0
J. Knoxville

Disk pločice

Recommended Posts

Ovako;

 

Imam Polo 1.0 iz '99. godine i javio mi se problem vezan uz disk pločice. Prije nekih 2 mjeseca sam promijenio diskove i disk pločice i javlja se problem; svaki put kad prikočim pločice lupe po kočionim kliještima, nekada tiše, nekad glasnije i to me jako nervira! Bio sam i kod majstora zbog toga i on je rekao da pločice nisu dobro sjele, odnosno da one kvačice nisu dobro držale i da je bilo lufta zbog toga pa da su zato one svaki put kada sam zakočio lupile. Majstor je te kvačice malo pofrkao da bolje drže i neko vrijeme je stvar funkcionirala (nekih 1500 km), prilikom kočenja pločice nisu lupale. Neki dan se opet počeo čuti taj zvuk i ne znam šta da sad radim; dal da kupim nove pločice jer ove očito nisu dobre ili se te daju spasiti?

Majstor mi je dao i drugu opciju; da se naviknem na taj zvuk što meni nikako ne dolazi u obzir jer se na tom autu nikada nisu čule pločice prilikom kočenja pa ne vidim razlog zašto bi se sad čule, a još manje imam želju svakih 1500-2000 km skidati kotače i frkati kvačice da ne bi bilo zvuka.

Ah da... Auto nema servo niti ABS, diskovi su Brembo (ventilirajući), a pločice Ferodo.

 

Hvala svima koji će mi pokušati pomoći jer sam ne znam šta da napravim, a opet ne mislim voziti auto majstoru koji će mi samo malo "odgoditi" problem.

Edited by J. Knoxville

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očito je u tim limićima problem... pločica nasjeda na rukavac tj nosam disk kliješta (koliko me pamčenje služi)

Ako je tu zazor velik (disk pločica-nosač kliješta) onda to dodatno krivljenje limića i nema svrhe kao što i sam kažeš.

 

Ja sad to sebi nemogu predočit (jbg Božićni blagdani) :) pa ako moš poslikat bilo bi super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Očito je u tim limićima problem... pločica nasjeda na rukavac tj nosam disk kliješta (koliko me pamčenje služi)

Ako je tu zazor velik (disk pločica-nosač kliješta) onda to dodatno krivljenje limića i nema svrhe kao što i sam kažeš.

 

Ja sad to sebi nemogu predočit (jbg Božićni blagdani) :) pa ako moš poslikat bilo bi super :)

 

 

Bacio sam na brzinu oko na pločice i koliko sam uspio vidjeti onaj mesnati dio je izašao iz svog ležišta; vidi se da je malo nakrivljen u odnosu na onaj lim što drži taj mesnati dio. Očito je problem u pločicama! A nisu bile jeftine. :mad:

 

Jel imao tko sličan problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si kupio disk pločice vjerovatno si vidio da je u pakiranju razlika u pločicama.

2je su mesnate cjelom površinom 2je nisu.

Eh sad...ove pločice koje su mesnate cijelom površinom one idu na vanjski dio kliješta...tako da je mislim razlika i u samim limićima na pločicama... Ako je to obratno stavljeno (pozicija) moguće da i zato lupkaju.

 

Ništa.. digitalac u ruke i slikaj.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kad si kupio disk pločice vjerovatno si vidio da je u pakiranju razlika u pločicama.

2je su mesnate cjelom površinom 2je nisu.

Eh sad...ove pločice koje su mesnate cijelom površinom one idu na vanjski dio kliješta...tako da je mislim razlika i u samim limićima na pločicama... Ako je to obratno stavljeno (pozicija) moguće da i zato lupkaju.

 

Ništa.. digitalac u ruke i slikaj.....

 

Naravno. Pravilno su postavljene, obrnuto ih niti ne mogu ugurati u kliješta.

Stvar je u tome da da je mesnati dio "pobjegao" iz svojeg centra, odnosno vidi se da mesnati dio na krivo stoji na onom limu (ne puno, ali stoji), a što je razlog tome nemam pojma. Fakat mi nije jasno kako se to moglo dogoditi na novim pločicama!

Što se tiče slikanja danas mi se nije dalo šarafiti po autu, a sumnjam da ću i sutra jer su takvi dani. :)

Ne kužim kako se ti limići svinu i onda pločice više nisu fiksirane!?

Zar sam naletio na škart pločice?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vrlo lako moguče il je nesto shebano pri montaži.....

 

Znači nema mi druge nego opet ispljunuti pare za pločice? Super!

Ne hebe me to što ću morat opet dati novce za pločice (a dao sam prije nekih dva mjeseca), već me hebe ako će se to opet događati.

 

Kod frenda na Golfu 3 sam vidio da su ovi u VW-u doskočili problemu lupkanja pločica po kliještima, stavljen je komad limića gore na one zupce od kliješta koji amortiziraju te udarce koji mene muče!

Share this post


Link to post
Share on other sites
0