16 16
predatorGTIvr6

Gume

Recommended Posts

Trebao bi preporuku ljetnih guma

 

Troumim se između

 

Toyo T1R

Continental Premium Contact 2

Bridgestone Turanza ER300

 

Cijene su im tu negdje a vidim da je Turanza jako hvaljena.

 

Ja sam do sada potrosio dosta setova raznih guma ali Continental je klasu iznad sviju ako ne i vise i sad namjeravam kupiti ContiSportContact 3 u dimenziji 225/45/17.

U svkom slucaju moja preporuka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi Turanzu....

evo sad sam je peglo cijeli vikend....guma drži prva liga....to mi je drugi komplet već tih guma...

i uzet ću i treći kad bude bilo potrebno... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na preporukama,uzeo sam jučer Continentalke Premium Contact 2,zasad sam prezadovoljan,po zavojima drže odlične a koči "skoro u mestu" :D

Sa Dunlop Fast Response se uvijek palio ABS i radila je papučica kočnice kod naglog kočenja,sa ovim gumama se samo ukopa :)

Još moram vidit kakve su po kiši ali po onome što piše na netu i po kiši bi trebale biti jako dobre.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala na preporukama,uzeo sam jučer Continentalke Premium Contact 2,zasad sam prezadovoljan,po zavojima drže odlične a koči "skoro u mestu" :D

Sa Dunlop Fast Response se uvijek palio ABS i radila je papučica kočnice kod naglog kočenja,sa ovim gumama se samo ukopa :)

Još moram vidit kakve su po kiši ali po onome što piše na netu i po kiši bi trebale biti jako dobre.

Po meni odličan odabir.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala na preporukama,uzeo sam jučer Continentalke Premium Contact 2,zasad sam prezadovoljan,po zavojima drže odlične a koči "skoro u mestu" :D

Sa Dunlop Fast Response se uvijek palio ABS i radila je papučica kočnice kod naglog kočenja,sa ovim gumama se samo ukopa :)

Još moram vidit kakve su po kiši ali po onome što piše na netu i po kiši bi trebale biti jako dobre.

Po meni odličan odabir.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala na preporukama,uzeo sam jučer Continentalke Premium Contact 2,zasad sam prezadovoljan,po zavojima drže odlične a koči "skoro u mestu" :D

Sa Dunlop Fast Response se uvijek palio ABS i radila je papučica kočnice kod naglog kočenja,sa ovim gumama se samo ukopa :)

Još moram vidit kakve su po kiši ali po onome što piše na netu i po kiši bi trebale biti jako dobre.

Tako znaci, meni sa ovim nankang abs stalno radi :D

 

Sutra cu uzet 4 continental sport contact 3 pa da vidim ja kakva je to guma pa napisem dozivljaje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tako znaci, meni sa ovim nankang abs stalno radi :D

 

Sutra cu uzet 4 continental sport contact 3 pa da vidim ja kakva je to guma pa napisem dozivljaje :D

 

moje sportcontact3 su skupa sa felgama kod mehaničara i čekaju da auto bude gotov da i njih namontira, pa da mogu i ja isprobat i javit dojmove

Share this post


Link to post
Share on other sites
moje sportcontact3 su skupa sa felgama kod mehaničara i čekaju da auto bude gotov da i njih namontira, pa da mogu i ja isprobat i javit dojmove

Ma vec znam-o stacete napisat jer dosad niko nije reka nista lose o Sportcontactu 3,to je sigurno najbolja guma u klasi jedina mana joj je vizualan dojam koi je na Sport contactu 2 bija puno bolji ova trojka je nekako previse navucena,tj. jajolikog boka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dečkovi jedno blic pitanje :)

 

Koje gume uzeti? (po iskustvima)

 

Toyo TO PROXES PXT-1R 195 / 45 / 15 78V

ili

Goodyear GY EA.F-1 GSD3 195 / 45 / 15 78V

 

U ovoj dimenziji imam skraćenu ponudu pa ne znam što uzeti od ove 2 gore.

Ajde please neka konkretna razmišljanja.

 

Fala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dečkovi jedno blic pitanje :)

 

Koje gume uzeti? (po iskustvima)

 

Toyo TO PROXES PXT-1R 195 / 45 / 15 78V

ili

Goodyear GY EA.F-1 GSD3 195 / 45 / 15 78V

 

U ovoj dimenziji imam skraćenu ponudu pa ne znam što uzeti od ove 2 gore.

Ajde please neka konkretna razmišljanja.

 

Fala ;)

 

Nebudeš pogriješio na sa jednom ni drugom :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nebudeš pogriješio na sa jednom ni drugom :palacg

 

Nisam nikada vozio na Toyo gumama, budem vidio. U subotu idem u Sloveniju po gume pa do tad moram odlučiti koje da uzmem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prije bi uzeo Goodyear GY EA.F-1 nego TOYO mada su obe gume dobre

Vozio sam i na jednim i drugim gumama

Goodyear drzi fenomenalno po kisi i suhu

TOYO je malo losiji na kisi od Goodyear-a po suhu ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada je Toyo u prednosti :)

Namjerno sam pitao jer nemam bas nikakvih iskustava sa Toyo gumama pa me cisto zanimaju razmisljanja ekipe sto ih je vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Toyo je dosta meksa guma od Goodyear-a pa se takodjer i brze trosi

Isto auto isti vozač

Goodyear sve 4 8tkm,do žica,6 mjeseci

Toyo sve 4 15tkm,do žica,godinu dana

Share this post


Link to post
Share on other sites
Isto auto isti vozač

Goodyear sve 4 8tkm,do žica,6 mjeseci

Toyo sve 4 15tkm,do žica,godinu dana

 

 

sve ovis o stilu voznje i jedni i drugi

 

 

kod mene obrnuta situacija

 

jedino dajem veeeeeliku prednost Goodyear-u na kisi

Share this post


Link to post
Share on other sites
sve ovis o stilu voznje i jedni i drugi

 

 

kod mene obrnuta situacija

 

jedino dajem veeeeeliku prednost Goodyear-u na kisi

 

Pošto sam vozio GY najvjerojatnije uzmem Toyo, čisto da vidim kako ide s njima, a i vjerujem da neću pogriješiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uzmi Turanzu....

evo sad sam je peglo cijeli vikend....guma drži prva liga....to mi je drugi komplet već tih guma...

i uzet ću i treći kad bude bilo potrebno... :palacg

 

i meni je Turanza prva liga ! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam sad na golfu dunlop sport fastrespond i prezadovoljan sam.. Drzi cestu ko po tracnicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo napravio nekih 1000 km na continental sport contact 3 i mogu samo rec da je guma VRH :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ekipa napravio sam 1000 km na Dunlopu Sp Sport 9000,gume nenormalno drže,a po kiši su odlične.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljetne (185-60-14)

-Good year exellence već 2 sezone - suho/mokro super drži

-neke Hankook ljetne- dosta tvrde, po suhom dobre, na mokrom dosta loše

-Dunlop sp 10 - na suhom dobro držale, ali dosta škripale, na mokrom se nisu baš pokazale

-Good year Ventura - super držale i na suhom i na mokrom

 

zimske (175-65-14)

Sava eskimo s3 -slovenija - svima poznate

Tigar Winter1 - jeftinije od Save ali i za nijansu lošije (300 kn kom sa montažom i balansiranjem)

Phenix (protect) - odlično idu po snijegu i ledu ali na suhom su katastrofa, jako jako bučne (200 kn kom sa ugradnjom i balansiranjem)

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 16