0
Veki-os

Mufflerectomy

Recommended Posts

Tražio sam o ovome na forumu ali 0 rezultata..

Koliko sam skontao na stranim forumima ide samo cijev do kraja?Makne se i kat i svi lonci i svi kažu da nije jako bučno unutra,ustvari kao uopče ne smeta,samo je malo glasnije.

Radi se o diesel motorima,pretežno TDI i onda lijepo fučka turbina :D

Jel neko radio to ovdje s foruma,iskustva?

Evo i par linkova

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=11052

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=11052&page=9

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Veki,rekao sam ti da sam to napravio na svom Golfu i da je bilo j3beno glasnije,nije ko na na atmosferskoj benzinjari jer turbina donekle prigusi zvuk ali npr na more do Zd uz peglanje na auto putu me lagano izludilo(zenu jos vise,lol).Tako sam i vozacku popusio jer me patrola cula u drugom selu i zanimalo ih je wtf to ronda pa su bacili lizalo i uz 1.5% alc sam se konektovo na cizmatrans.Tehnicki pregled necu ni spominjat.

Pocinjem si slagat racna plug and play cjev na Bori za zeku peku pa ak imas strpljenja pricekaj da zgotovim i poslusaj kako zvuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da,ja i zaboravio na to,sorry.Znači nisi imao ni jedan lonac ni kat?

A da skinem srednji lonac?onda bi mi ostao samo zadnji jer sam kat več skinuo,jel bi to jako brujalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa da,ja i zaboravio na to,sorry.Znači nisi imao ni jedan lonac ni kat?

A da skinem srednji lonac?onda bi mi ostao samo zadnji jer sam kat več skinuo,jel bi to jako brujalo?

Skini pa provaj....i javi rezultat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh da mogu to sam ispred zgrade napraviti več bi bio dolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
E Veki,rekao sam ti da sam to napravio na svom Golfu i da je bilo j3beno glasnije,nije ko na na atmosferskoj benzinjari jer turbina donekle prigusi zvuk ali npr na more do Zd uz peglanje na auto putu me lagano izludilo(zenu jos vise,lol).Tako sam i vozacku popusio jer me patrola cula u drugom selu i zanimalo ih je wtf to ronda pa su bacili lizalo i uz 1.5% alc sam se konektovo na cizmatrans.Tehnicki pregled necu ni spominjat.

Pocinjem si slagat racna plug and play cjev na Bori za zeku peku pa ak imas strpljenja pricekaj da zgotovim i poslusaj kako zvuci

Uf j3bote, kaj je tak glasno bilo?

Mislim da na novijim motorima nebi smjelo bit tak glasno jer su stariji TDI-ji sami po sebi dosta glasniji (npr golf 3 naspram golfa 4).

Ja si tak nekaj planiram napravit, ali ću za prvu ruku samo CAT izvadit pa ćemo vidit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao samo cijev i zadnji lonac na trojki td....i dojmovi, nije bilo preglasno a turbina se čula ko da imam neku ogromnu garreticu ispod haube... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja isto imam cijevi i zadnji lonac i nije niš glasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam maknuo sve lonce dolje.. samo fi 60 do kraja. Auto na leru lagano bruji, turbina se cuje lagano cijelo vrijeme, u normalnoj voznji gradom ne buci toliko, naravno dok se ne stisne gas posteno... onda se cuje ohoho... divan zvuk :) na autoputu oko 120, 130 vec laganini ide na zivce :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam maknuo sve lonce dolje.. samo fi 60 do kraja. Auto na leru lagano bruji, turbina se cuje lagano cijelo vrijeme, u normalnoj voznji gradom ne buci toliko, naravno dok se ne stisne gas posteno... onda se cuje ohoho... divan zvuk :) na autoputu oko 120, 130 vec laganini ide na zivce :rolleyes:

 

 

Evo samo zbog ovog mozda pozelis stavit zadnji protocni lonac !?

 

Ako to nikom nesmeta...udri samo cijev i vozi :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

glasnost TDI motora stari-novi nije bilo zbog auspuha. Tako da je to glupost pričat. Nakon 100 km imaš lakše znakove da su te počeli boljet svi zubovi, i na novijih TDIjih sa VTNji...neče bit dugo kad rikne turbo ili počne bacat motor u zasilni program.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm,zanimljive informacije ;)

Izgleda da ču onda skinuti srednji lonac i ostaviti samo zadnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaj bi bilo onda da se u mojoj duji vozite npr 180... pa mislim da bi valjda poskakali van iz automobila.. :rotfl :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
glasnost TDI motora stari-novi nije bilo zbog auspuha. Tako da je to glupost pričat. Nakon 100 km imaš lakše znakove da su te počeli boljet svi zubovi, i na novijih TDIjih sa VTNji...neče bit dugo kad rikne turbo ili počne bacat motor u zasilni program.

Druže KR3MN1 de proširi objašnjenje za ovo boldano,jel to zbog prevelikog olakšanja na ispuhu pa postoji opasnost da zvekne brtva na turbini ili šta?Dosta sam se vozao tako s Golfom i hvala bogu nije ništa crklo :bravo

Moš i izvrjeđat al daj neki smisleni i razumljivi odgovor jer me stvarno zanima :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

VTN - 110KS VE BOSCH i svi PD/CR motori

 

kad se skine cat i srednji lonac dole, može se dogodit (uskoro 100% ako je bio čipan) da ode turbo, jer ga prevrti kad se šalta. Kod nas neče više čipirat ako nemaš kata i protočnog lonaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
VTN - 110KS VE BOSCH i svi PD/CR motori

 

kad se skine cat i srednji lonac dole, može se dogodit (uskoro 100% ako je bio čipan) da ode turbo, jer ga prevrti kad se šalta. Kod nas neče više čipirat ako nemaš kata i protočnog lonaca.

Konkretno me zanima za alh motor,nije 110ks ali ima tu prokletu vtn turbinu.Jel pomaže šta onaj ventilić što se spaja između ic crjeva i aktuatora turbinskih lopatica,navodno sprječava nekontrolirano dizanje pritiska u takvim situacijama šaltanja na visokim okretajima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na ovim starim motorima,TDI 90ks u trici to ne šteti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne.

Znaci da nije problem u pritisku koji turbina pravi nego sto ju se smanjenjem restrikcija na ispuhu tjera u okretaje koji nisu zdravi za turbo,bar sam tako shvatio.

Jos jedno brzinsko pitanjce,sta mislis o vecem katalizatoru s 2.5-5 cil Tdi uz cjev fi 65 mm i protocnom loncu?Na Bori ionako serijski ima kat i samo jedan veliki lonac odozada,srednji ni ne postoji

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno, neznam odgovora. Ako je prevelik pretok, onda je isto ko da ga nema. Mozda bi radio, mozda ne. Samo teoretski mislim da je fi65 i kat od 2.5tdi bolje i jos nije nevarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam šta ti znači "nevarno" ali ok.Imam kat viška pa ću prvo njega promjenit a za lonac i cjevi ćemo vidjet.

Hvala na pomoći :palacg

 

Edit:Našao- nevarno = opasno :lol2

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites
0