16 16
predatorGTIvr6

Gume

Recommended Posts

Odabir gume je stvar pojedinca, ne vozimo se svi isto i ne radimo istu kilometražu u jednakom razmaku. Ja osobno preferiram Yokohamu i Bridgestone.(radim cca 20 -25 000 km godišnje) A izbjegavam Michelin, nisam imao dobra iskustva, nekome je odličan no meni ne paše. Vozio sam na Goodyear eagle F1 i one su ok. Vrijede te novce koliko koštaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma niti ja ne prelazim previše km godišnje oko 10000 do 15000 ali odlučio sam te iste uzeti jer imao sam nekoliko sezona BFgoodrich, ali nisam bio zadovoljan nekako su mi se sklizale..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam opet prezadovoljan BFGoodrich Ultra Grip gumom,pogotovo na mokrom i ovakvom cmoljavom vremenu..

 

Sve je to od nacina voznje,do vozaca,stanja ovjesa auta,opcenito auta,snage,kubikaze,cesti,uvjetima itd itd, milijun varijanti,2 milijuna pitanja,a 3 milijuna odgovora..

 

Neko hvali ono,neko hvali ovo,tak da..

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa michelinom sam pozalio,

sava mi je best buy

a trenutno sam na bridgestone zimac,i pireli za ljeto i super su

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebam pomoć: u nadi skorog dolaska toplijeg vremena, počeo sam tražiti ljetne gume. Uzeo bih nešto od sljedećeg, pa vas molim za savjete što uzeti:

 

Dimenzije su: 235/35 R19

 

Michelin Pilot Sport

Dunlop SP Sport Maxx GT

Pirelli - P ZERO (N2)

Edited by Mara

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trebam pomoć: u nadi skorog dolaska toplijeg vremena, počeo sam tražiti ljetne gume. Uzeo bih nešto od sljedećeg, pa vas molim za savjete što uzeti:

 

Dimenzije su: 235/35 R19

 

Michelin Pilot Sport

Dunlop SP Sport Maxx GT

Pirelli - P ZERO (N2)

 

evo test 235/35/19, nadam se da će pomoć u odabiru :)

 

http://www.sportauto-online.de/testbericht...ch-1837883.html

 

prema testu, Pirelli

Edited by Ivo_022

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li ima neko iskustava sa ovom gumom? citao sam da su misljenja za prvu seriju podijeljena... ove se dosta jeftine...

 

BARUM BRAVURIS 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, danas bio kod lašića.. uzeo novi 15'' set, nije važno koja felge, guma je bridgestone er300, 195/50/15... prošlu sezonu sam se vozio na goodyear efficientgrip.. bio sam jako zadovoljan... al nadam se da će er300 biti još bolja, jer pobjeđuje po svim testovima tj. bolja je... tako kažu... :)

 

i da, samo da napomenem... više nije baš lagano prek grane... moraju biti članovi obitelji s vama obavezno i to prijavljeni na istu adresu.... i obavezno imat upisane te gume u knjižicu vozila tj. prometnoj... postrožili su se jako... jedva sam se izvukao da ne platim porez, carina ne ide jer je guma proizvedena u EU... obavezno članovi obitelji... i ako nije vaš auto, obavezno punomoć, ali ne ona na papiru, već i ona mora biti upisana u prometnu pod napomenu... jer kao samo vlasnik vozila smije kupovat gume za taj auto.. zabrij.. ja nisam mogao vjerovat što mi je danas carinik govorio, s time da mi je još prekopal pol auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo, danas bio kod lašića.. uzeo novi 15'' set, nije važno koja felge, guma je bridgestone er300, 195/50/15... prošlu sezonu sam se vozio na goodyear efficientgrip.. bio sam jako zadovoljan... al nadam se da će er300 biti još bolja, jer pobjeđuje po svim testovima tj. bolja je... tako kažu... :)

 

i da, samo da napomenem... više nije baš lagano prek grane... moraju biti članovi obitelji s vama obavezno i to prijavljeni na istu adresu.... i obavezno imat upisane te gume u knjižicu vozila tj. prometnoj... postrožili su se jako... jedva sam se izvukao da ne platim porez, carina ne ide jer je guma proizvedena u EU... obavezno članovi obitelji... i ako nije vaš auto, obavezno punomoć, ali ne ona na papiru, već i ona mora biti upisana u prometnu pod napomenu... jer kao samo vlasnik vozila smije kupovat gume za taj auto.. zabrij.. ja nisam mogao vjerovat što mi je danas carinik govorio, s time da mi je još prekopal pol auta...

 

 

A ja sam išao s kolegom prije 2 tjedna po gume u sloveniju 225/40r18 najprije po 2 kom jer je 1 kom 128 eura, pa ostavili na benziskoj par km od granice i po druge 2 kom nakon 15-20 min, kad sam se drugi put vračao doma, tražio me prometnu i vozačku i rekao mi da sparkiram sastrane, i nakon 5 min mi vratio dokumente i doviđenja, a meni bilo stah da mi ne napiše kaznu zbog kilowata auta, a u knjižici od auta su mi zapisane 195/65r15, bio je samnom kolega, a ne član obitelji, tak da vjerujem da mi kaj smije po zakonu da bi me kaznio...... Ali očito mi ništa nemože, tj. nesmije......

Share this post


Link to post
Share on other sites
da li ima neko iskustava sa ovom gumom? citao sam da su misljenja za prvu seriju podijeljena... ove se dosta jeftine...

 

BARUM BRAVURIS 2

 

Ja nikad više u životu neču stavljat barum gume na auto.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio je samo dobre volje... jer meni je dao zakon o toj carini na dva lista papira, i rekao je da pročitam i fkt piše da samo članovi obitelji mogu prenjet gume... sve ovisi na koga naletiš... jbg..

Share this post


Link to post
Share on other sites
bio je samo dobre volje... jer meni je dao zakon o toj carini na dva lista papira, i rekao je da pročitam i fkt piše da samo članovi obitelji mogu prenjet gume... sve ovisi na koga naletiš... jbg..

 

A zakaj? Pa moj kolega je recimo sebi kupil jednu gumu i ima uredan račun za to, a ja sebi jednu i imam račun za sebe, a zakon je da smiješ voziti preko grance robu u vrijednosti do 1000 kn a da ne plačaš carinu.....

 

a išao sam prije par tjedana u slo i umjetno gnojivo i isto ništa ne pitaju, glavno da nije preko 1000 kn....

 

Baš bi volio pročitati taj zakon...

Edited by diesel power

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nikad više u životu neču stavljat barum gume na auto.......

 

bas su toliko lose? :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites
bas su toliko lose? :palacd

 

Imao sam ih na dvojki i razlika u udobnosti auta i držanju auta pogotovo po kiši je nabo i zemlja uspoređujuči s bridgestone turanzom er 300, a u slo su bridgestone jeftinije nego barum kod nas, tak da nemoj gladati za kojih 100 kn da ušparaš na gumama jer se neisplati....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mora biti član obitelji ako su gume namontirane na auto ;)

 

nisu bile namontirane na autu... bile su namontirane samo na felgama i to je sve bilo u gepeku...

 

edit:

 

http://www.carina.hr/Glasnogovornik/PIOEntitet.aspx

 

ovdje sve piše...

 

Na isti način se, dakle, može primijeniti oslobođenje i na 4 auto gume vrijednosti do 4.000,00 kuna ukoliko se u prijevoznom sredstvu nalaze četiri člana iste obitelji, ali isključivo ukoliko su odnosne auto gume odgovarajuće prijevoznom sredstvu kojim putnici prelaze granicu, a ukoliko su auto gume namijenjene za drugo vozilo, putnik mora odgovarajućom ispravom dokazati da je on ili neko od članova obitelji s kojima putuje vlasnik toga drugog vozila.

Edited by Biker boy

Share this post


Link to post
Share on other sites
nisu bile namontirane na autu... bile su namontirane samo na felgama i to je sve bilo u gepeku...

 

edit:

 

http://www.carina.hr/Glasnogovornik/PIOEntitet.aspx

 

ovdje sve piše...

 

Na isti način se, dakle, može primijeniti oslobođenje i na 4 auto gume vrijednosti do 4.000,00 kuna ukoliko se u prijevoznom sredstvu nalaze četiri člana iste obitelji, ali isključivo ukoliko su odnosne auto gume odgovarajuće prijevoznom sredstvu kojim putnici prelaze granicu, a ukoliko su auto gume namijenjene za drugo vozilo, putnik mora odgovarajućom ispravom dokazati da je on ili neko od članova obitelji s kojima putuje vlasnik toga drugog vozila.

 

Na ovom linku ništ ne vidim....

 

A dali piše da ne smiješ voziti jednu gumu, tj. da za nju moraš imati dokumente od auta no koji ide?

 

To o čemu ti pišeš se vjerojatno podrazumijeva ako imaš račun za 4 gume recimo 500 eura ali na 1 osobu te sve 4 gume, e onda bi taj zakon po mojem trebao važit.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da me pita za koji auto mi je guma, ja bi rekao da je za radni stroj ili da sam ju kupio da u nju nasipam zemlju i cviječe posadim..... :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

išli smo ja i buraz prije nove godine po gume...i procedura je ovakva

GP Harmica

1.)znači svaka osoba mora biti iz obitelji,moraju imati isto prebivalište

2.)može se prevesti do 1000 kn po osobi

3.)u dućanu su nam napisali svakome na račun 2 gume,s time da je montaža bila gratis(samo se ventili plaćaju)

4.)došli na granicu,prijavili gume,pustili nas bez pitanja

5.)okrenuli se,otišli u taj dućan di smo kupili gume po merver

6.)i opet prešli granicu

sve po PS-u niko nije ništa pitao,i pitali smo na granici kaj bi bilo da vozimo gume u gepeku veli isto ko i ovak na autu,

samo nemoraju biti osobe iz iste kuće

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, kupujem ljetne gume!! trebam pomoc a nadam se da cu ju ovdje i naci, koje gume uzeti??

 

dimenzije su 225/40r18

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja stavio sad toyo t1r i cisto su ok,vidit cemo na mokrom.....a od ostalih s kojima imam iskustva svakako preporucam bridgestone potenzu re 050 a......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad kupuješ Barum, onda moraš kupiti 8 komada, 4 za kotače i 4 da ih stavih na svaki kut auta...

 

kao na barci, kad se stave gume kao bokoštitnica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo kupio jucer drugi set bridgestone turanza er300..195-50-15....guma je prva liga....i opet cu je uzeti... :palci

 

 

ako nekome treba, mogu nabaviti mu za 1700kn 4 komada, nove....

Edited by ekusetic

Share this post


Link to post
Share on other sites

toyo t1s- iz njemačke direkt sa frendom došlo bio na stazi sa njegovim i eto prezadovoljan...i kod mene na golfu su te gume...iako kažu da se ne proizvode ocito ih ima za kupit još dot na njima 2010

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 16