1 1
nenad

tuniranje turbine gt1749v

Recommended Posts

A jeste se napalili na taj vruci zrak i teoretiziranje.

 

Cera je mislio kroz salu da cemu forsirati Oem turbo da piri toliko bez veze vruci zrak bez efekta kad motoru fali goriva a bez toga dizel neide koliki god da je boost.Iako mi je i to cudno,pumpa je s Crome a koliko se sjecam to je bio prvi komercijalni TD motor sa direktnim ubrizgavanjem koji se mogao ljepo nasarafit bez pretjerane dimne zavjese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to je vec druga stvar, nakacili se,al nije mi bilo jasno sta on pokusava reci...

 

ivane,nije stvar u tom vrucem zraku,i nije to efekt vec je zrak samo vruc,i da bi sa istim tlakom,i protokom mogao ugurat sto vise zraka u odredjeni prostor,zrak se hladi, cime postaje gusci,onda imas mnogo vise molekula kisika u odredjenom volumenu zraka,a kako kisik pospjesuje gorenje,pa imas bolji omjer,i kaloricniju smjesu...srto daje vise snage...

vec je stvar u tom sta je on mislio s tim...al eto

Share this post


Link to post
Share on other sites
e to je vec druga stvar, nakacili se,al nije mi bilo jasno sta on pokusava reci...

 

ivane,nije stvar u tom vrucem zraku,i nije to efekt vec je zrak samo vruc,i da bi sa istim tlakom,i protokom mogao ugurat sto vise zraka u odredjeni prostor,zrak se hladi, cime postaje gusci,onda imas mnogo vise molekula kisika u odredjenom volumenu zraka,a kako kisik pospjesuje gorenje,pa imas bolji omjer,i kaloricniju smjesu...srto daje vise snage...

vec je stvar u tom sta je on mislio s tim...al eto

 

 

znam,razumjem,nego tomo mi je govorio da je dugo vozio bez intercoolera i kad ga je stavio da nije osjetio nesto vise snage,sto me cudilo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hejla ljudi nemojte mislit da sam se povukao jer bi neki rekli da je svizac motao cokoladu nego nemam vremena al pokusat cu sto prije da stavim neke slikice pa da se uvjerite...

Share this post


Link to post
Share on other sites
hejla ljudi nemojte mislit da sam se povukao jer bi neki rekli da je svizac motao cokoladu nego nemam vremena al pokusat cu sto prije da stavim neke slikice pa da se uvjerite...

 

 

 

slikeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites
slikeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 

 

I ja bi vidio...a ja se brinem s tim dal da slažem instalaciju il nabavim od afn-a...

 

koliko vidim stuja mi uopče ne treba :rotfl

 

šala...ja hoču ta to bude sve na struju,bar kod mene, a ne da mi svakih dva dana pucaju crijeva ili odlazi u safe mod

Share this post


Link to post
Share on other sites

hej evo fotoaparata nemam al slikat cu mobitelom pa pokusat kako to stavit pa da vidite..evo dosta vremena je proslo al ipak cu dokazat da to ipak radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
hej evo fotoaparata nemam al slikat cu mobitelom pa pokusat kako to stavit pa da vidite..evo dosta vremena je proslo al ipak cu dokazat da to ipak radi...

Ajde brale već jednom,jaya su mi do koljena od iščekivanja,ili klesaš fotke u granitu ko Mojsije cener Božjih zapovjedi? :lopta

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajde brale već jednom,jaya su mi do koljena od iščekivanja,ili klesaš fotke u granitu ko Mojsije cener Božjih zapovjedi? :lopta

:respekt :respekt :respekt :respekt :respekt :respekt :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajde brale već jednom,jaya su mi do koljena od iščekivanja,ili klesaš fotke u granitu ko Mojsije cener Božjih zapovjedi? :lopta

klešem klešem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest dyskolia

tu se pise o nekim turbinama. da odmah napomenem da se u to ne razumijem i svaka cast onima koji se time bave i koji se u to razumiju, nije moje podrucje rada ali ne znaci da me ne zanima. mene zanima turbina (90ks) sa wastegateom na 1z motoru zadnje serije, tj. onaj sa svom elektronikom, pumpom jel. koliko je realno od jedne takve ocekivati i ako moze njena oznaka pa da ja sam vidim kako to sve izgleda i kakve su joj performanse?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest dyskolia

koliko sam ja vidio na pojedinim stranim forumima, unutra je GT1544S koja podrzava 100ks

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1