajla mora biti za model koji ima odostraga diskove,kupit nove ili se daju napraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

doslo malo elegancije u moje ruke pa ne kontam nista.

kak se vadi radio iz passata 3gb?

i jel gubim kakve funkcije tipa putnog racunala ako ga izvadim.

tipke na volanu nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
doslo malo elegancije u moje ruke pa ne kontam nista.

kak se vadi radio iz passata 3gb?

i jel gubim kakve funkcije tipa putnog racunala ako ga izvadim.

tipke na volanu nemam.

 

Skinešonaj plastični okvir oko radija, cijelu onu konzolu, onda imaš šarafe za skinut nosač radia. Funkcije na BC-u ne gubiš jer imaš samo RDS odnosno prikaz imena stanice koju slušaš..

Share this post


Link to post
Share on other sites

tnx sutra probam.a de mi reci za zadnje zvucnike,jesu ono mrezice ili mora cijeli tapacirung ici dolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako na corrada paše stakleni šiber od passata međulinije, paši li možda isto i od golfa 3 na corrada???

 

golf III i passat medjulinija imaju potpuno isti siber 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 24