0
kompressor

anlaser?!?

Recommended Posts

Ajmo dalje,samo jel možeš biti malo precizniji u opisu simptoma,zk,zk,krljljlj-zuuuuuuiiii je preširok pojam za ovu razdaljinu.

Jel sad ubacuje,kako zalječe motor,jer prozuji u trenutku dok anlasuje,jel bilo kakvih oštečenja,što si uopće sve radio na njemu,kakav ti je maseni spoj motora i karoserije,jel uopće upali motor,starost akumulatora?Daj podataka

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pikse su brončane (slitina bakra i kositra). Nikada nisam razumio zašto jer je to užasan materijal za takve stvari, ali ok..

Zato jer da su od mekšeg materijala mijenjao bi ih dva puta godišnje, a da su od tvrđeg, mjenjao bi svake dvije godine rotor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ubacivao je i prije ali to zakrči pa izbaci.....sad pali ko mina čim nije skroz hladan, ali anlasuje->pa zakrči->pa opet anlasuje->nekad i više puta tako(prije bi izbacivao)...novi automat radi svoje valjda

 

akumulator je dobar......mislim valjda neš s getribom nema kaj drugo :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bacit ću oko u ponedjeljak na sistem što automat ubacuje zubčanik u zamajac,malo rastavit i proučit,on se smije okretat samo u jednu stranu koja dozvoljava proklizavanje kad motor upali a kad je strgano onda popusti i na drugu i anlaser prozuji u prazno iako je još na zamajcu.Pogledam pa ti javim rješio do onda ili ne. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
,on se smije okretat samo u jednu stranu koja dozvoljava proklizavanje kad motor upali

 

pa otkad sam refrešo anlaser više ne izbacuje...mislim....anlasuje->krči->pa opet anlasuje->pa malo zakrči->pa anlasuje->i onda kresne....

 

...bolje neg prije al nije kak treba....a i kad kresne na 3 cilindra radi pa se oće zgasit možebitno zbog grijača(naravno prdnuo je onaj iza boš-pumpe do kojeg je nemoguće doć :angry: )

 

edit:...evo baš sam išao u dućan i potpuno isti quratz :palacd .....sad sam MAD :angry: ....2 i po glave bačene u vjetar pa da se neko ne zajebe

Edited by kompressor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi rješio ili odustao?Po tvom zadnjem opisu trebao bi ti još dosta love bacit u "vjetar" ali na motor!Niko te nije tjerao da mjenjaš četkice ako su bile dobre :doh ,podmazat,očistit pa probat,ako proklizuje dalje novi "bendix".To što si MAD si sam kriv a kvar se nikad nikome nije sam rješio. :bok

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ma znam jebga....niko me nije tjerao da mjenjam al reko kad sam već raskopo....kužiš:).....automat sam htio vratit al stari reče da ga stavim a pošto je njegov auto.................motor je banana to da al eto......bar sam poslužio za primjer drugima.....LOL...smijem se sam sebi

 

 

hvala na pomoći u svakom slučaju:))

 

 

EDIT: odustao jesam pošto je zatoplilo pa je problem nestao :) ....idem linijom manjeg otpora...LOL....ak nekom padne kaj pametnog na pamet nek piše....ovo mi smrdi na sticky:)

Edited by kompressor

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ICQ
...ma znam jebga....niko me nije tjerao da mjenjam al reko kad sam već raskopo....kužiš:).....automat sam htio vratit al stari reče da ga stavim a pošto je njegov auto.................motor je banana to da al eto......bar sam poslužio za primjer drugima.....LOL...smijem se sam sebi

 

 

hvala na pomoći u svakom slučaju:))

 

 

EDIT: odustao jesam pošto je zatoplilo pa je problem nestao :) ....idem linijom manjeg otpora...LOL....ak nekom padne kaj pametnog na pamet nek piše....ovo mi smrdi na sticky:)

 

 

da ti nije cinculator na gefufnastom lezajevu otisel pa pa... :riba

Share this post


Link to post
Share on other sites
da ti nije cinculator na gefufnastom lezajevu otisel pa pa... :riba

Wow kakvo strucno pitanje!Jel tebi otisel kalendar v bananu pa ne kujzis da si mjesec i kusur zakasnio s duhovitim postovima?Nebi ni onda bili smjesni al ajde,valjda moras tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ICQ

nije trebalo biti tebi smijesno nego kolegi s kojim sam rastepo anlaser zato..... :pik

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdje kupit te pikse za anlaser?

jel ima to u ducanima s autodijelovima ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma mislio sam da stvarno postoji tako nesto SD...

 

i postoji, SD = D to je ista stvar, atmosferski dizel (njem. SaugDiesel)

a SDI (SaugDirekteInspritzer)

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa otkad sam refrešo anlaser više ne izbacuje...mislim....anlasuje->krči->pa opet anlasuje->pa malo zakrči->pa anlasuje->i onda kresne....

 

...bolje neg prije al nije kak treba....a i kad kresne na 3 cilindra radi pa se oće zgasit možebitno zbog grijača(naravno prdnuo je onaj iza boš-pumpe do kojeg je nemoguće doć :angry: )

 

edit:...evo baš sam išao u dućan i potpuno isti quratz :palacd .....sad sam MAD :angry: ....2 i po glave bačene u vjetar pa da se neko ne zajebe

da si odma prominija zupčanik,ušpara bi si i novaca i vremena i živaca,a ovako će ti opet kad zahladi biti:bzzzzzzzzz...

Share this post


Link to post
Share on other sites
gdje kupit te pikse za anlaser?

jel ima to u ducanima s autodijelovima ili ne?

nisam bas siguran da ih ima u ducanima kupit,radije probaj kod nekog autoelektricara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da neotvaram novi topic

 

Od prije par dana i mene pocinje hebati anlaser(vjerojatno).Kad palim,svaki treći put,krene i kao da ga nešto zakoči.Vratim kontakt,ponovno zaalnasujem i upali bez problema.Znači nije na svako paljenje ali postaje sve cesce,kao da se negdje uklješti.Ako netko ima neko pametno riješenje nek priča :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da neotvaram novi topic

 

Od prije par dana i mene pocinje hebati anlaser(vjerojatno).Kad palim,svaki treći put,krene i kao da ga nešto zakoči.Vratim kontakt,ponovno zaalnasujem i upali bez problema.Znači nije na svako paljenje ali postaje sve cesce,kao da se negdje uklješti.Ako netko ima neko pametno riješenje nek priča :zivio

kad je zadnji put bio dolje? ja bi ga skinuo,rastavio,očistio,podmazao planetarij i stavio gore.

odmah bi vidio u kakvom su stanju četkice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
kad je zadnji put bio dolje? ja bi ga skinuo,rastavio,očistio,podmazao planetarij i stavio gore.

odmah bi vidio u kakvom su stanju četkice.

 

 

Kod mene je 4 godine,nikada nije diran,prije toga tko zna kada,mogao bih pokušati sa ovime za vikend

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da neotvaram novi topic

 

Od prije par dana i mene pocinje hebati anlaser(vjerojatno).Kad palim,svaki treći put,krene i kao da ga nešto zakoči.Vratim kontakt,ponovno zaalnasujem i upali bez problema.Znači nije na svako paljenje ali postaje sve cesce,kao da se negdje uklješti.Ako netko ima neko pametno riješenje nek priča :zivio

da li to radi kada je motor topal ili nema pravila?Kada zapne,da li se lampice od kontakta pogase ili ostanu goriti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
da li to radi kada je motor topal ili nema pravila?Kada zapne,da li se lampice od kontakta pogase ili ostanu goriti?

 

nema pravila,ponekad se desi samo sto je sve cesce,lampice se nepogase,mozda na trenutak samo oslabe jer uzme dosta struje kad zapne

Share this post


Link to post
Share on other sites
nema pravila,ponekad se desi samo sto je sve cesce,lampice se nepogase,mozda na trenutak samo oslabe jer uzme dosta struje kad zapne

treba anlaser vaditi i pregledati ga,moguce je da su piksne lose,ali one obicno zapnu kad je motor topal...

Uglavnom,kad ga izvadis i pregledas sve ces znati...

Share this post


Link to post
Share on other sites
treba anlaser vaditi i pregledati ga,moguce je da su piksne lose,ali one obicno zapnu kad je motor topal...

Uglavnom,kad ga izvadis i pregledas sve ces znati...

 

Četkice su bile kod mene potrošene i isti simptomi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0