2 2
iTox

VCDS (VAGCOM) HELP

Recommended Posts

evo imam sada na laptopu najnoviji vag-com (VCDS 908.1) i usb kabel

i spojim na golfa kabel i svijetli lampica i sve, komp prepoznaje kabel i intalira sve i radi program

jedina frka je sta NE pronalazi auto, kaze da auto nije spojen.. ista stvar i na caddyju.

 

Znaci otvorim options, stisnem test, (namjesten je na USB) i on mi kaze da je pronasao kabel

samo the car is not plugged ili nesto temu slicno

 

what to do? THANX!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

prva stvar, jesi dao kontakt? jel ti kabel podrzava tu verziju softa?

Edited by Peki

Share this post


Link to post
Share on other sites

kabel je novi i bas za taj vcds (908)

kontakt dam naravno..

next advice :D?

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo tako sam nesto zelio da mi netko odgovori..

:D kakav port? di to namjestim? ako mislis na ono COM1, COM2, COM3, COM4, USB, namjesteno je na USB naravno jedini koji radi jer je na njega i spojen..

ili mislis na nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj imas li ti com ili usb kabel? Nisam to skuzio.

 

Ako imas usb ono gdje ti pise com nema veze s tobom.

 

Probaj stisnuti na onaj test ili tako nesto kako vec pise..

 

Kakov je kabel? Origigi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kabel je original USB od VW..

naravno da nema veze sa COM portevima.. mislio sam da to pitas dali mi je namjesteno, imam izbor za source i to je namjesteno na USB, a ne na COM-ova..

sve je kako bi trebalo biti samo auto ne zeli naci.. naravno da stisnem TEST tako se valjda i trazi inace..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema vw original kabel usb. To ti je kabel od firme (Ross-Tech) koja se bavi izradom kabela i softwera za vag concern. Nema veze sa vw.

 

Ako ti nitko nezna pomoci probaj, postaviti pitanje na oficijalnoj stranici http://www.ross-tech.com/.

 

Pozdrav!

 

EDIT: Nego reci mi zasto ti treba taj program ako nije tajna?

Edited by Leo

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da ima veze com port makar koristio usb...ko ti to reko???imas na laptopu valjda 10 portova,i svakog mozes namjestit kak i gdje zelis...taj test nema tolko veze.

drugo pitanje...jesi morao instalirati drivere za usb kabel???

Share this post


Link to post
Share on other sites

da. drivere sam trebao instalirat, i jesam.. i napisalo je ready to use, i kad testam on kabl nadje (on je svojevrsni hardware kojeg samostalno vcds registrira da je spojen)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa nema vw original kabel usb. To ti je kabel od firme (Ross-Tech) koja se bavi izradom kabela i softwera za vag concern. Nema veze sa vw.

 

Ako ti nitko nezna pomoci probaj, postaviti pitanje na oficijalnoj stranici http://www.ross-tech.com/.

 

Pozdrav!

 

EDIT: Nego reci mi zasto ti treba taj program ako nije tajna?

 

nije tajna, treba mi da si namjestim da mi ne zvizdi onaj zvuk kad ne zakopcam pojas :D i jos bitnije da si ponistim errore koje mi javlja za svijetla i za tlak u gumama (stavljene nove gume 225 sirine i neznam zasto javlja gresku ali to mu bacim van) a svijetla su nova od R20T modela LED diode i uzimaju manje energije i registrira ih ko izgorjele..

 

znam da nije original od vw, nego rosstech to sam i mislio, jer ima jos tih kablova ali u servisima koriste rosstech isto tako pa sam to smatrao originalom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma NP :D . Nego sto se tice ovog tlaka, ča se ne bi dalo stisnut onu tipkicu za prilagodjavanje pa da prihvati novi tlak.

 

A ovo je zanimljivo ča se tiče tih lampi, ja san mislel da je to samo plug and play. A inace znas ca treba napraviti u vezi tih svjetla ili samo ćeš izbrisati greške?

Edited by Leo

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam sa drugih foruma kompletno znam sta treba napravit :D u elektronici u vcds-u treba prekodirat neki byte 18 sa 00 na 0100 (heksadekadski cetvorka)

da vise ne registrira te ledice kao izgorjelo, i jos ima par sitnica koje se desavaju radi tih farova.. ali su predobri pa im necu zamjerit ;)

 

inace bi se javile uvijek opet greske..

a daj mi reci za taj tlak di to namjestit ke tipkovnica?

 

i da, hvala! :)

Edited by iTox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, ja sam sebi neki dan instalirao VCDS 908 i Vagtaho.

Kod tebe je problem što ti nije prepoznao novi Hardware.

Znaći: prvo što treba uraditi je instalirati program Next, Next, Finish, zatim moraš postaviti Com port na USB, spojiš cabel/adapter VCDS na USB port i automatski ti prepozna nvi Hardware --> koliko vidim sve si to uradio

Pošto ti neće pokušaj ovako:

Start/Settings/Control panel/System/Hardware/Device Manager/Universal Serial Bus controllers/ prvo probati sa desnim klikom na Scan for hardware changes ili ako neće sa tipkom delate obrisati, nakon toga isključiti USB cable/adapter i vratiti te će tada ponovno prihvatiti novi Hardware.

Code za isključiti signal pojasa ti je mislim 000515

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas nadzor tlaka u gumama, a vjerujen da imas. Moras imati kraj pepeljare, ako ne i ispod onog poklopca tipku za namjestanje. Znaci napumpas gume na potreban tlak i onda stisnes i zadrzis pritisnutu tu tipku nekoliko sekundi. (ako san kade pogrjesil vidi pise ti tocno u uputstvima od auta) .

Mislim da on zna ako je neka guma ispumpana preko senzora abs-a jer mu je drukciji radijus okretanja.

A sto se tice stopova prehebeni su pogotovo na bijelom autu... :palacg jako mi se svidjaju... :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma na 908 ne treba nis podesavat portove. jer je usb. a ne "fejkani" usb prek com porta. to nije trebalo ni na 704 podesavat. usb i amen. najnormalnije radi. pogotovo kak si reko da ti kaze interface found...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da a zas onda ne prepoznaje ni jedan auto ma san luuuuuuuud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad cujem koje je sranje s orginal ross tech-om nekak mi je drago da sam kupio ross-kineza 908 za male pare :drot

meni sve radi

i ništa nisam štelao portove i ne znam kaj

plug and play

 

:drot:drot

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i ovo bi trebalo tako bit.. i samo kabel je kupljen, software je skinut sa neta i naravno radi... tj kupljen je samo nije radio nakon sta je instaliran pa sam skinuo sa neta i taj radi

 

di je taj automatic detection?

Edited by iTox

Share this post


Link to post
Share on other sites

win xp sp2 i na njima sve moguce verzije vag comova i carsofta sa zmesanim portovima. samo na to instaliran i vcds 704/908 - odma radilo. na svemu do ukljucivo golfa petice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ak sam ja dobro razumio, taj autoscan ti samo "olaksava" posao iscitavanja svih greski u autu. jer on ima popis koje sve kontrolere neki auto moze imat. al dzabe mu to kad nijedan kontroler nemre ocitat jer se nemre spojit s kolima. ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2