0
DOHC 16 V

bosch pumpa 11mm

Recommended Posts

Pozdravw kolege,

 

U planu sam praviti bosch pumpu na 11mm, gledao sam neke slike kako to izgleda, ali me zanima, sta se tacno podrazumjeva pod tim 11mm, dal se na fabrickoj pumpi nesto kemija , i koliko odprilike kosta takav zahvat u BOSCH servisu , dal se tu stela kolicina goriva , pojacava ili sta vec :rolleyes:

 

 

http://www.emiata.com/DieselVW/TDI11mmRotor.htm

 

dakle ovaj se ubaciva 11mm umjesto serijske na 10mm pumpi?

Edited by DOHC 16 V

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko znam mijenja se smo rotor (taj dio koji si vidio na slikama) jer on svojom veličinom određuje količinu goriva po jednom ubrizgavanju za svaki cilindar

 

ali mala ti korist od toga ako nemaš bar veće dizne, poželjno i čip sa mapom za toliku količinu goriva, a onda i količinu zraka ...

 

u stvari ... prvo se riješi sve ovo a onda ako pumpa daje premalo goriva stavlja se veći rotor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po svim informacijama sa www.tdiclub.com 11mm pumpa se tvornicki nalazi na modelima s automatskim mjenjacem i tamo je stavljaju masovno tako da mjenjaju za svoju jer ima jos par caka uz rotor za promjeniti na 10 milimetarskoj VE pumpi.

Samo je tesko naci automatik ovdje yebiga.

Sta ce ti 11 mm,planiras ga nabudjit 200+?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tdi13sec2.th.jpg tdi13sec.th.jpg

 

 

 

kimi jel o ovakvom nesto pricas? mada je ovdje nafinuta HOLSET turbo , a pumpa je cini mi se slozena onako kako spada i treba ....

Edited by pikzibner

Share this post


Link to post
Share on other sites
0