3 3
dalibor

VR6 tuning

Recommended Posts

evo ovako zanima me konkretno, na motoru 2.8 AAA 174 ks

 

sta se moze napravit, tj. dali postoji mogucnost dizanja snage bez kompressora i tubine

 

tipa ispusne grane , usisa , chipa , ventila , bregastih ,

 

i dali je takav zahvat ima svrhu,.... ili je to ajmo rec uzalud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas cip za taj stroj(Nedavno se prodavao ovdje na forumu),a sad koliko dize snagu....neznam,mozda zna Petar(Rally VR6).

Share this post


Link to post
Share on other sites

imap chip prodo!imao grane prodo imao sportske bregaste prodo!

zapamti ak hoces snagu nista bez turba ili kompressora ovo su sve nijanse koje neces osjetiti a,vjeruj mi vrijede neke kinte koje ce te olaksat love!

moj savjet ak mislis sta slagat da bi islo je opcija turbo i nista vise ili kompressor!

ak stavljas brege,znaj da moras poslje toga napraviti kvalitetan remap!da nezaboravim ti reci koliko ja znam krajnja granica u bregama na O.E.M je 284*stupnja za vr6,kasnije ti iziskuje mijenjanje federa itd itd!

brege bez remapa auto mrtvo puhalo!

grane s njima motor lakse dise,dobijes na snazi ali neosjetno!

sve te stvari smatram gustom dobitak je relativan!

NO TURBO NO FUN! REMEMBER THAT!

Edited by dragan

Share this post


Link to post
Share on other sites
imap chip prodo!imao grane prodo imao sportske bregaste prodo!

zapamti ak hoces snagu nista bez turba ili kompressora ovo su sve nijanse koje neces osjetiti a,vjeruj mi vrijede neke kinte koje ce te olaksat love!

moj savjet ak mislis sta slagat da bi islo je opcija turbo i nista vise ili kompressor!

ak stavljas brege,znaj da moras poslje toga napraviti kvalitetan remap!da nezaboravim ti reci koliko ja znam krajnja granica u bregama na O.E.M je 284*stupnja za vr6,kasnije ti iziskuje mijenjanje federa itd itd!

brege bez remapa auto mrtvo puhalo!

grane s njima motor lakse dise,dobijes na snazi ali neosjetno!

sve te stvari smatram gustom dobitak je relativan!

NO TURBO NO FUN! REMEMBER THAT!

 

dalje mi netreba, hvala

znaci sve je to uzalud vam trud sviraci :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno je zamjeceno da ovom motoru kronicno fali zraka. Bilo je nekih pokusaja redizajna usisa ali najveci omjer doboveno- ulozeno dobijes s turbo konverzijom ili kompresorom..

Share this post


Link to post
Share on other sites
tj. dali postoji mogucnost dizanja snage bez kompressora i tubine

 

tipa ispusne grane , usisa , chipa , ventila , bregastih ,

 

i dali je takav zahvat ima svrhu,.... ili je to ajmo rec uzalud

DA, postoji mogucnost i kao sto se vidi na videu nije uzalud!

 

 

NO TURBO NO FUN! REMEMBER THAT!

nije uvijek tako... :palacg

 

 

a da, ovo je radeno:

268°Nockenwellen,2.9ansaugbrüc ke(Bearbeitet) 90mmDrosselklappe,Fächer,Chip, K&N offen,5kg Schwungscheibe,alu riemenscheibe,Hartman anlage,Benzindruckregler!

:mah

Edited by josip_gtitdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

sooper stvarno, no nitko ne primjechuje da kazaljka od goriva pada brze nego sto okretaji rastu.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
DA, postoji mogucnost i kao sto se vidi na videu nije uzalud!

 

 

 

nije uvijek tako... :palacg

 

 

a da, ovo je radeno:

268°Nockenwellen,2.9ansaugbrüc ke(Bearbeitet) 90mmDrosselklappe,Fächer,Chip, K&N offen,5kg Schwungscheibe,alu riemenscheibe,Hartman anlage,Benzindruckregler!

:mah

puno para malo veselja!

dobit ces auto koji trosi kao kuga a,nemoze se mjerit sa turbakom!

na filmicu mozes vidjet sem sto kazaljaka od goriva pada kao luda i nisu neke performanse u vecom stupnju brzine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sve stoji, al nekim ljudima mozda nisu bitne extremne preformanse, npr turbo upgrade... a ovaj vr ide i to lijepo! sve ovisi sta covik zeli, a mislim da se u ovom vr-u moze bas uzivati!

mislim, covik je pitao jel se moze snaga izvuci iz vr-a i to BEZ kompressora ili turba, a odgovor na to je definitivno da se MOZE ;) tu je primjer, a i pise sta se treba uradit, koliko se isplati to nek svako zna za sebe... pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

zao mi je sto cu vas razocarat ali vr6 je definitivno smece , to je isto kao neka bmw-a masina , rulja i ima zvuk reklo bi se koda neko puca iz haubice a nikad krenut :palacd , pomirite se da je turbo turbo :palacg

 

ja bi ti dalibore prijateljski preporucio mani se vr-a , bolje da si od nekog sigurno uzeo g60 recimo ili nekog atmosferca pa na turbo prepravit , jer sve sto ces ulupat na njega je konacni rezultat da ce ti vise uzimat nego davat :palacg

 

 

neka se niko ne nadje uvredjen naravno uvijek ima izuzetaka :palacg

Edited by DOHC 16 V

Share this post


Link to post
Share on other sites
zao mi je sto cu vas razocarat ali vr6 je definitivno smece , to je isto kao neka bmw-a masina , rulja i ima zvuk reklo bi se koda neko puca iz haubice a nikad krenut :palacd , pomirite se da je turbo turbo :palacg

 

ja bi ti dalibore prijateljski preporucio mani se vr-a , bolje da si od nekog sigurno uzeo g60 recimo ili nekog atmosferca pa na turbo prepravit , jer sve sto ces ulupat na njega je konacni rezultat da ce ti vise uzimat nego davat :palacg

 

 

neka se niko ne nadje uvredjen naravno uvijek ima izuzetaka :palacg

sta VR nije atmosferac, kad vec nesto drka i prepravlja na turbo nema toga ko ce me uvjeriti da da 6cyl turbo nije bolji od 4cyl turbo :palacd

cista matematika......6 (sest) je uvik vise od 4 (cetri) :fakjea

Share this post


Link to post
Share on other sites

vojo samo je u matematici 6 vise od 4 :palacg

 

rekao sam cast izuzetcima , pa je vr atmosferac ali mislio na neki drugi motor krivo sam se izrazio :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
zao mi je sto cu vas razocarat ali vr6 je definitivno smece , to je isto kao neka bmw-a masina , rulja i ima zvuk reklo bi se koda neko puca iz haubice a nikad krenut :palacd , pomirite se da je turbo turbo :palacg

 

ja bi ti dalibore prijateljski preporucio mani se vr-a , bolje da si od nekog sigurno uzeo g60 recimo ili nekog atmosferca pa na turbo prepravit , jer sve sto ces ulupat na njega je konacni rezultat da ce ti vise uzimat nego davat :palacg

 

 

neka se niko ne nadje uvredjen naravno uvijek ima izuzetaka :palacg

fino,fino zanima me samo kako znas da je vr6 smece!koliko si ih imao pa da si siguran u to?budi iskren pa reci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazaljka pada jer sve gorivo ode otraga u rezervaru a plovak je naprijed ak se ne varam

Edited by woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

može biti^^

 

tak je meni na ventu...spuštam se niz brijeg reko jebeno stari mi je ostavil skoro pun rezervoar , a kad ono na ravnom blizu rezerve haha

Share this post


Link to post
Share on other sites
zao mi je sto cu vas razocarat ali vr6 je definitivno smece

 

Divno si tu tvrdnju potkrijepio sa tehnickim pokazateljom " puca kao haubica" :rotfl

Sjeti se da je taj motor konstrukcijski star 20 god. i da je razvoj zavrsio u varianti od 3.6l , 300 ks na 6600 okr/min i sa 350 Nm okretnog momenta.

 

Stop OT

 

Ionako od prerade tog motora nece biti nista, jer nemas novaca za takve igre ( nemam niti ja) jer mora ti biti jasno, da imas potrosen motor i moras krenuti od brusenja bloka pa nadalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
zao mi je sto cu vas razocarat ali vr6 je definitivno smece , to je isto kao neka bmw-a masina , rulja i ima zvuk reklo bi se koda neko puca iz haubice a nikad krenut :palacd , pomirite se da je turbo turbo :palacg

 

 

issss koja turbo glupa izjava!! :mellow:

 

pokretaču topica: mani se čorava posla. il zašerafi kompresor gore, il mjenjaj auto ak nisi zadovoljan, druge nema. nisu svi za šestake. :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recept za 10 sek 1/4 mile je serijala VR6 motor sa medjupoločom 2mm, GT35r turbo i serijska (čipana) elektronika. 450KS za sitne pare.

 

Tako švabi i ameri rade , a kod nas nema niti jedan pošteno složeni VR6 tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites
sta VR nije atmosferac, kad vec nesto drka i prepravlja na turbo nema toga ko ce me uvjeriti da da 6cyl turbo nije bolji od 4cyl turbo :palacd

cista matematika......6 (sest) je uvik vise od 4 (cetri) :fakjea

 

:ne2 C C C....

 

I 4cyl (čak i samo FWD) može konkurirat! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
jer mora ti biti jasno, da imas potrosen motor i moras krenuti od brusenja bloka pa nadalje...

Ovo vam je pametno......znači prvo sredite motor jer nije nov pa onda nadograđujte puste konje u njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se isto slazem s vecinom...vr s nekim puhalom...ako zelis zadrzat zvuk vr-a onda stavi kompresoric,ali opet kako je petar rekao za vecu snagu jeftinija je solucija turbo...ugl...nitko nije konkretno odg na tvoje pitanje....tako da ces sam morat odlucit sta ces...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvoreni filter na vr-u daje 20-ak ks , ako ti to nije dovoljno onda razmisli o puhalu :rotfl:rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam , ja dok sam imao VR6 bio sam zadovoljan samo je vrijeme pojelo taj motor a za pare koje sam dao za R32 motor mogao sam složit 1.8 T sa 500 KS ali meni osobno TO NIJE TO to je ko mlijeko u prahu a ne pravo mlijeko ! :palacg

Edited by R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neznam , ja dok sam imao VR6 bio sam zadovoljan samo je vrijeme pojelo taj motor a za pare koje sam dao za R32 motor mogao sam složit 1.8 T sa 500 KS ali meni osobno TO NIJE TO to je ko mlijeko u prahu a ne pravo mlijeko ! :palacg

 

Malo je takvih koji ce dat pare :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neznam , ja dok sam imao VR6 bio sam zadovoljan samo je vrijeme pojelo taj motor a za pare koje sam dao za R32 motor mogao sam složit 1.8 T sa 500 KS ali meni osobno TO NIJE TO to je ko mlijeko u prahu a ne pravo mlijeko ! :palacg

 

Slažem se, ja sam u Lupo mogao staviti 2x1.8T i bio bi brži , ali 2 x V6 sa 4 x turbo bude išlo još bolje.

 

Zvuk , zvuk i zvuk...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
3 3