1 1
IvanS

Guljenje unutrašnjosti MK4

Recommended Posts

Na gotovo svim Mk4 koje sam vidio ljusti se plastika oko podizaca prozora radia itd., mene zanima cime skinuti do kraja taj sloj koji se ljusti i da li je to netko skidao jer se ne isplati kupovati sve te plastike.I jos jedno pitanje u vezi plastika ,cime ocistiti i tretirati plastike na djelu ispod volana i pretinca na suvozackoj strani jer i one su nekeko masne i osjetljive na grebanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostruzi do kraja pazlivo... ja sam ono na vratima noktom bio izgrato na jednom mk4 :D ispod ostane sve crno i ok meni...

 

ili nekim razredjivacem na krpu pokusaj samo pazi na robu da ti ne podje (za ovo nisam siguran)!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja am to sve skinuo

 

wd40 i spahlica plasticna. i neka gruba spuzva

 

te plastike(ispod volana i suvozaca) prvo ocisti s pulimaxom(kaufland 40kn) i onda s nekim mlijekom ili sta jaz nam s matt efektom predji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na gotovo svim Mk4 koje sam vidio ljusti se plastika oko podizaca prozora radia itd., mene zanima cime skinuti do kraja taj sloj koji se ljusti i da li je to netko skidao jer se ne isplati kupovati sve te plastike.I jos jedno pitanje u vezi plastika ,cime ocistiti i tretirati plastike na djelu ispod volana i pretinca na suvozackoj strani jer i one su nekeko masne i osjetljive na grebanje?

 

 

 

Uglavnom sam protivnik svih kemikalija za pranje unutrašnjosti, a najučinkovitije mi se pokazalo čišćenje jelenjom krpom i toplom vodom, samo treba dva tri puta isprati krpu, pogotovo na tom pretincu i rezultati su super, samo što već prve packe odmah ostaju, al što ćeš, nisu ni kokpit sprejevi bolji.

 

Što se tiče rukohvata, na prošloj četvorci sam ih gulio cijelo popodne, natapio u vrućoj vodi i lagano struganje. Nakon toga šmirglom 800-1000 brušenje, pa primer i boja po želji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni samo na prednjim vratima se ogulio rukohvat taj... na zadnjim nula bodova,a ovo oko radija ni crtice... neznam kako se tu nekom pocne gulit :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

ne samo g4 neg i dosta novijih vw vozila imaju taj problem...

 

ukratko kada se oguli taj sloj ispod ostane crno sjajno fino, i to se namaže nečim, malo uglancaš i nikakav šmirgl pa primer pa boja...

 

već sam davno ja to napisao, isto skinio mal ostavio u toploj vodi da odstoji, skalper mali i gulio ko krompir kada čistiš, ne jako stiskat da neoguliš sjaj ispod, i ispadne ko novo, nikakvo bojanje netreba, treba samo uglancat i povremeno to ponoviti kad se čisti ili usisava auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

to VecTDI

 

ipak je istina da je to tzv. SOFT TOUCH..noviji vw-i to imaju pogledao sam kod par frendova i vidio simptome kako se već vidi ponegdje kako puca to..

 

međutim stvar je prvo održavanja auta...pušenje u autu, ili prijašnjih vlasnika i njihov pristup čišćenju...npr. prekomjerna upotreba KOKPIT spreja, koji prvih par dana izgleda super i sve se sjaji ko kesa, međutim to nakon tjedan dana sam stvori novi sloj na tom soft touch-u i tako godinama, nakupi se a i sunce još i koječega i dodiri rukama i to se gulit počne lagano...

 

dodao bih još da sam vidio dosta četvorki na kojima je situacija još donekle OK ono mjestimice se zgulilo al bolje je to poskidat i onda imaš čist sloj plastike koji se fino sjaji...

 

i sve te godine taj SOFT TOUCH je čuvao pravu površinu plastike zato kad se očisti fino bude ko novo :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
to VecTDI

 

ipak je istina da je to tzv. SOFT TOUCH..noviji vw-i to imaju pogledao sam kod par frendova i vidio simptome kako se već vidi ponegdje kako puca to..

 

međutim stvar je prvo održavanja auta...pušenje u autu, ili prijašnjih vlasnika i njihov pristup čišćenju...npr. prekomjerna upotreba KOKPIT spreja, koji prvih par dana izgleda super i sve se sjaji ko kesa, međutim to nakon tjedan dana sam stvori novi sloj na tom soft touch-u i tako godinama, nakupi se a i sunce još i koječega i dodiri rukama i to se gulit počne lagano...

 

dodao bih još da sam vidio dosta četvorki na kojima je situacija još donekle OK ono mjestimice se zgulilo al bolje je to poskidat i onda imaš čist sloj plastike koji se fino sjaji...

 

i sve te godine taj SOFT TOUCH je čuvao pravu površinu plastike zato kad se očisti fino bude ko novo :palacg

 

 

moj je '98. godiste,vozio ga je neki trgovacki putnik u njemackoj,firma ga je redovito servisirala,iza se nikad nitko tad bas nije previse vozio,jer je sve novo,i nikad se nije dimilo u autu...

samo je naprijed to malo osteceno,te rucke na prednjim vratima...

srecom,odrzavan je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nova rucka od vrata je 8 eura. okvir oko klimatornica/rucne klime isto 8 e. blenda od stalka za case je isto 8 eura.

rukohvat na vozacevim(di su stakla itd) je 20 eura

 

 

 

to su poblize cijene u hr

Share this post


Link to post
Share on other sites
nova rucka od vrata je 8 eura. okvir oko klimatornica/rucne klime isto 8 e. blenda od stalka za case je isto 8 eura.

rukohvat na vozacevim(di su stakla itd) je 20 eura

 

 

 

to su poblize cijene u hr

 

 

Bas sam to htio reci!

 

Gotovo svaki MK4 u njemackoj kod hendlera ( nekog mlao boljeg ) ima sve ručke ( samo vanjski dio ) nov zajedno sa onom centralnom konzolom. To je ulog od kojih 20-ak 30-ak eura ali podigne cijelokupni dojam ocuvane unutrasnjosti.

 

Nikakva struganja a kampli mazanja ''finim sjajnim'' mastima.. :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

hm...pa istina da podigne odma dojam i kad ti netko prvi puta gleda auto...ja sam isto picazjla pa kad vidim nakupine smeća na nečemu odma mi odbojno djeluje...

 

usporedno s Vec-om moj je isto kraj 98 godine, međutim od mog starog pa do kozna koga to se građevinskog materijala iza vozilo, tak da su mal i sjedala već sradala, a o pušenju da nepričam, to je kotlovnica unutra, meni se isto nije baš previše gulilo al to očistio i sad sam miran...

 

a što se tiče kupnji novih...da upoznat sam s cijenama, već etka izbaci neke cijene...u svakom slučaju bolje je imat ili novo ili očišćeno, nikako onak polu izgrebano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je otac imao seat cordobu 2000god isto taj problem guljenja jednostavno to se nije moglo sprejciti nego ogulii skroz i i polakiraj prajmer i bezbojni...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest chure

...ja sam svoje sve lijepo rijesio...probao sam na puno nacina i sa grubom polirkom&gruba krpa, sa vodom i jakom spužvom ali najbolje ide sa wd40 i ona spužvica za prat suđe...

 

poslije bacis primer i po meni najbolje mat sprej...ako zelis da bude pic pic onda se malo igras sa kvalitetnijim stvarčicama za bojanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sprej bi se moga dignti nakon odredjenih dodira rukama...najbolje poslajfati i baciti malo baze i bezbojni i super po meni :palacg ...

Edited by VWlaho

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

ma loše su to riješili, da su stavili normalne plastike, tvornički ofarbane odma bez tog "mekanog" sloja gore, manje bi se ljepilo i lakše za održavat...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma loše su to riješili, da su stavili normalne plastike, tvornički ofarbane odma bez tog "mekanog" sloja gore, manje bi se ljepilo i lakše za održavat...

 

 

zato sto dok je novo lijepo izgleda.

 

 

nista nije vjecno. i da su zeljezne, strunile bi kad tad

karikiram samo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
zato sto dok je novo lijepo izgleda.

 

 

nista nije vjecno. i da su zeljezne, strunile bi kad tad

karikiram samo :)

 

Ma ne traje to ni dok je novo.. meni je mama vozila prvi polo (citaj - nokti) i na 35000km vec se pocelo ljustiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

pa o tome pričam, nekažem da vw tu griješi, ionako je četvorka puna plastike sama po sebi, da je obična plastika najobičnija neka drekana, manje bi bilo muke s time...ko na nekim drugim autima...al šta sad moraju negdje i pogriješiti

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1