1 1
exfreerider

1.4TDI Razlike

Recommended Posts

Koje su razlike između 1.4TDI motora od 70ks i 80ks kod Pola 9N3?

 

Intercooler? Elektronika? Možda neki dijelovi mehanički...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da ovo opet malo aktualiziramo,može li netko točno provjeriti razlike pliz

 

dizne,elektronika,hladnjak goriva,pumpa goriva...?

 

i mogu li na model od 70ks staviti samo turbinu od 80ks ili su potrebne još neke prerade?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam odgovor na tvoje pitanje, bude se netko vec javio :)

ali znas da ako to napravis, moras opet na remap...

Edited by bushido

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajde da ovo opet malo aktualiziramo,može li netko točno provjeriti razlike pliz

 

dizne,elektronika,hladnjak goriva,pumpa goriva...?

 

i mogu li na model od 70ks staviti samo turbinu od 80ks ili su potrebne još neke prerade?

 

 

Koliko vidim u etki imaju 4 takva motora BNM (68ks) i BNV (80ks) , te BWB (68ks) i BMS (80ks), koliko sam gledao razlike, npr dizne imaju iste BNM i BNV (038130073BN) a BWB i BMS imaju (038130073BP), sa turbinama ista situacija ista turbina je na BNM i BNV (045253019L), i isto ista na BWS i BMS (045253019J). Prema tome to su vjerojatno dvije skupine, možda je jedino razlika u EU normi ispušnih plinova BNM i BNV stariji a BWS i BMS noviji ali u globalu verzija sa 68 ks ima iste i dizne i glavu, i blok i klipove i turbinu i intercooler kao i verzija od 80 KS, tu je samo verzija softvera različita.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koliko vidim u etki imaju 4 takva motora BNM (68ks) i BNV (80ks) , te BWB (68ks) i BMS (80ks), koliko sam gledao razlike, npr dizne imaju iste BNM i BNV (038130073BN) a BWB i BMS imaju (038130073BP), sa turbinama ista situacija ista turbina je na BNM i BNV (045253019L), i isto ista na BWS i BMS (045253019J). Prema tome to su vjerojatno dvije skupine, možda je jedino razlika u EU normi ispušnih plinova BNM i BNV stariji a BWS i BMS noviji ali u globalu verzija sa 68 ks ima iste i dizne i glavu, i blok i klipove i turbinu i intercooler kao i verzija od 80 KS, tu je samo verzija softvera različita.

slažem se sa svime samo su se BWS i BMS ugrađivali u Polo 9n(stariji model do 2005 godine) a BNM i BNV u Polo 9n3(noviji model od 2005 godine)...

 

dvije skupine motora s različitom verzijom softvera...

 

ako se ne varam, 2005 godine su se radili i Polo 9n (stariji tip) sa motorima BNM i BNV (motori iz novijeg tipa) pa zato mislim da je još razlika u normama...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koliko vidim u etki imaju 4 takva motora BNM (68ks) i BNV (80ks) , te BWB (68ks) i BMS (80ks), koliko sam gledao razlike, npr dizne imaju iste BNM i BNV (038130073BN) a BWB i BMS imaju (038130073BP), sa turbinama ista situacija ista turbina je na BNM i BNV (045253019L), i isto ista na BWS i BMS (045253019J). Prema tome to su vjerojatno dvije skupine, možda je jedino razlika u EU normi ispušnih plinova BNM i BNV stariji a BWS i BMS noviji ali u globalu verzija sa 68 ks ima iste i dizne i glavu, i blok i klipove i turbinu i intercooler kao i verzija od 80 KS, tu je samo verzija softvera različita.

 

Jesi siguran u ovo jer to bi trebala biti ključna razlika,fiksna turbina 70ks i promjenjive geometrije 80ks

 

znam da bi trebao ići ponovno mapirati :)

 

ako je jedina razlika u turbini i mapi možda se i upustim u ovaj zahvat iako bi dobitak bio samo cca 15ks

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesi siguran u ovo jer to bi trebala biti ključna razlika,fiksna turbina 70ks i promjenjive geometrije 80ks

 

znam da bi trebao ići ponovno mapirati :)

 

ako je jedina razlika u turbini i mapi možda se i upustim u ovaj zahvat iako bi dobitak bio samo cca 15ks

bas sam gledao po etki i turbina je ista GARRETT za bnm i bnv

 

a bws i bms imaju KKK turbinu, ta fučka...

 

@exfreerider, nabavim ti broj šasije od auta koji ima 80 ks pa idi u ovlašteni da budeš 100% siguran ak se već spremaš na neki pothvat

 

EDIT:

 

Evo, Polo 9n3 1.4 TDI, 59kW, 2006 godina

 

WVWZZZ9NZ6D081211

Edited by marko.p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi rađe skupio love i stavio 1.9 TDI 130ks i digneš ga na 160ks i juriš ili ak naletiš iz cupre motor 160ks pa digneš na 190 ovo je bezveze

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesi siguran u ovo jer to bi trebala biti ključna razlika,fiksna turbina 70ks i promjenjive geometrije 80ks

 

znam da bi trebao ići ponovno mapirati :)

 

ako je jedina razlika u turbini i mapi možda se i upustim u ovaj zahvat iako bi dobitak bio samo cca 15ks

 

 

100% siguran turbine su iste i za 68ks i za 80 ks s tim da BNM i BNV imaju Garrett-ove turbine a BWB i BMS BORGWARNER-ove.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bi rađe skupio love i stavio 1.9 TDI 130ks i digneš ga na 160ks i juriš ili ak naletiš iz cupre motor 160ks pa digneš na 190 ovo je bezveze

 

potpisujem ovo.

Mislim znam da si "svasta nesto " radio na autu do sada.. ali ovo bila najbolja opcija...

jer 4 cilindra, su ipak 4 cilindra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
potpisujem ovo.

Mislim znam da si "svasta nesto " radio na autu do sada.. ali ovo bila najbolja opcija...

jer 4 cilindra, su ipak 4 cilindra :)

pa ubaci 101 ks, još kad bi ga atestirao i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swap nedolazi u obzir,neda mi se kemijati a i to nebi mogao napraviti ispod minimalno 3t€ a ovaj auto nemislim imati toliko dugo da mi se to isplati

 

Za kombinaciju sa turbinom sam našao firmu u de,turbina sa granom 400€ još uzmu pod račun moju i platim da mi ga Tibor dochipa i gas

 

iako meni iskreno fali još 50-ak ks :angry: da bi to bilo zadovoljavajuće u potpunosti

 

budem još prvjerio za turbine jer koliko sam čuo nisu iste 70 i 80ks

 

ako još tko šta zna samo recite :)

Edited by exfreerider

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swap nedolazi u obzir,neda mi se kemijati a i to nebi mogao napraviti ispod minimalno 3t€ a ovaj auto nemislim imati toliko dugo da mi se to isplati

 

Za kombinaciju sa turbinom sam našao firmu u de,turbina sa granom 400€ još uzmu pod račun moju i platim da mi ga Tibor dochipa i gas

 

iako meni iskreno fali još 50-ak ks :angry: da bi to bilo zadovoljavajuće u potpunosti

 

budem još prvjerio za turbine jer koliko sam čuo nisu iste 70 i 80ks

 

ako još tko šta zna samo recite :)

a da stavis veci intercooler,veci fi auspuha, glavu obradis kod brune pa neki custom chip :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a da stavis veci intercooler,veci fi auspuha, glavu obradis kod brune pa neki custom chip :)

 

Odličan način da baciš 10 000 kn.

Da bi nekaj značajnije dobil na snazi treba ulupati ppuno novaca, a ovakve sitne pizdarije ti se ne isplate raditi jel je premali dobitak.

 

Bolje stavi lovu sa strane, pa ćeš prilikom kupnje novog auta nadodat za jači.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odličan način da baciš 10 000 kn.

Da bi nekaj značajnije dobil na snazi treba ulupati ppuno novaca, a ovakve sitne pizdarije ti se ne isplate raditi jel je premali dobitak.

 

Bolje stavi lovu sa strane, pa ćeš prilikom kupnje novog auta nadodat za jači.

10tkn????

sta ti je :rotfl

 

intercooler od petice TDI 700kn, auspuh od pocetka do kraja max 1200kn. A obrada glave sigurno nije +1000€ :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
10tkn????

sta ti je :rotfl

 

intercooler od petice TDI 700kn, auspuh od pocetka do kraja max 1200kn. A obrada glave sigurno nije +1000€ :rotfl

 

 

Obrada glave 1000 kn ( ventili vodilice gumice i poslel )

ruke majstora ok 1000 kn

asuspuh 1200

interkuler 700

crijeva 400-500 ( ako hoće inox onda i skuplje)

pa računaj još neke sitnice koje će trebat 500 kn

e da i kad je glavu skido bilo bi dobro i servis napravit ( remenja pumpa....)

i najskuplje od svega čip neznam koliko se kreču cjene ali ga neće niko ispod 2000kn siigurno raditi

 

Ugrubo će bit 1000 ojera sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites
a da stavis veci intercooler,veci fi auspuha, glavu obradis kod brune pa neki custom chip :)

 

 

Intercooler je isti i na modelu od 130ks znaći ima dovoljno kapaciteta

 

imao sam doma intercooler od golfa 5 i bila bi veća kemija utrpati ga,skroz drugi položaj i ogroman je

 

znam da nemogu izvuči nešto puno iz 1.4TDI i nemislim trpati nikoji drugi motor nego bude uskoro ovaj autić pa pa

 

da je bar 1.9TDI dao bi bubreg,već bi ga dosada nabrijao na 200ks :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dao sam ti broj šasije od 80 ks pa idi u ovlašteni pitat i onda sve znaš

Share this post


Link to post
Share on other sites
Intercooler je isti i na modelu od 130ks znaći ima dovoljno kapaciteta

 

imao sam doma intercooler od golfa 5 i bila bi veća kemija utrpati ga,skroz drugi položaj i ogroman je

 

znam da nemogu izvuči nešto puno iz 1.4TDI i nemislim trpati nikoji drugi motor nego bude uskoro ovaj autić pa pa

 

da je bar 1.9TDI dao bi bubreg,već bi ga dosada nabrijao na 200ks :)

 

Evo moram crtati

 

bnmj.jpg

bwbp.jpg

mkbn.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1