3 3
dalibor

VR6 tuning

Recommended Posts

Neznam , ja dok sam imao VR6 bio sam zadovoljan samo je vrijeme pojelo taj motor a za pare koje sam dao za R32 motor mogao sam složit 1.8 T sa 500 KS ali meni osobno TO NIJE TO to je ko mlijeko u prahu a ne pravo mlijeko ! :palacg

 

 

o tome vam ja pricam G60 je zivcani od VR6 ali uzitak VR6 se nemoze poredit NI sa jednim cetveroklipicem

imo sam G60 i zamjenio za VR 6

nije mi dojadio i necu zivcane motore kad budem htjeo zivcenjaka opet VR6 ali sa turbinom,

pitanje je bilo sta se moze izvuc iz VR bez GT30 turbine i kompressora

zanimalo me je sta muci taj motor i dali postoji mogucnost poboljsanja

 

ipak 6 je bolje od 4,,,... iako je samo matematicki,ali ja ostajem pri tom misljenju u podpunosti :palacg

 

 

"VR6 ist der bessere SEX"

Edited by dalibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionako od prerade tog motora nece biti nista, jer nemas novaca za takve igre ( nemam niti ja) jer mora ti biti jasno, da imas potrosen motor i moras krenuti od brusenja bloka pa nadalje...

 

????????????????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

vr6 definitivno trazi puhalo,pa onda je bolje po meni osobno staviti 1.8t 224ks som eura i imas jos dosta konjica,mana svega ovega je sto nema neki zvuk ko vr,pa sad kome je do zvuka r32 po meni....

 

ja neznam osobno vr6 nebi preporucio bez da nemam 4 soma eura samo za motor... jedino vr6 s malom nekom kilometrazom ito je meni upitno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

woodoo tesko je napravit frgice na vr-a , problem radi trubica , bilo je par primjeraka takvih ali slabo se pokazalo , jedino da se pravi na ITB, onda ok :palacg

 

I neznam sto ste se nalozili na moju izjavu za vr-a uopste , i kazao sam lijepo da ima izuzetaka...

 

ali evo eto jedan klip jedno vr-a , malo novije serije :lol2 i definitivno vrijedan meni od najboljih izuzetaka.

 

pero sta mislis o ovom auticu ? :fakjea

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je motor koji je ja mislim proizveden 91g i ima 2ventila po cilindru bio odličan za te godine, a to da je trom do 3500 o/min a kasnije se tek budi i pokazuje svoje cari. Ja sam ih imao 2kom i prezadovoljan sam bio sa motorom jer nema mu ravnog šestaka sa tim zvukom

Edited by Šlogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi otišli ste u debeli OT...

bit topica je da daliboru kažete ono što ga zanima,a ne vaša mišljenja koji je bolji motor,i kome se više sviđa vr ili 1.8t.....bez uvrede.. :palacg

tako sam i ja nedavno postavio topic,i 69 komentara se ispucalo na svađanje..a nisam dobio konkretne odgovore što sam tražio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno neznam sta vas pali sve taj zvuk da je dobar je al kad vas slusam koda slusam mulce ispre osnovne ajme kakav zzvuuu si vidio .....dajte

 

 

ja cu rec samo da nisam htio vr stavit u duju al kako sam iz kojekakvih razloga doso na to da je to jedina opcija nikako nemogu sakrit odusevljenej

 

jedina sttvar koja mi je zamjerka je da se auto nevozzi po zavojima ko neki 4cilindras jer je tezi al motor nema greske i svakome bi ga preporucio

 

ja kad sam kupio motor vr6 slozzio sam glavu na novo i ubio 5 milja kn al sad je sve ok netrosi ulje nedimi sve pet sad kad skupom lovu slagat cu i blok i onda auto nema greske

 

da tom je al rijesenje je jasno ko dan turbo i gas nema tu puno polemike

Share this post


Link to post
Share on other sites
ljudi otišli ste u debeli OT...

bit topica je da daliboru kažete ono što ga zanima,a ne vaša mišljenja koji je bolji motor,i kome se više sviđa vr ili 1.8t.....bez uvrede.. :palacg

tako sam i ja nedavno postavio topic,i 69 komentara se ispucalo na svađanje..a nisam dobio konkretne odgovore što sam tražio..

aj nek je ga bar jos netko osim mene skuzio :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam slagao frendu 2.9 VR6 sve nanovo i potrošio je 15.000 kuna ali Corrado radi ko sat i lijepo ide pa meni je to motor ako se želiš vozit bez brige super i osobno mi je draži od 1.8 T ja sam na svom VR6 imao SKN-chip , Hartmann ispušne grane i 57i-KIT od K&N Iimao je 200-tinjak ks i dobo je išao !

Share this post


Link to post
Share on other sites
sta VR nije atmosferac, kad vec nesto drka i prepravlja na turbo nema toga ko ce me uvjeriti da da 6cyl turbo nije bolji od 4cyl turbo :palacd

cista matematika......6 (sest) je uvik vise od 4 (cetri) :fakjea

:rolleyes: :rolleyes:

 

istina, i 16 je isto vise nego 12 :rolleyes::rotfl :rotfl

 

 

vr6 je gušt, auto ide prilično dobro sakako da se da nabrijat al izbit ćeš si puno para iz džepa a za iste novce možeš imat puno vise konja ako te to vuce....

 

decki su ti sve napisali... :palacg

 

turbo je turbo.. ali ima i atmosferaca koji idu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaboravih: ima i VR6 motora sa kaj imaju po 300 konja .. potrazi po netu malo... da atmosferski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledo sam par klipova na you tube gdje pise vr6 3.0 , dakle nije ni 2.8 ni 2.9 , nego 3.0?!

 

dal stvarno postoji 3.0 ili je to neka kemija dobijena kemijanjem glave i bloka :mellow: ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ionako od prerade tog motora nece biti nista, jer nemas novaca za takve igre ( nemam niti ja) jer mora ti biti jasno, da imas potrosen motor i moras krenuti od brusenja bloka pa nadalje...

 

????????????????????

 

 

čemu upitnici?

Share this post


Link to post
Share on other sites
čemu upitnici?

pa zanimalo me sta je lik bio toliko direktan,jer ispada da je dalibor kupio los motor.

ak je to posrijedi sto mislim da za sami pocetak nije niti malo dobro za dalibora!

tako sam to shvatio nista vise!

p.s.dalibore koliko je presao taj vr6 sta si kupio!?

Edited by dragan

Share this post


Link to post
Share on other sites
gledo sam par klipova na you tube gdje pise vr6 3.0 , dakle nije ni 2.8 ni 2.9 , nego 3.0?!

 

dal stvarno postoji 3.0 ili je to neka kemija dobijena kemijanjem glave i bloka :mellow: ??

 

 

 

 

"navodno" je postojala radilica od ABT-a sa kojom je motor bio 3.0 ili 3.1...mislim da se blok ne može širiti jer mu je na dnu stijenka cilindra jako tanka....

mislim da si u prvim postovima dobio odgovore koji su te zanimali a kao i kod svega mišljenjasu podjeljena i sam moraš odlučiti šta hoćeš...većina koja vozi G motore VR6 su im smeće i obratno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.9 ide na 3.1 bez druge radilice, i isto VR6 nema najjačeg zvuka 6cilindraša nego zvuče ko 5ak koji gubi kompresiju. 6 cilindraš mora žvižgat i ponašat se ko "gentelman" ne ko debeli idiot koji povrača kroz filter.

Share this post


Link to post
Share on other sites
"navodno" je postojala radilica od ABT-a sa kojom je motor bio 3.0 ili 3.1...mislim da se blok ne može širiti jer mu je na dnu stijenka cilindra jako tanka....

mislim da si u prvim postovima dobio odgovore koji su te zanimali a kao i kod svega mišljenjasu podjeljena i sam moraš odlučiti šta hoćeš...većina koja vozi G motore VR6 su im smeće i obratno...

 

 

 

marine uz duzno postovanje prema tebi ne zelim da ikog uvrijedim onim sto sam rekao na pocetku sto se tice vr-a, i licno sto se tvoga tice znamo ko si i sta si , ako ti ista znaci tvoje sam slike korada i slike motora tvog u koradu printao i kruzio u svesku veliku koju imam i dan danas :palacg

 

dosta off topic , i hvala sto si objasnio u vezi vr6 3.0 :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2.9 ide na 3.1 bez druge radilice, i isto VR6 nema najjačeg zvuka 6cilindraša nego zvuče ko 5ak koji gubi kompresiju. 6 cilindraš mora žvižgat i ponašat se ko "gentelman" ne ko debeli idiot koji povrača kroz filter.

 

 

kako onda ide na 3,1?

Share this post


Link to post
Share on other sites
marine uz duzno postovanje prema tebi ne zelim da ikog uvrijedim onim sto sam rekao na pocetku sto se tice vr-a, i licno sto se tvoga tice znamo ko si i sta si , ako ti ista znaci tvoje sam slike korada i slike motora tvog u koradu printao i kruzio u svesku veliku koju imam i dan danas :palacg

 

dosta off topic , i hvala sto si objasnio u vezi vr6 3.0 :palacg

 

 

 

 

nema NIKAKVE ljutnje, nisam više dijete da se opterećujem nepotrebnim stvarima i prepucavam se ali većina ljubitelja G motora ne voli vr6 i obratno, koliko sam upućen to je tako u cijelom svijetu a i uvjerio sam se osono u to na see-u kada sam pričao sa ljudima...

DOHC 16V: :zivio i nema ljutnje i drago mi je da si zadovoljan kako sam složio motor i auto

Edited by ma.RI.n

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 Marin: :palacg:respekt

 

 

kremni dal je to ista osjetno bolje ta kemija na 3000+ kubika nego na 2.8 ili 2.9?

 

dal je iko ovdje kod nas takvu kemiju radio , pa da kaze nesto konkretnije .

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa zanimalo me sta je lik bio toliko direktan,jer ispada da je dalibor kupio los motor.

 

U svakom projektu podizanja snaga, komponente motora (i ne samo motora, nego sve komponente vozila) su izlozene povecanom stresu tako da njihovo stanje u najmanju ruku mora biti "novo". Ako se zbilja ide na max onda se i standardne-nove komponente zamjenjuju sa kvalitetnijim. Kako sam pretpostavio, da njegov motor u najboljoj varijanti ima oko 100 000 km (vjerojatno znatno vise), svako povecanje stresa vodi rasulu.

Sada mu predstoji uredjenje "donjeg dijela" brusenje cilindara na max zapreminu od 3litre, nabavka kovanih klipova, olaksanih klipnjaca, olaksavanje radilice u spic, suhi karter....... i otprilike

5 000€ poslilije imat ce atmosferac na otprilike 250 ks bez ikakve garancije da se nece razletit nakon kratkog roka.

Naposlijetku, imas na VWVortexu forum 2.8l 12v pa citaj....

Zato je na pocetku i dobio odgovor, da je najucinkovitije ubaciti turbo ili kompresor....

 

Da me nebi krivo shvatio, i ja bih rado snazniji motor ali to nejde bez hrpe € i znanja. Za pocetak izbaci rezervnu gumu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 Marin: :palacg:respekt

 

 

kremni dal je to ista osjetno bolje ta kemija na 3000+ kubika nego na 2.8 ili 2.9?

 

dal je iko ovdje kod nas takvu kemiju radio , pa da kaze nesto konkretnije .

 

vicetov vr je 3 litre ja mislim, a sta je radio neznam, dario lj bi mogao znati bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
3 3