0
kompressor

anlaser?!?

Recommended Posts

vako...problem je sledeći :palacd ....kedi ima problema s pljenjem već oko mjesec dana(vjerojatno i grijači jebu al to sad nije bitno) ali samo kad je hladan....

 

znači događa se ovo: verglam pa "zk" "zk" -> pa neš grdo zakrči -> pa zzzzzzzzzzz.......eto mislim valjda automat ...kao izbaci pa anlaser zavrti u prazno :mellow:

 

...evo sad ga baš izvadio i idem ga probat na aku.....spojim minus -> spojim + na onaj plastični đek(koji je strgan btw :angry: ) i automat izbaci OK :rolleyes:

->onda spojim još plus od anlasera a ono ništa :palacd

 

...mislim WTF ko tu koga *ebe.......sad sam :angry: :angry: :angry: ....pomagajte ak ikak možete :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovdje se vjerovatno radi o SDi-u to i meni radi al samo ujutro kad je hladan poslije ne mozda zbog zime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zupčanik proklizava!!!!!!! odi kod autoelektričara da ti to sredi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alnaser ti je u pitanju, servis rješenje.

 

 

 

nisam napisao da je zupčanik u alnaseru

Share this post


Link to post
Share on other sites
nisam napisao da je zupčanik u alnaseru

 

nego di....nemoj me j**** dok sam sve skinuo :angry: ....koji zupčanik?

 

 

....a električaru znam i ja otić :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja sam taj problem na svom auto danas rijesio :fakjea

 

...a blago tebi :rolleyes: ....hvala kaj si to podjelio samnom :palacd

 

 

...i nije SDI nego SD :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaš malo glupe komentarenapostove pa onada više nema pomoći!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

automat ti šteka ne izbaci do kraja pa čuješ zujanje.servis napravi na anlaseru i pići

 

koji je to motor jel sd nema kolko sam upućen

Share this post


Link to post
Share on other sites

SD bi trebao bit 1.9 D u Caddy-u,par konja više(4-5) od normalnog D,razliku neznam nit me zanima nego o ovoj temi.

Ako si rastavio anlaser onda si primjetio kad skineš el. motor da u onom plastičnom djelu između bendixa i rotora imaš 3 mala nazubljena točkića unutar velikog nazubljenog oboda,to se zove planetarij i ako je suh onda roška i cvili i zuji.Ako nema oštećenja namaži dobro zatvori i gotovo.Pošto je već dolje otvori zadnji poklopac gdje su četkice (ako već nisi) i pregledaj stanje.U biti,javi u kojoj si fazi i šta te zanima,imam tih djelova na poslu pa ti poslikam kako šta ide i gdje. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj nabaci tu sliko tog SD ak nije problem SDi znaci usisni disel injekson a sd bi znacilo obican atnosverac dizel sto nas opet vraca na obicnog disela 1.9d

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da ima kedy SD i SDI(ne razmem se u fauve oznake :lol2 )....moj je SD bu mbaš posliko kad fotić nabavim :palacg

 

@mrki:probao sam skinut automat al su mi se 2 šarafa(fuckin križni :palacd ) "zdrajsala" :lol2 ....bum ih navečer probo zbušit il nekaj(nisam niš rastavljo, bio sam busy bee :rolleyes: ) pa javim kaj se zbilo...

 

LP

Share this post


Link to post
Share on other sites
probao sam skinut automat al su mi se 2 šarafa(fuckin križni :palacd ) "zdrajsala" :lol2 ....bum ih navečer probo zbušit il nekaj

LP

kak je lepo čut po domači a ne strućne izraze.

zdrajsala :palci:lol2

 

ja obično klepnem po takvim šerafima dobar šerafciger i najašim na njega zna mi nekad i puknut :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini cjeli anlaser dolje ako već nisi da možeš radit ko čovjek a zdraljlj što god šarafe rješi s borerom i bušilicom tako da im izbušiš glave koje si strgo da možeš skinut automat.Evo ti par slika:

slika1119.jpgslika2107.jpgslika333.jpg

slika418.jpgslika516.jpgslika614.jpg

slika714.jpgslika812.jpgslika911.jpg

1:Ta 2 vijka odvij da možeš skinut motor s nosača i planetarija.

2:Nosač,"bendix",planetarij ljevo,motor(mag.stator,rotor,četkice) desno.

3:Planetarij s zubčanicima koji nesmiju biti suhi inače rondaju i zuje pri startanju (vidljivo kad skineš poklopac,sl.2)

4:Kad skineš mali i veliki poklopac odozada gdje su četkice,izguraj sve nazad skupa s nosačem četkica,nosač skini tako da staviš gedoru

na kolektor i svučeš sve na nju da ti se ne razleti sve okolo.

5:S pilnim listom ili sl. očisti između lamelica i ako nije pojeden kolektor očisti s šmirglom,ako je onda kod tokara da ti izvrti višak.

6:&7:Ako ti se razlete četkice vrati svaku s oprugom u nosač i osiguraj tankom žicom (6),vrati nazad i navuci na gedoru(7).

8:Nazad na rotor i gurni dolje da ravnomjerno legnu kao na slici 4.

9:Vrati nazad rotor s četkicama u stator s magnetima pridržavajući s donje strane jer ga magnet povuče i stepe sve dolje pa ih moraš

ponovo namještat (kao sl. 6).

Ako su ti četkice potrošene uzmi cjeli nosač,nemoj lemit zamjenske sam ako nisi vičan tome jer se znaju odlemit kod duljeg paljenja i onda sfrlje cjeli pokretač pa nisi ništa uštedio.Namaži pikse i sve ostalo gdje je bilo namašćeno prije pranja u motoru i automatu.Poklopac nazad kako si ga skinuo,motor i automat na nosač,anlaser na kola i vozi.

Ovo ti je standardno i jeftino uradi sam osvježenje startera poslje kojeg vrti ko lud pa auto bolje pali pod uvjetom da ti je automat ispravan jer osim što ubacuje zubčanik na zamajac on je sklopka koja pušta struju na motor pokretača.

Nadam se da će ti ovo biti od pomoči,ili drugima,sorry ostalima ako ovo ne spada u ovaj topic. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al si ga zapeo,da to je 1.9d i meni je isti kao i svaki drugi 1.9d ali čovjeku vjerovatno u prometnoj piše 1.9sd kao i kod mog susjeda.Razliku neznam koja je niti da li postoji ili je to još jedan hir ljudi iz Wolfsburga pa su ga tako nazvali.Uostalom,sumnjam da ga to zanima,anlaser je u pitanju i paljenje,ne sistem ubrizgavanja. :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mrki: :respekt :respekt :respekt ...tak se to radi :palacg

 

...vec sam ga rastepo i......cetkice su još dobre al sutra cu ih zamjenit kad ih uzmem(cigan mi danas nije dao na ler :ne2 )...kad je vec sve dole :lol:

 

.....brijem da bum i automat uzeo pošto je puko (200cuna al ko ga jebe ;-) )

 

....šarafi su išli dole bez beda (bušilica->kontra navoj :da )

 

...i jedna cudna stvar s rotorom...onaj dio ispod onog bakrenog na kaj cetkice doju...oni "srebrni elementi" :lol2 .....jedno 5-6 njih ima neke riseve po sebi(dosta duboke ali uske ) al mi nije jasno kak su nastali :ne2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa?Garant misliš na ove "risove"! :lol2:lol2:lol2

dsc002865.jpg

To ti je strojna obrada,fino balansiranje da ne bude vibracija pri okretajima.Vibracije=brzo bi rastuklo pikse koje su od nekakve slitine bakra i koje čega.

Svaka čast,srebrni elementi,već su me pitali koji je to vrag ali niko maštovito kao ti! :respekt:palacg

Pozdrav! :mah

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aaaa?Garant misliš na ove "risove"! :lol2:lol2:lol2

 

To ti je strojna obrada,fino balansiranje da ne bude vibracija pri okretajima.Vibracije=brzo bi rastuklo pikse koje su od nekakve slitine bakra i koje čega.

Svaka čast,srebrni elementi,već su me pitali koji je to vrag ali niko maštovito kao ti! :respekt:palacg

Pozdrav! :mah

 

:rotfl odma mi je lakše....iako bi to vratio tak kak je ionak :lol2

 

..među planete sam naguro grafitnu mast.....OK?

Share this post


Link to post
Share on other sites
pikse koje su od nekakve slitine bakra i koje čega.

 

Pikse su brončane (slitina bakra i kositra). Nikada nisam razumio zašto jer je to užasan materijal za takve stvari, ali ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A valjda je,ono na slikama je bilo prljavo.Ja inače stavljam Inin lipleks ep2,žutu

Share this post


Link to post
Share on other sites

....eto složeno je i "radi", a kako bum vidio ujutro....ako valja :bravo .....refresh me ispao 260cuna(da se neko orjentira)...hvala na pomoći...

 

LP :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
0