2 2
Samir

vw-zakon

Recommended Posts

ABF-a svi imaju, više uopće nije šik taj motor, neki su čak i dizela zamijenili za njega :P

 

G60 je skup za održavanje, naći nekog dobrog i koji još ima G-lader na sebi je jednako kao i dobiti na lutriji, a ako i nađeš negdje koliko-toliko dobar G-lader kojemu nije razvaljena pužnica, neka semi-reparatura će te izaći malo preko 300€, znači samo tu ti već ode pola cijene jednog dobrog ABF-a, dalje moraš imati nekog dobrog mehaničara koji će ti to kvalitetno složiti da radi kako spada, a ne kao oni KR motori koji kad im ode K-jet rade kao dedina kosilica, znači budi spreman izdvojiti poprilično novaca da si to složiš i uopće ti ne preporučam taj motor, niti jednu pametnu preporuku ti ne mogu dati zašto da uzmeš G60 prije ABF-a......ali..... kada se dovezeš sa svojim ABF-om na semafor i pored tebe se parkira zdrava G60 duja koja je taman imala reparaturu G-ladera i chipana je normalnim chipom i kad čuješ taj specijalni zvuk G-ladera i dobiješ masivnu erekiciju zbog toga pa te još odere na startu ko da pod haubom imaš kosilicu a ne neki 16V kao....lupit ćeš se po glavi i skužit ćeš zašto si trebao izabrati onaj G60 po kojem svi pljuju umjesto ovog tromog 16 ventilca IMHO B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve ovisi o tvojim afinitetima i što više volič, šta titreba i šta je povoljnije

Share this post


Link to post
Share on other sites
ABF-a svi imaju, više uopće nije šik taj motor, neki su čak i dizela zamijenili za njega :P

 

G60 je skup za održavanje, naći nekog dobrog i koji još ima G-lader na sebi je jednako kao i dobiti na lutriji, a ako i nađeš negdje koliko-toliko dobar G-lader kojemu nije razvaljena pužnica, neka semi-reparatura će te izaći malo preko 300€, znači samo tu ti već ode pola cijene jednog dobrog ABF-a, dalje moraš imati nekog dobrog mehaničara koji će ti to kvalitetno složiti da radi kako spada, a ne kao oni KR motori koji kad im ode K-jet rade kao dedina kosilica, znači budi spreman izdvojiti poprilično novaca da si to složiš i uopće ti ne preporučam taj motor, niti jednu pametnu preporuku ti ne mogu dati zašto da uzmeš G60 prije ABF-a......ali..... kada se dovezeš sa svojim ABF-om na semafor i pored tebe se parkira zdrava G60 duja koja je taman imala reparaturu G-ladera i chipana je normalnim chipom i kad čuješ taj specijalni zvuk G-ladera i dobiješ masivnu erekiciju zbog toga pa te još odere na startu ko da pod haubom imaš kosilicu a ne neki 16V kao....lupit ćeš se po glavi i skužit ćeš zašto si trebao izabrati onaj G60 po kojem svi pljuju umjesto ovog tromog 16 ventilca IMHO B)

 

posli ovoga ne triba vise nista nadodat, :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Točno je da ima puno ovakvih topika ali nemora značit da je i ovo jedan od tih, isto tako samir je malo krivo pitao to sve pa je loše ispalo, kao i naslov...

 

I oni koji ne vjeruju uskoro će se uvjerit da će duja vozit...

 

Kazaam lijepo napisano...neznam kak vani g60 motori, dal ih ima??

 

Puno nam(frendu i meni) je lakše nabavit mu abf izvana pa zato pitam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ti je najbolje nešto između G60 i ABF-a.Uzmi motor od G60-nepoderiv je - i umjesto G-ladera zašarafi turbo! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoho, ima nas lijepa grupa iz Vk ovdje. ;)

Dino, slagal si TDI, TD, ABF, (valjda i jos neke)... Pa sad je valjda na redu i G60 da dodje u selo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hoho, ima nas lijepa grupa iz Vk ovdje. ;)

Dino, slagal si TDI, TD, ABF, (valjda i jos neke)... Pa sad je valjda na redu i G60 da dodje u selo... ;)

 

a kaj ces tdi -ovi koji zdime i idu cak nekam..

pa abf...

 

a da ne govorim o vti --ima :palci

 

malo selo al ponosno.. :rotfl

 

sused a kad cemo tebi swap na policu odradit.. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Možda ti je najbolje nešto između G60 i ABF-a.Uzmi motor od G60-nepoderiv je - i umjesto G-ladera zašarafi turbo! :palacg

 

Hm..ma ima jedan g60 tu na forumu...i zasad samo taj dolazi u obzir..videt ću još kaj frend(samir) odluči..

 

A turbo gore??to još nisam radio pa ono-nije mi baš za zajeb...,ajd da sebi slažem al frendu-ne baš..

 

 

Hoho, ima nas lijepa grupa iz Vk ovdje. ;)

Dino, slagal si TDI, TD, ABF, (valjda i jos neke)... Pa sad je valjda na redu i G60 da dodje u selo... ;)

 

Ma slagal sam ja puno toga.....

 

a bilo bi jako lijepo da dođe :fakjea ...i da se ovi naši vti-evci zapitaju malo :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
a da ne govorim o vti --ima :palci

sused a kad cemo tebi swap na policu odradit.. :palacg

 

O VTI-ovima ne treba ni pricati, njih se cuje. :P

A na policu, ako i kad bude, onda ide 1.8T od S3. :P

 

a bilo bi jako lijepo da dođe :fakjea ...i da se ovi naši vti-evci zapitaju malo :angry:

 

To to, da se ne razbahate previse. :)

Edited by bjk

Share this post


Link to post
Share on other sites

gle sam je bitno da samir to ne rashebe..

 

a uostalom vti..evic ce do ljeta valjda bit VTiC (JRSC--) :palacg

Edited by KONIG

Share this post


Link to post
Share on other sites
Au, lepo lepo.

 

da trebalo bi bit lijepo.. :bravo

 

a to sta se tice 1.8 t za tvog polica ..i ja bi to uzeo..

 

sve si nekak razmisljam u b4 stavit 2.5tdi :lol:

 

ja sam bio za abf a zato kaj ce to samiru bit lakse odrzavat

al ako se nađe g60 u dobrom stanju(veli din i hrvac da ima jedan) malo se poredi to ce bit beba..

jos ona plava boja..meni se sviđa.

mali me skopiro..sam tak :bleh

 

al naravno...nema tu stajana..podvozje kocnice...bla ..bla..

inace ja mu nebi dao da vozi..jer se bu spuco negdje...

 

 

a ti samir bi mogo doc i malo pogledat topic koji si bacio iz neba pod rebra... :da

Edited by KONIG

Share this post


Link to post
Share on other sites
sve si nekak razmisljam u b4 stavit 2.5tdi :lol:

 

A nebi 2.2T u b4? ;)

 

ja sam bio za abf a zato kaj ce to samiru bit lakse odrzavat

al ako se nađe g60 u dobrom stanju(veli din i hrvac da ima jedan) malo se poredi to ce bit beba..

jos ona plava boja..meni se sviđa.

mali me skopiro..sam tak :bleh

 

al naravno...nema tu stajana..podvozje kocnice...bla ..bla..

inace ja mu nebi dao da vozi..jer se bu spuco negdje...

 

A sve ima svoje prednosti... ABF je jednostavniji. A duja Samirova ima bome lepu boju. :palacg

 

p.s. de se dovuci na gtalk, ne vidim te online, da ne spamamo tu topic... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oj oprostite nisam stigao od posla doc na forum................hvala svima na potpori sta se tice mog "lupog naslova"oprostite ali sam novi pa sam nesto zaj......a da sta se tice motora jos se dvoumim nasli su mi dino i kralj ABF svaka cast kraljevom motoru ljepo ide a i ljepo su ga slozili u duju ali meene isto vuce G60 i naso sam covjeka koji mi iz svicarske doveze cijelog corrada ali sam mu rekao da mi nade dobroga sa dobroga sa dobrom masinom pa cemo sad vidjet sta ce bit,,,a naravno kad pocne projekt doci ce i slikice.........a da i cilj mi je svojim trojci susjedima dokazat sta je auto.......nije da vrijedam HONDU ali bar za mene vw i to GOLF je za mene auto a i da se prestanu hvalait kak peglaju sve u okolici.............sorry davore.................... :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bi uopće topic otvoria da pitam tuđe mišljenje,jer če na kraju bit šta ti povoljnije uleti i bude u boljem stanju

 

I ne bi napisa ni riječ nego bi otvoria projekt i lagano slikama pokaza kako i šta se radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

a doci ce vrijeme i za slike samo dok pocne,a pocelo je od felgi stavit cu slike kakve su bile i kad dodu sad sa popravka onda cu ih slikat ponovno......

:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebate..minđa pa ni ja ne kenjam po golfu...kolko sam drugima slago sitnice..

a i s kraljem abf-a..

 

sam vam kazem kak je honda atmosferac..s dobrim performansam

a gura se s turbacima..

 

necemo ovo netršat opet japan vs germany topic...

 

 

pomoci cemo ti to slozit..i bez brige ..bum ti pokazal kak atmo ide... :lol2 opet... nja nja nja

 

neznam zakaj ono sorry pa ne trkeljam ja o drugim i kak mi auto idee..

uvijek velim kak je...i da malo je šora okolica... :rotfl :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj dvoboj honda vs golf mie jako poznat :) imam i ja toga ovde pa porzavam projekt ne samo zbog tog nego opcenito nek se radi B)

a sad da nebudem u offu moj glas ide za G60 neko je napomenuo ima prevec ABFovih na cesti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ola.......danas mi je covjek otisao za austriju i sutra u 10sati saznajem jel ima sta ili nema nista, reko sam mu da pogleda sta ima ali samo cijeli auti ili korado g60 ili golf III ABF..............pa javim sutra jel ima sta................ :fakjea

Share this post


Link to post
Share on other sites

napokon izabrao samk ABF-a dolazi u petak ili subotu kako bog da uzeo sam auto od BRACE "puno hvala braco,legenda si od covjeka"tako da radovi pocinju u subotu ako ce moji majstori moci"DINO I HRVOJE"....decki sta jedete i sta pijete.............."a dalje ce dolazit slike tako da cete sve vidit............. :fakjea

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest vjeko-vr

stavi ti unutra aaa i onda samo gas i netreba ti nikaki auspuh ni čip ni filter :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ako ostane sta para idem kod lastovcica napravit cijeli auspuh od grane do kraja.......... :fakjea

Share this post


Link to post
Share on other sites

frendu ubaci 19 TDI iz trice 110 ks pojacaj ga malo cipom i ici ce ko metak a vozat ces se dzabe

Share this post


Link to post
Share on other sites
stavi ti unutra aaa i onda samo gas i netreba ti nikaki auspuh ni čip ni filter :bravo

 

 

Može samir dobit i vr-a za skoro istu lovu al dobiva SAMO zvuk bolji, ništa drugo..recimo...al nam tu trenuto nastaju problemi oko kočnica, teži je auto itd...s abf-om dobi sve....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
2 2