1 1
nenad

tuniranje turbine gt1749v

Recommended Posts

nenade, aj malo :glavomuzid

a da nebi...niti nemas pojma kako to funkcionira

Share this post


Link to post
Share on other sites
zanimljivo, moram priznat kako si to slozio... samo sumnjam da ces uspit izvuc veci tlak ,jer ti na ovaj nacin nije uopce odredjen tlak,niti imas nacin gdje ga podesit... nije mi jasno kako si postigao uopce da turbina radi tako, vjerovatno ako i radi radi na nekom skroz malom tlaku, barem mislim , al svaka cast za snalazljivost!!

2 bara sam uspio izvuc i auto ide super

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 bara si uspio izvuci iz male petnajstice a pitas kako jooosh boosta dobiti,na nacin na koji tvrdis da je spojeno?LOL!

Jel mozes malo pojasnit osim sto tvrdis da je to tako,de opali koju slikicu pod haubom,prosvjetli nas malo o toj caroliji,da i nama tako lete kola 180 tkm.

Ili je ovo jos jedna prica u kojoj je svizac zamotao cokoladu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a cime si izmjerio ta 2 bara? imas cuku za pritisak turbine? provjeri jeli ispravna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja neznam odakle ti nenade dodje odjednom kao neki tuning majstor , nemoj se provaljivat gdje moze biti 2 bara tako jednostavno i na tako jednostavno slozen motor nije mi jasno, ja na svom imam 1,4 bara, aco sa td-ic dvojkom ima 1.4, i ostali nas par da parnim lokomotivama,

 

ajde skontaj malo da ti je turbina na 2 bara na takav motor sta bi se desilo sa glave motora ? :mellow:

 

A i taj 1Z jedan od prvih turbo dizelasa napravljenih na malo novijim godistima autima recimo stariji a4 ako se ne varam , tako da nemoze ocekivat nista puno od njega za male pare a jos i da ga non stop puni turbina sa 2 bara neznam sta bi se prije razletilo :mellow: , tdi club stranica i forum je sve sto ti treba i gdje ces najbolje i najvise naucit sto se internet tuninga tice , tako da je 2 bara u ovoj tvojoj prici NEMOGUCE :palacg

Edited by DOHC 16 V

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako vi mislite sta god cete ali ja vam kazem da je tako....ta turbina moze puhat 2 bara ja sam probao al nisan toliko lud da cu tako pustit jer kao sta svi znamo razletio bi se motor meni sada puse 1 bar i izmjerio sam sa cukicom koja je ispravna...i ako vas bas zanima auto na 2 uopce neide bolje jer ga toliki tlak koci....i pucaju crijeva do ic-a...i jos ako netko ima takvu turbinu neka proba spojiti jednu cijevcicu od aktuatora koji pomice onu polugicu lopatica ravno na vakuum od kocnica i neka to izmjeri pa ce vidjet koliko tlaka ima samo sta vi imate problem sta ce vam odmah baciti u safe mode pa necete moc izmjeriti...slike cu vam postavit cim stignem slikat......i u ovoj prici svizac nije motao cokoladu...a vi ako ocete vjerujte ako ne nemorate meni je svejedno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bar-e necu komentirat .....jesi odbio atmosferski tlak koji iznosi 1 bar :D

nego koji je model turba?

1749va ,1749vc?'razlike su velike

Share this post


Link to post
Share on other sites
bar-e necu komentirat .....jesi odbio atmosferski tlak koji iznosi 1 bar :D

nego koji je model turba?

1749va ,1749vc?'razlike su velike

1749V to ti je od 110KS i 105KS PD (inače tu turbinu nazivaju i VNT-15)

Share this post


Link to post
Share on other sites
bar-e necu komentirat .....jesi odbio atmosferski tlak koji iznosi 1 bar :D

nego koji je model turba?

1749va ,1749vc?'razlike su velike

odbio san da....a ustvari znaci tebi kad kupis cukicu ona vec stoji na 1 bar jer je to atmosferski joj joj... :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prvom postu si pitao kako tjunirati gt1749v da dobiješ veći pritisak. I sad nam kažeš da si iz nje izvukao 2 bara. A kud bi ti više. Mene je strah da se moja na 1.4 nebi razletila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

necu rec da je nemoguce jer neznam bas nisam mehanicar, al puno citam foruma i svatarno me zanima uciti, al opet mi u glavi da turbo motori nisu od jucer, vec dugooo vec vremena tocnije negdje pocetkom 20 stoljeca, ubijte me ako grijesim al tada nije bila tehnika ovako razvijena pa su opet radili turbo motore, mozda je nekad i bilo turbo motra koji su radili na nekom slicnom principu kao sto je nenad opisao... jbg zivimo u modernom dobu i tesko mi je vjerovat da od 1923g.(wikipedia) do danas ostali skroz isti principi...

Edited by RatZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kimi1.8t

1749v se ugradjivao i u 130 PD - ASZ i u 150 PD - ARL i u 2.0 140PS - BKD.

 

A oni koji sumnjaju da ta turbina nemoze puniti 2 bara na 1.9 Tdi motoru,

neka sumnjaju i dalje, ali to je istina. :da

A koliko dugo ce radit na 2 bara? Eeeee,......... to je vec drugo pitanje.

 

nenad@: drugi puta ti vise nista necu objasnjavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GT1749v se ugrađivala na 100ks i na 110ks. GT1749va se ugrađivala na 115ks i na 130ks. Razlika je samo u kopresorskom djelu. A na 150ks je išla GT1749vb koja je veča i u ispušnom djelu. Mislim da GT1749vb orginal puše oko 1,4 bara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1749v se ugradjivao i u 130 PD - ASZ i u 150 PD - ARL i u 2.0 140PS - BKD.

 

A oni koji sumnjaju da ta turbina nemoze puniti 2 bara na 1.9 Tdi motoru,

neka sumnjaju i dalje, ali to je istina. :da

A koliko dugo ce radit na 2 bara? Eeeee,......... to je vec drugo pitanje.

 

nenad@: drugi puta ti vise nista necu objasnjavati.

 

e bas mi je drago da me netko ipak razumije i da to potvrdi da nebi neki mislili da je svizac motao cokolade.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
e bas mi je drago da me netko ipak razumije i da to potvrdi da nebi neki mislili da je svizac motao cokolade.....

Razumijem ja tebe,sistem postoji bez struje za Vnt turbinu.Radi se s dvokomornim aktuatorom na koji ide i boost i podtlak itd bla,bla,bla....

Ali ti nemožeš shvatiti da po tvom opisu kako ti vrlo oskudno govoriš da je spojeno kod tebe ta priča ne drži vodu a na majke mi se nevjeruje više nikom.

U svakom slučaju mislim da ako to i radi ikako ti nemaš pojma kako radi ili nije spojeno kako misliš da je ali radujem se slikicama i bar kakvom-takvom objašnjenju pa da i nama bude jasno :palacg

 

Sretna ti novu i puuno boosta želim :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

u biti,evo o cemu se radi,njegov auto/motor ne moze napraviti dovoljan broj okretaja da bi razletio vnt,znam,jer i ja sam kemijo,i isto imam 1z na meh.pumpi,tako da ne moze razit prevelik pritisak na turbinskoj strani da bi se turbo razletio.i takodjer sam kemijo vnt sa starim,na njegovoj dvici jos dok je i u njega bila meh pumpa(sad je cetvorkina na 11z instalaciji,samo dzek ukemijan...),i bez problema moze napravit 2 bara,al ovaj nacin na koji on to radi,jedino,ako pomjeri krajnju granicu akutora al onda nema pritiska na malim okretajima,al mozda onda jos ima restrikt u vakumu prema akutoru,pa ima neki mali hod akutora,ne vidim drugog nacina.ili da netko drugi to radi,a decko(bez uvrede)pise ono nesto sto vidi,i prokonta...

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam bas da 1749v moze gurat 2 bara a i da moze nece raditi ni tri dana :D

Kod mene je 1749v na 110KS i kad upisem jacu mapu auto lako baci preko 150KS a pritisak turba ide na 1.5 cemu vise :s

 

Izmedju ostalog, kakvog efekta ima ovaj OEM turbo sa 2 bar kad bi gurala samo vruc zrak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Izmedju ostalog, kakvog efekta ima ovaj OEM turbo sa 2 bar kad bi gurala samo vruc zrak :)

 

 

 

kakvog efekta ima vruci zrak?

nisi mi jasan,sta si mislio reci time?

koja je normalna temp stlacenog zraka kod slicnih motora?

ti si imo na nekom drugom motoru,drugom tipu,i imas remap,kod njega je neki drugi sistem,sa meh.pumpom,i treba mu vise tlaka za isti ucinak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

afn 110 s turbinom od 2.5 TDI-a (AUDI 180ks - neznam oznaku turbine) s remapom je punio 1.5 konstantno i 1.75 u overboostu

s tim da se radila obrada glave!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kimi1.8t

Seat Leon WTCC iz TDi-a 2000ccm izvlaci 285KS na tlaku od 2,4 bara i turbini vecoj od svih serijskih.

A, vruci zrak gura svaka turbina, ...za taj problem postoje adekvatni intercooleri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali kakve veze ima vruci zrak?

znaci ako imas na tlaku od 2 bara sa odredjenim protokom neku snagu pri temp stlacenog zraka od 170 stupnjeva(bubam brojeve),dobis isti ucinak kao sa 1.8 bari i 100 stupnjeva celz...al,vruci zrak,naravno,sto veci pritisak to vece opterecenje,time i grijanje,al....ma ja ne kontam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

efekt vruceg zraka daje motoru losiju smjesu..hladniji prima bolje smjesu.samim time je i bogatija smjesa

ima dosta razlike ljeti i zimi,zimi bas ono čupa,doduse u mene je mali intercooler pa samim time ne mogu ni puno dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1