16 16
predatorGTIvr6

Gume

Recommended Posts

divine potpuno se slažem s tobom,isto tako mi je zadovoljstvo pogledat cjenik na webu od Furlana,sjest u auto otpeljat se do njih i imat namontirane gume kakve sam odlučio po cijeni koju sam prethodno vidio tako da nemoram brinut da če doći do nekih komplikacija i slično

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpisujem. Sa lasicem se nekad malo zakomplicira ali furlan je top

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kostolomac

 

EU dopušta prodaju guma do 2 godine starosti. Tako da nemaš što zabrinuti.

 

EU ne dopušta niti prodaju običnih žarulja sa wolframovom niti pa ih kod nas opet ima u gotovo svakoj trgovini. A paradoks je da su ukinute iz kućanstva i industrije a nisu iz auto industrije.

Isto tako EU ne dopušta da se aparati i igračke ne prodaju bez baterija ako zahtjevaju iste za normalan rad pa opet kod nas možeš kupiti brdo proizvoda bez baterija.

Nema baš previše kontrola da te zaštite kao kupca pa ipak moraš kupovati s oprezom.

Da li je DOT precijenjen ili ne - ne znam, ali radije biram noviju gumu nego stariju. I kako će ti dati ikakav popust ili naglasiti da je guma starija od dvije godine kad mnogi prodavači niti ne znaju što je DOT.

Dosta njih niti ne zna čemu služi bijeli kružić na gumi.

 

Da vidiš kako se vrše ta ispitivanja vani a kako kod nas mislim da bi se puko smijat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

I glupo je reći ali i montaža je jeftinija...5-6€ po kotaču, kod nas u Sk je minimalno 50 kuna. Nije da će me tih 50 kuna uštede na 4 kotača spasit, ali radije pojedem 5-6 kremšnita u Samoboru.

 

Ja nikad nisam platio montažu nove gume, to mora biti u cijeni!

 

To u Sloveniji se nekad isplatilo pogotovo dok je bilo povrata ive (pdv-a) i kad su gume bile puno skuplje kod nas. Sad to sve izađe tu negdje na kraju, jedino ako se želiš provozat, obavit još neki shopping ili ako stvarno nema poštenih vulkanizera u tvom mjestu, to je druga priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja nikad nisam platio montažu nove gume, to mora biti u cijeni!

 

To u Sloveniji se nekad isplatilo pogotovo dok je bilo povrata ive (pdv-a) i kad su gume bile puno skuplje kod nas. Sad to sve izađe tu negdje na kraju, jedino ako se želiš provozat, obavit još neki shopping ili ako stvarno nema poštenih vulkanizera u tvom mjestu, to je druga priča.

Isplati se još uvijek Deane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja nikad nisam platio montažu nove gume, to mora biti u cijeni!

 

To u Sloveniji se nekad isplatilo pogotovo dok je bilo povrata ive (pdv-a) i kad su gume bile puno skuplje kod nas. Sad to sve izađe tu negdje na kraju, jedino ako se želiš provozat, obavit još neki shopping ili ako stvarno nema poštenih vulkanizera u tvom mjestu, to je druga priča.

 

 

Razlika je u prosjeku 50-200 kuna po gumi u odnosu na lokalne prodavače ako ne računaš ove gdje moraš prvo uplatiti gume pa ih čekati nekoliko dana, odnosno 2 puta ići po njih.

Edited by Divine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Editirao si post ali evo guma za koju si dao cijene, 205/55/16 Dunlop sp wintersport 3d u Unikomercu 715kn, za 60kn razlike se ne isplati u Sloveniju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Editirao si post ali evo guma za koju si dao cijene, 205/55/16 Dunlop sp wintersport 3d u Unikomercu 715kn, za 60kn razlike se ne isplati u Sloveniju.

 

 

Jesam editirao jer mi je bilo bezveze navoditi cijene, mislim da svatko zna potražiti na netu.

Jesi li pogledao razlike cijena kad usporediš istu gumu i indexe nosivosti i indexe brzine. Tu kod nas već debelo odskače cijena dok kod njih varira nekoliko kuna.

No uglavnom, ja sam samo preporučio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve 5, ja uvijek kažem nek se prvo usporede cijene jer su pale podosta(ili nisu ali nemamo više povrat poreza), ali za neke dimenzije(veće colaže) se još uvijek isplati. Meni se za 195/50/15 i 205/55/16 nije isplatilo jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

EU ne dopušta niti prodaju običnih žarulja sa wolframovom niti pa ih kod nas opet ima u gotovo svakoj trgovini. A paradoks je da su ukinute iz kućanstva i industrije a nisu iz auto industrije.

Isto tako EU ne dopušta da se aparati i igračke ne prodaju bez baterija ako zahtjevaju iste za normalan rad pa opet kod nas možeš kupiti brdo proizvoda bez baterija.

Nema baš previše kontrola da te zaštite kao kupca pa ipak moraš kupovati s oprezom.

Da li je DOT precijenjen ili ne - ne znam, ali radije biram noviju gumu nego stariju. I kako će ti dati ikakav popust ili naglasiti da je guma starija od dvije godine kad mnogi prodavači niti ne znaju što je DOT.

Dosta njih niti ne zna čemu služi bijeli kružić na gumi.

 

Da vidiš kako se vrše ta ispitivanja vani a kako kod nas mislim da bi se puko smijat.

dopuštena je prodaja takvih žarulja sve dok god ih ima

uvoz više nije moguc.

također sve sta je kao takvo napravljeno otprije i ima još na zalihi takvo se prodaje.

 

 

Razlika je u prosjeku 50-200 kuna po gumi u odnosu na lokalne prodavače ako ne računaš ove gdje moraš prvo uplatiti gume pa ih čekati nekoliko dana, odnosno 2 puta ići po njih.

toliko popusta dobijem po gumi svaki put kad kupujem kod svojeg vulkanizera

na novo ide besplatna montaža

koja je naravno uracunata vec u cjenu gume

neznam ali meni se neisplati ici nigdje cak i da nemam nikakvih putnih troškova opet mi se neisplati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Itekako se isplati, evo upravo sam danas dobio odgovor na upit, Sava zimulja 205x55x16= 50€, proizvedena u 9mjesecu.

Ova Dunlop zimulja 205x55x16 ide ispod 600kn.

 

Uostalom nek si svatko kupi gume gdje misli da je najbolje za njega i njegov novčanik. ;-)

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Itekako se isplati, evo upravo sam danas dobio odgovor na upit, Sava zimulja 205x55x16= 50€, proizvedena u 9mjesecu.

 

Kod koga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Editirao si post ali evo guma za koju si dao cijene, 205/55/16 Dunlop sp wintersport 3d u Unikomercu 715kn, za 60kn razlike se ne isplati u Sloveniju.

 

Kud baš staru 3D? Radije 4D. :)

Vulkal i Unikomerc imaju skoro iste cijene. Jedino vidiš cijenik usluga koju nisu mjenjani od 2013g.

 

 

Itekako se isplati, evo upravo sam danas dobio odgovor na upit, Sava zimulja 205x55x16= 50€, proizvedena u 9mjesecu.

Ova Dunlop zimulja 205x55x16 ide ispod 600kn.

 

Uostalom nek si svatko kupi gume gdje misli da je najbolje za njega i njegov novčanik. ;-)

 

Unikomercu?

Napiši index brzine. Svatko će lako zabuniti i u cijenu ;)

 

Furlan

http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume/seznam/artikel/16055800

 

 

 

ja san na info saznao da je "made in Slovenia"

http://www.ekupi.hr/GOOD-YEAR-19565-R15-ULTRAGRIP-9-91T-Pot-C-Pri-C-Buka-69-460295.aspx

 

 

 

Evo još jedan test u pdf formatu

http://www.autozeitung.de/sites/default/files/pdf/2014/10/AZ-Winterreifentest-2014-Datentabelle.pdf

Edited by Dottore

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kud baš staru 3D? Radije 4D. :)

Vulkal i Unikomerc imaju skoro iste cijene. Jedino vidiš cijenik usluga koju nisu mjenjani od 2013g.

 

 

 

Unikomercu?

Napiši index brzine. Svatko će lako zabuniti i u cijenu ;)

 

Furlan

http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume/seznam/artikel/16055800

 

 

 

ja san na info saznao da je "made in Slovenia"

http://www.ekupi.hr/GOOD-YEAR-19565-R15-ULTRAGRIP-9-91T-Pot-C-Pri-C-Buka-69-460295.aspx

 

 

 

Evo još jedan test u pdf formatu

http://www.autozeitung.de/sites/default/files/pdf/2014/10/AZ-Winterreifentest-2014-Datentabelle.pdf

Index T 190km/h , 3D

Iz slo je cijena, nije Furlan

Pa da sava je susjedna:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Razlika je u prosjeku 50-200 kuna po gumi u odnosu na lokalne prodavače ako ne računaš ove gdje moraš prvo uplatiti gume pa ih čekati nekoliko dana, odnosno 2 puta ići po njih.

Evo baš sam gledao taj cjenik od Furlana kojeg je tihca čini mi se spomenuo.

Tamo su ove moje Yokohama Advan sport 850 kn/kom, ja sam ih u Puli kod Benussia dobio po 920 kn/kom, montaža uračunata u cijenu. Iako je Benussi malo skuplji inače, tamo dobijem popust pa je ok, ali zna se u Puli naći i jeftinijih guma ako tražiš.

 

Znači za sve 4 razlika bi bila 280 kn u mom slučaju, a koliko vidim u Slo plaćate montažu tako da bi mene ovo na kraju ispalo i skuplje sa benzinom i svime.

 

A što se tiče dostupnosti guma, frend je zvao Axle u Kopru jednom i pitao za jedne gume koje su rekli da imaju, kad smo došli nisu imali baš taj model niti po toj cijeni...ali kad smo već došli tamo uzeo je slične, što se njemu taj put stvarno isplatilo zbog povrata pdv-a.

 

Kažem, ja da se želim provozati ili kupovati nešto drugo možda bi ih uzeo usput u Slo, ovako mi se ne isplati, ne znam kako je u Sisku.

Edited by dean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel Michelin Alpin A3 grnx 86t slabiji od Save Eskimo s3?

Ili da pazim na dot?

 

EDIT: ma nis od toga.. skuzio poslije da se radi o dotu 07 za michelinke

Edited by M4rheeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Želio bih Vas koji kupujete gume u Sloveniji uputiti na, po meni najboljeg (najpovoljnijeg), vulkanizera u SLO. Znači uđete u Sloveniju na granični prijelaz kod Kumrovca, te nakon nekih 500m skrenete lijevu na usku cestu i odmah ćete vidjeti vulkanizersku radnju. Naziv je "Vulkanizerstvo F1". Što se tiče cijena u prosjeku je jeftiniji nekoliko eura od Lašića, koji pak je jeftiniji od Furlana. Montaža guma je besplatna ali se naplaćuje balansiranje 3€ po gumi. Znači 4 komada UG9 u dimenziji 195/65/15, sa novim ventilima, plaćeno ravno 240€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak slučajno nemaju neku određenu gumu, onda je naručuju. Tako da se preko telefona sve da dogovoriti sa gazdom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja nedavno bio kod furlana. Uzeo sam za 185€ dvije goodyear ultra grip 9 205/55/16. To je sve sa montazom i balansom i novim ventilima. Sa gumama sam prezadovoljan. Odlicno leze, mala buka, ne trose puno. Ko da sam novi servo donio. Skroz novi auto. U vulkalu su iste te na akciji sada za oko 625kn sto je opet skuplje nego u sloveniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio ovo ljeto na Kuhmo, jako dobra guma, ali sklona aquaplaningu.

Zimske Firestone Winterhawk, nemogu reć jo nit, za sad su oke.

iduće ljeto Bridgestone Potenza, pa ćemo vidjet. Da uzimam nove, ali ne uzimam, bile bi GY F1. A to se tice Nokiana, puno pohvala sam čuo da su jako dobre za zimu, navodno ruske.

Edited by You're in my spot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa na proljece trebam uzet nove ljetne gume u dimenziji 225/40 r18

Sad sta preporucate?

Meni za oko zapele dunlop sport max rt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa na proljece trebam uzet nove ljetne gume u dimenziji 225/40 r18

Sad sta preporucate?

Meni za oko zapele dunlop sport max rt?

odlicne gume.. ja ih imam.. po kisi su se polazale savrsene..

Share this post


Link to post
Share on other sites

negdje sam procitao na nekom forumu da se brzo troše i da su bucne pa sam se zamislio malo..

ali reko guma je po svim adac testovima među prvima pa mi to nije imalo logike...

hvala

cekam još iskustava

iako imam dobru ponudu i za

michelin pilot sport 3

continental sport contact 5

uglavnom to su te tri za koje se moram odluciti...

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 16