2 2
Goertosing

Koje getribe (6 brzina) pašu na Golf V 1.9 TDI 90 ks?

Recommended Posts

Može li tko navesti popis auta s kojih pašu komplet getribe (ili jos bolje njihove oznake) al za 6 brzina, na Golf V 1.9 TDI 90 ks 2006 g koji standardno ima 5 brzina. Remapiran je na 130 ks /320 Nm i htio bi staviti mjenjac s 6 brzina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od GolfaV, Tourana 6 brzina ti paše direkt. Od Mk4 ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fng, jcl, jwn, kvw, jyj to bi trebale biti oznake. Kao sto je rekao pikzibner sve sa golfa 5, plusa, tourana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napiši koju getribu sad imaš. Jel koliko vidim postoje 2 tipa sa 5 brzina i 2 komptibilna tipa sa 6 brzina i 1 sa 6 brzina koji nije plug'n'play.

 

mk56.jpg

 

Znači ako imaš getribu kao 1 sa slike, paše ti broj 3. Ako imaš 2 paše ti 4. Zato javi kod pa ti možemo izlistati kompatibilne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi mi Etka na 64bitnom win7 pa ne mogu pogledati tocno koja je getriba

Broj šasije je: WVWZZZ1KZ6W121170 pa bih bio zahvalan ako netko može provjeriti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tnx!

 

Eto dakle paše mi ovo pod 4, a koje bi sad od gore navedenih oznaka bile kompatibilne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
GQQ , to ti je getriba broj 2

Kak si provjerio da mu je getriba GQQ. Ja kad ukucam u broj šasije izbavi mi sve golf v sa svim motorima i sa svim getribama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim temu, pa da ne načinjem novu .... pitanje :

 

... da li se na isti motor 1.9 TDI 90 Ks ali iz IV-'99 god. može nakalemiti mjenjač sa 6 brzina umjesto postojećeg petobrzinca ?

 

 

Tumplek sam za razne tehnikalije, a djeluje mi da bi po autoputu dobro došlo iznad 120 km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites
tnx!

 

Eto dakle paše mi ovo pod 4, a koje bi sad od gore navedenih oznaka bile kompatibilne?

 

 

Ove bi ti pasale.

 

getribe.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vidim temu, pa da ne načinjem novu .... pitanje :

 

... da li se na isti motor 1.9 TDI 90 Ks ali iz IV-'99 god. može nakalemiti mjenjač sa 6 brzina umjesto postojećeg petobrzinca ?

 

 

Tumplek sam za razne tehnikalije, a djeluje mi da bi po autoputu dobro došlo iznad 120 km/h

Može. Samo reci kod getribe koja ti je sad na autu. Na vrhu getribe ti je pločica na kojoj piše.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kak si provjerio da mu je getriba GQQ. Ja kad ukucam u broj šasije izbavi mi sve golf v sa svim motorima i sa svim getribama.

 

ak to nije to ja se ispričavam :(

 

a44e0f59.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yes, yes !

 

Znaci ideja je dobra.

 

Da li-je netko to radi/o?

Zanima me koliko bi me to veselje došlo (meštar & dijelovi), barem okvirno ?

 

ps

Broj mogu probati iskopati preko vikena pa javim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Yes, yes !

 

Znaci ideja je dobra.

 

Da li-je netko to radi/o?

Zanima me koliko bi me to veselje došlo (meštar & dijelovi), barem okvirno ?

 

ps

Broj mogu probati iskopati preko vikena pa javim.

 

6b getriba ti je na ebayu od 700 - 1000E, kako koja. Ako nadješ ovdje, bit će vjerojatno više od 500.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ak to nije to ja se ispričavam :(

 

a44e0f59.jpg

 

Meni ne pokaže tak. Di točno ukucaš broj šasije?

Share this post


Link to post
Share on other sites
FI TRAŽILICA i onda mi taj prozor izbaci

BLA. Meni izbaci sve motore i sve getribe za G5. I kod mene nema tog BRU motora. Koju to verziju etke imaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informacijama, evo bas sam sad stavio oglas i bacam se u potragu za takvom getribom ;)

 

 

 

EDIT: bili pasala i getriba s takvom oznakom ako uopce ima od Seat Leona, Octavie, A3?

Edited by Goertosing

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala na informacijama, evo bas sam sad stavio oglas i bacam se u potragu za takvom getribom ;)

 

 

 

EDIT: bili pasala i getriba s takvom oznakom ako uopce ima od Seat Leona, Octavie, A3?

MIslim da da. Sve su to isti motori.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6b getriba ti je na ebayu od 700 - 1000E, kako koja. Ako nadješ ovdje, bit će vjerojatno više od 500.

 

Lepo falim za sve.

Sada je sve pitanje vremena i nofčeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novi topic pitat ću ovdje. Zamjenio bi getribu na golfu 5 sa 6 brzina getribom sa 5 brzina. Imaju li te dvije getribe isto kvacilo(zamašnjak)? Pretpostavljam da ne pase bas svaka sa 5brzina gore?

Ova moja sa 6br nije bas neka sreća za grad, a i sinkron 2br je los pa bi zamjenio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak se ne varam, omjeri su ti sti kod getriba sa 5 i 6 brzina (ili barem jako slicni). Razlika bi trebala biti u 5 i 6. No to isto ovisi o kodu getribe, svaka ima svoj omjer.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mom frendu prije par god krepala 6brz getriba,kupio drugu ugradio i krene na put nece u 6tu..kad ono lik mu poslao krivu

5brz umjesto 6,vozio ga tako narednih nekoliko god i prodao. Nilakve razlike kaze,na autocesti malo fali 6ta ali nista kriticno. Iako mu je covjek poslao i 6 brz gratis nikad je nije promjenio.

 

Edit; golf 5 1.9tdi 105ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali kolega još tu getribu sto mu je ostala? 😁

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2