1 1
nenad

tuniranje turbine gt1749v

Recommended Posts

pozdrav ekipo zaima me dali netko ima iskustva s tuniranjem turbine..ty kako bih mogao dobiti veci tlak turbine mislim dali bi se to moze dobiti stelovanjem one polugice ili tako nesto...zamolio bih vas da mi objasnite ako je netko to vec radio..hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kimi1.8t
pozdrav ekipo zaima me dali netko ima iskustva s tuniranjem turbine..ty kako bih mogao dobiti veci tlak turbine mislim dali bi se to moze dobiti stelovanjem one polugice ili tako nesto...zamolio bih vas da mi objasnite ako je netko to vec radio..hvala

 

Nemoze se tunirati mehanicki, samo preko software-a.

Onu stangicu na aktuatoru nemoj dirati jer ces poremetiti varijabilu na niskim ili visokim okretajima, sto ce poremetiti tlak turbine na niskim ili visokim okretajima, sto ce nadalje rezultirati padom snage zbog premalog tlaka, odnosno odlaska u "safe mod" zbog prevelikog tlaka.

Stangica i vijak (za maksimalni hod) su podeseni na uredjaju i tako moraju ostati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a dali znas kako bi mogao dobiti taj veci tlak kada ide u safe mode?...jer meni to uopce nije bitno zato sto ja nemam nikakve struje na motoru da bi moglo ic u taj safe mode..ty mene samo zanima dal se moze povecat tlak mehanicki..jer ja imam doma jednu turbinu koja mi je osla pa sam je rastavio i sada smisljam kako bi mogla dati veci tlak..mislim da cak stelovanjem onog vijka za maksimalni hod bi rezultiralo vecem tlaku na jos manjim okretajima...ispravite me ako sam u krivu.. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbina nesmije davati previsok tlak na niskim okretajima motora jer upada u takozvani ''Surge'' a to joj garantira kratak zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

al sta da ja napravim da auto ide u taj sefe mode ty da dobim vise tlaka?i koji tlak mora davati ta turbina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis kontrolirati tlak turbine,sta ce ti upravljat radom aktuatora,na koji motor bi ti to uopce stavio stavio kad kazes da na njemu nema struje tj MAP senzora koji mjeri tlak.

De prosvjetli ljude ovdje da se neigramo igre detekcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma to vam je motor 1z u mom golfu 2 i nema struje nista

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma to vam je motor 1z u mom golfu 2 i nema struje nista

Kakav je to onda 1Z motor :rolleyes: ?Ako imaš neku kemiju pod haubom izvedenu od komponenti tog motora sa mehaničkom pumpom i bez ostalih elektronskih điđi-miđi onda se to naziva Mtdi.Jel to u pogonu ikako?Ima kemije kako uštelat VNT turbinu na normalnom Tdi motoru koji u originalu ima waste gate turbo a kamoli na nečemu što ti kao opisuješ.U biti ti si taj koji ovdje traži pomoć i nije baš ispravno da te "100" ljudi mora ispitivat i izvlačit info po info o čemu se radi,izgleda da misliš da smo vidoviti pa možemo sami skontat šta misliš i šta imaš od motora :palacd :palacd :palacd

 

U biti ja odustajem od ovog :jebe kviza,sretno ti bilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma to vam je motor 1z u mom golfu 2 i nema struje nista

1z motor nema VNT turbinu, nego turbo sa westgate-om. Možeš narihtati da ti se WG kasnije otvara i time dobiješ veči tlak, a kako to napravit NEZNAM :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakav je to onda 1Z motor :rolleyes: ?Ako imaš neku kemiju pod haubom izvedenu od komponenti tog motora sa mehaničkom pumpom i bez ostalih elektronskih điđi-miđi onda se to naziva Mtdi.Jel to u pogonu ikako?Ima kemije kako uštelat VNT turbinu na normalnom Tdi motoru koji u originalu ima waste gate turbo a kamoli na nečemu što ti kao opisuješ.U biti ti si taj koji ovdje traži pomoć i nije baš ispravno da te "100" ljudi mora ispitivat i izvlačit info po info o čemu se radi,izgleda da misliš da smo vidoviti pa možemo sami skontat šta misliš i šta imaš od motora :palacd :palacd :palacd

 

U biti ja odustajem od ovog :jebe kviza,sretno ti bilo!

to je 1z motor s bosch pumpon od crome tako da je bez struje a to uglavnom i nije bitno ja sam samo pitao za tu turbinu kako joj se moze povecati tlak nabijanja...nemoj se odmah :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1z motor nema VNT turbinu, nego turbo sa westgate-om. Možeš narihtati da ti se WG kasnije otvara i time dobiješ veči tlak, a kako to napravit NEZNAM :D

1z motor original nema tu turbinu ali je naknadno stavljena ta gt1749v od afn motora.a za ovu tutbinu s westgateom jw lako povecati tlak tj napraviti da kasnije otvara i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda sa regulatorom pritiska....

 

Nije mi jasno kako si ti uopće složio VNT bez struje da funkcionira....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1z motor original nema tu turbinu ali je naknadno stavljena ta gt1749v od afn motora.a za ovu tutbinu s westgateom jw lako povecati tlak tj napraviti da kasnije otvara i to je to

Pa kako inače upravljaš onda tom VNT turbinom, naknadno stavljenom??

Share this post


Link to post
Share on other sites

parametri gore :palacg

nego MRKI kakav je to simptom SURGE to imam ja sto se turbine tice za sada radi ok mislis da je to hajmo reci malo rizicno? :mellow:

Edited by DOHC 16 V

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da jednostavno staviš mehanički boost controller,narihtaš si koliki tlak hočeš i to je to,nemaš izbacivanja u safe mode.

bar sam tak ja napravio na svom 1z

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbina koju on ima namontiranu je s AFN-a pa predpodstavljam da je i sistem kontrole turba s istog a on radi na VAKUUM sto proizvodi vakuum pumpa radom motora i nema veze s vezom sa 1Z WG turbinom pa zaboravite na boost controlere.

 

@DOHC 16 V-sibnem ti PM u vezi Surge-a kad ufatim vremena veceras

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je da ja imam 1z motor i turbinu od afn.a vgt...te je funkcionira tako da kada upalimo motor vakum zakrene lopatice te kako tlak u usisnoj grani raste lopatice se zakrecu i rasterecuju turbinu....svega se moze bez struje,,heheh ty uvijek se sistem moze zafrknut,,hehe e da i mene zanima taj surge pa pojasnite malo pliz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini nacin da podignes tlak predpunjenja je da stavis boost controler i to je to.Nikakvim kemijama oko akutora samo tako drukcije nikako.I sto je najbitnije od toga nekosta puno novaca a ja bi ti preporucio da stavis i čukicu pritiska turba da je ne našarafiš previse. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kimi1.8t

Kod diesela je Surge pojava, kod koje turbinski dio pokusava preko kompresorskog dijela "progurati" vecu kolicinu zraka nego sto

geometrija kompresora dozvoljava i motor moze "progutati", pa se taj veci tlak pokusava vratiti kroz lopatice u suprotnom smjeru.

 

Kod benzinaca koji za razliku od vecine diesela i imaju klapnu gasa, surge se desava u onom trenutku kad maknes nogu s gasa - zatvoris klapnu, a turbina jos punom snagom puni (tlak raste jer ne odlazi u cilindre) . Taj zrak se onda vraca preko kompresorskog dijela nazad.

Da bi se izbjegao surge ( i pucanje i ispadanje crijeva,pucanje intrcoolera, ....) koristi se blow-of koji rasterecuje tlak (recirlkulira ili baca u atmosferu), kao i WG koji prema geometriji turbine odredjuje na kojem ce podrucju raditi dugo i sigurno.

 

Surge se najcesce cuje na rally autima gdje koriste anti-lag (koristi se u vecini slucajevima bang-bang sistem da bi odrzali visok broj okretaja turbine). Ujedno je na njima i blow-off namjesten da zadrzava visi tlak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja imam 1z motor i turbinu od afn.a vgt...te je funkcionira tako da kada upalimo motor vakum zakrene lopatice te kako tlak u usisnoj grani raste lopatice se zakrecu i rasterecuju turbinu....svega se moze bez struje

De molim te,koliko postova treba za otkrit sta ti je namontirano ili nemas pojma o cemu pricas.Turbo ima 1000 puta veci kapacitet davanja pritiska nego vakuum pumpa podtlaka i to direkt sa crijevom sto ti je ostalo od vanjskog Map-a nemoze biti spojeno na vakuum u aktuatoru,cak ni na nesto bez pritiska,auto bi ti nakon mozda ler gasa isao losije od strganog Sdi-a ili posto imas mehanicku pumpu koja nema ecu koji bi joj oduzeo gorivo u tom slucaju bi dimio ko lokomotiva.Dovoljna je mala pukotina u crijevu Vnt aktuatora da turbina neradi kako treba a ti pjevas da se krilca sama stelaju kako pritisak raste,preko kojeg vraga?

Koji krelci u Wolfsburgu,mogli su ustedit milione da su se tako ustekali na Afn-u.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

prijatelju nismo se razumili....nisam ja nigdje napisao da se krilca sama stelaju nega da kada pritisak naraste lopati ce se otvore i rasterete turbinu ty meni te lopatice na malim okretajima daju vise tlaka a na vecim sluze kao vestgate...vjerovali ili ne...i to tako ide vec 130tkm...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod diesela je Surge pojava, kod koje turbinski dio pokusava preko kompresorskog dijela "progurati" vecu kolicinu zraka nego sto

geometrija kompresora dozvoljava i motor moze "progutati", pa se taj veci tlak pokusava vratiti kroz lopatice u suprotnom smjeru.

 

Kod benzinaca koji za razliku od vecine diesela i imaju klapnu gasa, surge se desava u onom trenutku kad maknes nogu s gasa - zatvoris klapnu, a turbina jos punom snagom puni (tlak raste jer ne odlazi u cilindre) . Taj zrak se onda vraca preko kompresorskog dijela nazad.

Da bi se izbjegao surge ( i pucanje i ispadanje crijeva,pucanje intrcoolera, ....) koristi se blow-of koji rasterecuje tlak (recirlkulira ili baca u atmosferu), kao i WG koji prema geometriji turbine odredjuje na kojem ce podrucju raditi dugo i sigurno.

 

Surge se najcesce cuje na rally autima gdje koriste anti-lag (koristi se u vecini slucajevima bang-bang sistem da bi odrzali visok broj okretaja turbine). Ujedno je na njima i blow-off namjesten da zadrzava visi tlak.

hvala na ljepom objasnjenju :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanimljivo, moram priznat kako si to slozio... samo sumnjam da ces uspit izvuc veci tlak ,jer ti na ovaj nacin nije uopce odredjen tlak,niti imas nacin gdje ga podesit... nije mi jasno kako si postigao uopce da turbina radi tako, vjerovatno ako i radi radi na nekom skroz malom tlaku, barem mislim , al svaka cast za snalazljivost!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1