0
Veki-os

Mufflerectomy

Recommended Posts

može napomena/pitanje

 

ja na svome (A6 R5 2.5TDI) imam čip i katalizatore bez "punjenja" (samo lonac) i original wastegateanu turbinu već godinu i pol i nisam imal problema sa tzv. surge-om ili prevelikim brojem okretaja kompresora

zvuk se i nije bitno promijenio ... doduše tu su još tri lonca u igri :rolleyes:

spool turbine se osjetno popravio sa čišćenjem katalizatora

 

... VNTjka je pripremljena i ide uskoro gore i prvo poslije toga je promjena komplet auspuha (fi 80) ...

da li znači da bi mogao imati problema sa surgeom u kombinaciji VNT + decat + protočni ispuh?

zar blowoff ne radi upravo to? rasterećuje kompresorsku stranu kad ga turbina prevrti

Edited by priba

Share this post


Link to post
Share on other sites

kog ce ti boga fi80?

 

ja sam na prvoj ibizi imao 80k km fi60 od turba do zadnjeg lonca (nista izmedu) i nikad problema. na drugoj ibizi sam na 120k km stavio fi60 prvo bez lonaca (za popizdit) i drugi dan stavio samo zadnji lonac od cupre. posto je ova druga ibiza koju sad imam bila zagusena do jaja ovo ju je bar malo vratilo u zivot, tj. odaziv na gas se dobrano poboljsao. i u prvoj i u drugoj je asz tdi 96kw motor

Share this post


Link to post
Share on other sites
kog ce ti boga fi80?

 

pa stock downpipe je fi70 (ili par mm manje ... malo sam senilan ... LOL) ipak je ovo 2.5 AEL 140KS

a od "katova" dalje možda budu dve tanje cefke ... još bumo vidli kakva bu cijena jedne cijevi i dvije

Edited by priba

Share this post


Link to post
Share on other sites
0