1 1
IvanS

Lezajevi i seleni na prednjem kraju

Recommended Posts

Evo lezajevi na kotacima i seleni na prednjem kraju su mi pri kraju pa ih moram zamjeniti,da li da stavim original lezajeve i selene ili neke zamjensk? Ima li tko za preporuciti nekog trgovca gdje da uzmem dijelove nek se javi ,svaka je pomoc dobrodosla!Radi se o Golfu MK4 1.9 TDI 90ks 2000.g.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lezajeve mozes staviti neke zamjenske, ali selene ne ni slucajno namjenjao sam se svakakvih original najbolje, jer to je kod vw glavna mana golf 3 i 4 pogotovo. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više manje svi ležajevi su ti dobri, od boljih u FAG SKF.... inače vw na proizvodi svoje ležajeve...

 

selene probaj nać original...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednje selene(one velike) najbolje staviti od Audia TT jer su puni i dulje drže nego ovi standardni od golfa, a one male mozeš staviti od golfa original...

Kataloški broj ti je za velike; 8N0 407 181B, a za male 357 407 182 :palacg

 

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo original. ne moj od audia TT auto je puno tvrdi, a cijena je skoro ista original i od audia kod zubaka cca 180kn.

ugradivao sam svakakveselene na golfove od opela ti isto stima zamjenski kosta 45kn isto je pun kao od audia TT i nikad nece otici, samo sto se auto po mokrom i losijim uvjetima ne ponasa kao prije prkruto nema amortizacije. :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frend stavio od forda mondea(ako se nevaram),96god. puni su,i odlicni,nisu jako tvrdi a opet jaci neg od VW,ja kad budem mjenjao stavit cu takve iste..... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Frend stavio od forda mondea(ako se nevaram),96god. puni su,i odlicni,nisu jako tvrdi a opet jaci neg od VW,ja kad budem mjenjao stavit cu takve iste..... ;-)

ma sve je to super po suhom volan radi perfekt, ali mokro klize .

ORG stavis i miran si godinama i ne stradaju niti kugle ni krajnici :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

što je selen tvrđi to je auto i krući na cesti pa podnosi veće brzine ali i više skakuće na neravninama,,,

- pokušaj naći silikonske selene,, znam da postoje za Alfe i Fiate ali za VW nisam čuo,, navodno su broj 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

što je selen tvrđi to je auto i krući na cesti pa podnosi veće brzine ali i više skakuće na neravninama,,,

- pokušaj naći silikonske selene,, znam da postoje za Alfe i Fiate ali za VW nisam čuo,, navodno su broj 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma sve je to super po suhom volan radi perfekt, ali mokro klize .

ORG stavis i miran si godinama i ne stradaju niti kugle ni krajnici :palacg

Jel moze to klizanje po mokrom neko potkrijepit nekim cinjenicama?Niti imam takva iskustva niti mi ima smisla da sistem upravljanja koji se pod poprecnim opterecenjem ponasa kruce i preciznije ima losije karakteristike po mokrom od setupa koji je mekaniji i dozvoljava vise samostalnog setanja-odstupanja spuru nego mu sama letva volana dozvoljava.

Sto se tice krace trajnosti kugli-krajnika sa punim selenima to stima potpuno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo,cijena originalnog od golfa selena i od TTa nisu iste,a ako je selen pun onda je tvrd,svejedno dali je od opela,forda ili bilo cega,ja sam sad stavljao od TTa selene na Octaviu,auto je malo tvrdji,al to stvarno nije tako jako kak vi svi velite,a ovi standardni seleni su banana,pogotovo po cestama kakve mi imamo u HR,tako da po mojem se ispalti dati par kuna vise i imas selen koji ce dugo trajati i nije tako tvrd...

Share this post


Link to post
Share on other sites
auto zubak...

selen original za golfa 4 je 115.50kn

a za audi tt-a 178.50kn

 

:palacg

 

to nije skupo ako drži jedno vrijeme isplati s investirat u novo

Share this post


Link to post
Share on other sites

to samo original vjeruj mi radim sa autima 17g. probao sam svakakve ugradivati od TTa je negdje oko180 kn ali nije to to.

pusti sta drugi pricaju (rekla, kazala, moj kolega ima) nije vw neka nova korejska firma. :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

vozin na tt selenima sve auto koje iman (oni koji nemaju imat ce ih za koji dan) i mogu reci da su dosta bolji i upravljiviji od ovih originalnih.

primjerice na skodan fabian i polu i ibizi uvik preporucan isto te pune selene (audi A2) i do sad mi se niko kome san radio auto nije bunio ni osjetio nikakvu podupravljivost.

dnevno bar jedno auto napravim :da

preporuka za pune :vozi:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
vozin na tt selenima sve auto koje iman (oni koji nemaju imat ce ih za koji dan) i mogu reci da su dosta bolji i upravljiviji od ovih originalnih.

primjerice na skodan fabian i polu i ibizi uvik preporucan isto te pune selene (audi A2) i do sad mi se niko kome san radio auto nije bunio ni osjetio nikakvu podupravljivost.

dnevno bar jedno auto napravim :da

preporuka za pune :vozi:palacg

 

 

:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo gas vidim da na ovom forumu svi sve znaju i svi majstori C P :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
samo gas vidim da na ovom forumu svi sve znaju i svi majstori C P :palacg

 

nit je CP nit je neka nauka,nego cisto iskustvo :palacg

ti si poslje svih tih ugradenih selena bio na optiku trapa ?

kakvo je stanje sa njima a kakovo na standardnim?

Share this post


Link to post
Share on other sites
samo gas vidim da na ovom forumu svi sve znaju i svi majstori C P :palacg

 

 

Stari nije da svi sve znaju al nemoj lupetati da auto klize zbog tvrdjih selena

sa tvrdjim selenima je auto kruci i jace se osjete neravnine tj. prelazi na cesti i to na volanu pod rukom a auto je puno stabilniji i ne bacaju ga kolotrazi ili uzduzna ulegnuca na cesti kao kod mekih selena

isto sto je tu netko napisao da vozi na tvrdim selenima i sve mu je odlicno tako i ja tvrdim da je sve pet samo jace osjetis cestu na volanu, auto je 100% upravljiv a to sto tebi klize nema nikakve veze sa selenima

 

vlasnik sam autoservisa pa valjda i ja imam neko iskustvo u tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na svoj polo stavio pune selene od cupre i što se tiće voženje bilo super

 

ali mi je jako prenoslilo vibracije oko 2t/okr možda zato jer je 3cly dizel ali me je užasno živciralo

 

netko mi je spomenuo da je imao isti problem pa da su ih samo malo izbušili i sve 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kao prvo,cijena originalnog od golfa selena i od TTa nisu iste,a ako je selen pun onda je tvrd,svejedno dali je od opela,forda ili bilo cega,ja sam sad stavljao od TTa selene na Octaviu,auto je malo tvrdji,al to stvarno nije tako jako kak vi svi velite,a ovi standardni seleni su banana,pogotovo po cestama kakve mi imamo u HR,tako da po mojem se ispalti dati par kuna vise i imas selen koji ce dugo trajati i nije tako tvrd...

 

 

čuo koji put za "shore" ?

 

i pun silen može bit mekan ko govno od penzionista.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1