24 24
Guest čaddy

Pase Li ... Od, Na ... ?

Recommended Posts

e jbg isto kao i ja al postoji onaj tracak sumnje, ma na izgled su isti 100% al ne znam neki konektro, zakackica, vijak??

 

za usporedbu

 

153r7es.jpg

 

250uyxx.jpg

Edited by gfos

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj volan je ovakav isti kao na prvoj slici sa "podrezanim" obručem,jer ja imam r line unutrašnjost.eto,po obliku airbaga su isti,a sad konektori....hm,ne bih znao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paše li getriba sa golfa 2 turbodizela na običnog dizela? Nikad me do sad nije zanimalo pa nemam pojma na šta trebam pazit...spojnička, lamela itd...?..

 

Zapravo, moje kompletno pitanje ide ovako:

 

Imam golfa dvojku običnog dizela s 5 brzina. Mislim da je getriba original od tog auta, ali mi je kratka. Volio bi da je brža u svakoj brzini, ili bar u petoj. Znam da će tako biti još slabiji, ali to meni nije toliko bitno jer se uglavnom vozim lagano po otvorenoj cesti.

Znam da postoje više vrsta getriba. Duže, kraće... e ja bi najdužu. Koja bi to bila.? Kako bi mogao znati koju od tih imam sada na autu? Ima li negdje kakva oznaka? Gdje? Jel neko kuži te oznake?

 

Hvala unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, to znam i ja. I ja sam vidio da su getribe iste izvana, ali nije to nije sve.

Molim one koji su to radili ili dobro znaju, za savjet na šta trebam paziti. jel mogu očekivati neugodna iznenađenja (zamašnjak, kuplung, spojnička...)

 

..i još jedna važna stvar. Jel getriba od TD-a duža i koja je razlika, oznake? Zapravo, sve sam već napisao i prvi put.

Jel ima neko da dobro zna?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ok, to znam i ja. I ja sam vidio da su getribe iste izvana, ali nije to nije sve.

Molim one koji su to radili ili dobro znaju, za savjet na šta trebam paziti. jel mogu očekivati neugodna iznenađenja (zamašnjak, kuplung, spojnička...)

 

..i još jedna važna stvar. Jel getriba od TD-a duža i koja je razlika, oznake? Zapravo, sve sam već napisao i prvi put.

Jel ima neko da dobro zna?

od običnog dizela tie 4s oznaka getribe, tebi treba 4t oznaka od td-ica, s tom getribom bi ti bilo recimo 5 brzina na 3000rpm 15'' 120km/h, 4000rpm 160km/h... znaći treba ti 4t

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, hvala na savjetu. Možda neko zna gdje se nalaze te oznake?

legneš ispod auta i imaš mjesto s par brojeva i tom oznakom ma getribi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Našao sam oznaku na mojoj getribi. Piše 4S. Kupio sam getribu s oznakom 4T. Ima lufta na ležajevima u diferencijalu tamo gdje idu poluosovine...ne znam jel se to isplati promjenit..nikad nisam raskopao getribu.

 

I još 2 pitanja iz moje znatiželje:

1-Jel paše getriba iz trojke 1,9 D na motor od dvojke 1,6D

2-jel neko stavljao kompletan motor s getribom iz trojke 1,9 D na dvojku

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala. Našao sam oznaku na mojoj getribi. Piše 4S. Kupio sam getribu s oznakom 4T. Ima lufta na ležajevima u diferencijalu tamo gdje idu poluosovine...ne znam jel se to isplati promjenit..nikad nisam raskopao getribu.

 

I još 2 pitanja iz moje znatiželje:

1-Jel paše getriba iz trojke 1,9 D na motor od dvojke 1,6D

2-jel neko stavljao kompletan motor s getribom iz trojke 1,9 D na dvojku

getriba pase,cak su i omjeri solidni,a i potrosnja padne....a motor 1.9 ti isto ide bez problema unutra,samo auspuh moras od grane do lonca od 1.9 stavit,a pozeljno je i cijeli,da ti ga ne zaguti.....a ovo kaj vidim da mislis 4t metat ,nemoj....prve 3 kak tak,4.ajd moze proc,al u 5.oj ti nece imat snage ju razvrtit....135 i to je to......bolja opcija ti je od 1.9,provjereno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelj mi ima pitanje. Ima passata B5 1997 koji ima sat sa zelenim osvjetljenjem zanima ga el moze stavit sat sa plavim osvjetljenjem iz novijih godišta?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

vjerovatno bilo...

 

 

 

 

volan i retrovizori od cetvorke dali pasu na trojku bez preinaka ili? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
vjerovatno bilo...

 

 

 

 

volan i retrovizori od cetvorke dali pasu na trojku bez preinaka ili? :mellow:

volan paše...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prijatelj mi ima pitanje. Ima passata B5 1997 koji ima sat sa zelenim osvjetljenjem zanima ga el moze stavit sat sa plavim osvjetljenjem iz novijih godišta?

Hvala

 

mislim da ne.mislin da ta tabla je povezana sa kod kljucon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paše li servo letva na mjesto obične mehaničke letve volana?

Imam komplet servo skinut s neke dvojke (ne znam koji motor). Ja bi to stavio na dvojku 1,6 dizela. Ne znam dal će mi pasat na onu osovinu volana (na kojoj je volan u kabini)

 

...Za mene su to veliki radovi. Avantura ravna operaciji na otvorenom srcu..pa da ne raskopavam uzalud ako neko zna da ne paše.

Hvala unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo mene opet sa trapovima...

 

jel li neko zna ili kojim cudom ima slika da je neko na keca pripasavao neki zadnji most s diskovima? sta je najbezbolnije za pripasat? mk2 gti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 24