1 1
maky111

Golf 4 upali se lampica ulja

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Čitao sam i tražio po forumu ali nism našao odgovor .

 

Riječ je o golf 4 sdi u vožnji mi se upali lampica od ulja (crvena) nekada zatuli koji put

 

i ugasi se a nekada zna malo duže tulit i ugasi se ulja ima dosta (novo 500km)

 

Hvala na pomoći.

 

Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemora biti.

Uglavnom nebi bilo loše izmjerit pritisak ulja. Ako je slab nemora značit da je motor riknuo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se s frikom vidi to...a moze biti da ti i negdje elektronika steka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

 

Evo danas je opet svjetlila i to cca 5 min.... ugasim auto ponovno upalim i isto .

 

Koliko košta dignostika-mjerenje kompresije , da li bi trebao još nešto napraviti ?

 

Hvala vam na savjetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

ja kada dam kontakt i ostavim kontakt 20 sekundi, pojavi mi se ta lampica crvena blinka i pišti, upalim auto nestane niti se pojavi više u vožnji (nijednom), samo se pojavi kad ostavim kontakt a nepalim auto

 

uplašio sam se već sad kad sam čitao da nešta nevalja s motorom, da nije kod mene problem s elektronikom, neki senzor, greška, error da baca???

 

ps sorry na off-u, al sličan je problem pa pratim ako se nađe neko rješenje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav,

 

 

Evo danas je opet svjetlila i to cca 5 min.... ugasim auto ponovno upalim i isto .

 

Koliko košta dignostika-mjerenje kompresije , da li bi trebao još nešto napraviti ?

 

Hvala vam na savjetima.

Dijagnostika je oko 100 kn ovdje kod nas a mjerenje kompresije ti netreba već mjerenje pritiska ulja.Ja sam si uspio izmjerit s običnim manometrom s nožne pumpe jer je navoj i promjer slučajno bio isti kao što je na indikatoru ulja dok je prijatelj s posla za 50-60 kn kupio manometar u fuckin pevecu

Pritisak ulja ti treba bit 2.0 bara pri 2000 okretaja na zagrijanom motoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav, eto imamo isti problem samo što sam ja djelomice našao odgovor, isto tako mi se zna dogodit da mi se u sred vožnje upali crvena lampica od ulja i probija mi uši, međutim pitao sam na dosta mjesta i nitko nije znao odgovor..

 

E sad, Polo je TDI PD, kupljen je od čovjeka 70ih godina koji je s njim prešao 39tkm i nije ga u životu vozio dalje 120, mene je zapao razrađen "gotovo nov" motor i to mi se od prvog tjedna događalo s tom lampicom.. Zvao sam u par servisa i nekoliko majstora mi je reklo da je to ta generacija VW-a (polo mk5 i golf mk4) u kojoj je takva vrsta elektronike koja ima takvu manu da izbaciva 2-3 bezvezne greške (kako kod koga, kod svakoga drugačije, kod nekoga nemora biti ništa). Ja sam mjerio i kompresiju kod svoga i sve što bi se moglo nadovezat uz riječ motor-ulje i sve je u TIP - TOP stanju. Dok mi se motor ne ugrije na radnu temp. ne ložim ga iznad 2000, poslje toga se vozim malo opasnije ali isto ništa strašno, (ništa što bi moglo unakazit motor).. Eto mene je smirili i jedini problem je što ćeš jednom tjedno morat slušat dok lampica ne odblinka i to je to... Ja sam si sredio muziku u auto tako kad se ona upali ja samo odvrnem :D:bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitivao sam se šta bi moglo biti zvao majstore i svi kažu isto indikator ili uljna pumpa,

ali sam skužio kada je auto parkiran na suncu lampica podivlja.

 

Probat ću zamjeniti indikator pa ću vidjet šta će biti. Nadam se da je samo to. :-)

Javim Što je možda netkome pomogne

 

Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se nadovežem na temu. Imao sam isti problem na Golf 3 TDi. Kad bi upalio auto indikacija od ulja bi počela treperiti. Dignem haubu, a indikator od ulja proslinio uz stopicu za kontakt. Zamjenio indikator (cca 50kn) i to je to. Sličan problem sam imao i na Golfu 3 TD. Isto indikator ulja

Edited by Damir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da prije da je indkator nego pumpa, barem meni logicnije zvuci jer ukoliko se mijenja ulje redovito i stavlja kvalitetno ulje nebi se smio trositi motor i i komadi metala unistavati pumpu

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1