0
dario TDI

turbina s 1.9tdi (afn) na 1.9 tdi (z1)

Recommended Posts

mene zanima dal se može to izvesti i na koji način jer sam tražil malo po forumu al nisam ništa našao, a na netu još manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne isplati ti se, novi kompjuter, instalacije, AFN ti ima varijabilnu turbinu, 1Z ima WG, bolje od mene kupi 1,9TDI 1Z sa veeelikom turbinom ako ti je do kemije :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma imam afn-a doma pa sam brijal da se možda može kaj složiti.

a jel ima koja veča turbina a da nije varijabilna?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma imam afn-a doma pa sam brijal da se možda može kaj složiti.

a jel ima koja veča turbina a da nije varijabilna?

 

 

 

jedan clan je stavljao od santa fee hyundaia,a imas i sa ducata 2.8 jtd dosta velik turbo,nes tak potrazi...ja cu isto za svoga.vjerovatno od ducata...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma imam afn-a doma pa sam brijal da se možda može kaj složiti.

a jel ima koja veča turbina a da nije varijabilna?

pa gore sam ti napisao, prodajem ti ja 1Z sa veeelikom 2,5TDI turbinom, imam i neke 2,5TDI dizne skrivene doma :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ne,ima neku veliku obicnu,i ja sam mislio da je varijabilna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, koliko istih odgovora....Ili piše da je neisplativo ili na ima puno posla, itd i uvijek već netko nešto prodaje..

 

Malo pokrećem staru temu al nigdje nisam našao da točno piše...

 

Komp izgleda mora od afn-a a zanima me dal ima negdje neki link kako presložit struju il je jednostvanije/jeftinije i nju uzet od afn-a?

 

U pitanju je turbina gt1646v, znam da mi ne paše "na šaraf" , to ću riješit..ili paše??nisam ju probao stavit na glavu od 1z..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počmeš od ispušne grane preko kompjutera do instalacije MAF senzora itd. na kraju dobiješ da fali goriva, onda jače dizne pa pumpa od automatica itd. :lol2

 

Zabavi nikad kraja ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Počmeš od ispušne grane preko kompjutera do instalacije MAF senzora itd. na kraju dobiješ da fali goriva, onda jače dizne pa pumpa od automatica itd. :lol2

 

Zabavi nikad kraja ...

 

 

Ne razumijem...opet odgovor o isplativosti....

 

Ponovit ću pitanje: Dal netko zna ili ima link kako prepravit instalaciju? ili bolje uzet drugu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko ja znam vakum koji pokreče krilca na turbini je spojen na usisnu cijev između filtra zraka i turbine tj. na kučište filtra (i onda taj zrak usisa pokreče ventil na turbini a on pokreče zakretne lopatice) tako da nebi trebao biti nikakav problem to spojiti na 1z, ali onda je pitanje dali če ti auto bacati u safe mode ili ne.... Na recimo običnom td-u bi ta turbina morala raditi bez ikakvih problema.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolko ja znam vakum koji pokreče krilca na turbini je spojen na usisnu cijev između filtra zraka i turbine tj. na kučište filtra (i onda taj zrak usisa pokreče ventil na turbini a on pokreče zakretne lopatice) tako da nebi trebao biti nikakav problem to spojiti na 1z, ali onda je pitanje dali če ti auto bacati u safe mode ili ne.... Na recimo običnom td-u bi ta turbina morala raditi bez ikakvih problema.....

daj se slušaj.....

ako aktuator turbine radi na vakum, vakum proizvodi vakum pumpa i onda preko elektromagnetnog ventila taj vakum preusmjerava na aktuator i na taj način prema zadanom RCO od strane računala kontrole motora i prema protoku zraka izmjerenom na mjeraču protoka i tlaku turbine izmjerenom na tlačnom djelu crjeva turbine daje postotak otvorenosti aktuatora na turbini.

ono crjevo koje si ti videl nalazi se na crjevu koje ide iz kučišta filtera zraka ili na samom kučištu nema veze s ovim a i na tom crjevu se nalazi atmosverski tlak.

1z i afn nemaju zaklopu na usisu pa se u usisnoj grani nemože stvoriti vakum nego samo tlak koji daje turbo.

pogledajmo malo osnove fizike i princip rada dizel motora( osnovna škola)

Edited by freak_kc

Share this post


Link to post
Share on other sites
daj se slušaj.....

ako aktuator turbine radi na vakum, vakum proizvodi vakum pumpa i onda preko elektromagnetnog ventila taj vakum preusmjerava na aktuator i na taj način prema zadanom RCO od strane računala kontrole motora i prema protoku zraka izmjerenom na mjeraču protoka i tlaku turbine izmjerenom na tlačnom djelu crjeva turbine daje postotak otvorenosti aktuatora na turbini.

ono crjevo koje si ti videl nalazi se na crjevu koje ide iz kučišta filtera zraka ili na samom kučištu nema veze s ovim a i na tom crjevu se nalazi atmosverski tlak.

1z i afn nemaju zaklopu na usisu pa se u usisnoj grani nemože stvoriti vakum nego samo tlak koji daje turbo.

pogledajmo malo osnove fizike i princip rada dizel motora( osnovna škola)

 

 

Da, sad buš još napisao da sam JA rekao da ventil na turbini radi na vakum iz centralnog zaključavanja......

O kakvoj sad ti vakum pumpi govoriš daj mi objasni?????

 

Ja nisam napisao da se u tlačnoj cijevi (poslije turba) stvara vakum nego u cijevi prije turba i samom kučištu filtra (malo pročitaj), i što više daš gas na autu veči je vakum tj. podtlak u kučištu filtra zraka, na to kučište filtra zraka je spojeno gumeno crijevo koje ide na jedini ventil na vnt turbu (a taj ventil pomiče zakretne lopatice u turbini) i to je izgleda za tebe znanstvena fantastika.......

 

Uostalom otpoji to crijevo na kučištu filtra koje ide do ventila na turbu i probaj na zube potegnuti zrak u sebe na taj šlaufič i sve bu ti jasno....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da, sad buš još napisao da sam JA rekao da ventil na turbini radi na vakum iz centralnog zaključavanja......

O kakvoj sad ti vakum pumpi govoriš daj mi objasni?????

 

Ja nisam napisao da se u tlačnoj cijevi (poslije turba) stvara vakum nego u cijevi prije turba i samom kučištu filtra (malo pročitaj), i što više daš gas na autu veči je vakum tj. podtlak u kučištu filtra zraka, na to kučište filtra zraka je spojeno gumeno crijevo koje ide na jedini ventil na vnt turbu (a taj ventil pomiče zakretne lopatice u turbini) i to je izgleda za tebe znanstvena fantastika.......

 

Uostalom otpoji to crijevo na kučištu filtra koje ide do ventila na turbu i probaj na zube potegnuti zrak u sebe na taj šlaufič i sve bu ti jasno....

 

heh kako si ti krivo shvatio tu regulaciju procitaj post iznad jos jedanput pa ce ti mozda bit janija istina.... usput moze se na varijabilnu turbinu upasat obicni wastgate pa da funkcionira kao na 1z

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da, sad buš još napisao da sam JA rekao da ventil na turbini radi na vakum iz centralnog zaključavanja......

O kakvoj sad ti vakum pumpi govoriš daj mi objasni?????

 

Ja nisam napisao da se u tlačnoj cijevi (poslije turba) stvara vakum nego u cijevi prije turba i samom kučištu filtra (malo pročitaj), i što više daš gas na autu veči je vakum tj. podtlak u kučištu filtra zraka, na to kučište filtra zraka je spojeno gumeno crijevo koje ide na jedini ventil na vnt turbu (a taj ventil pomiče zakretne lopatice u turbini) i to je izgleda za tebe znanstvena fantastika.......

 

Uostalom otpoji to crijevo na kučištu filtra koje ide do ventila na turbu i probaj na zube potegnuti zrak u sebe na taj šlaufič i sve bu ti jasno....

 

 

Nebi baš rekao..to crijevo nejde na ventil/membranu na turbu nego na elektroventil tj.regulator...

 

Crijevo s kučišta filtera, crijevo s vakum pumpe i crijevo s "membrane" koja zakreće krilca se spajaju na taj regulator..

 

Pojasni nam onda zašto vakum s vakum pumpe ide na taj regulator? ako turbo zakreće vakum iz kučišta zraka??

 

Neznam dal se kuži na ovoj slici: pod 17 je crijevo koje odlazi na "membranu" tj.turbo, 18 dolazi s kučišta filtera i 11(kod T komada malo niže) to je vakum s vakum pumpe, ta tri crijeva idu na regulator..

 

351fpkx.jpg

Edited by vr-turbo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nebi baš rekao..to crijevo nejde na ventil/membranu na turbu nego na elektroventil tj.regulator...

 

Crijevo s kučišta filtera, crijevo s vakum pumpe i crijevo s "membrane" koja zakreće krilca se spajaju na taj regulator..

 

Pojasni nam onda zašto vakum s vakum pumpe ide na taj regulator? ako turbo zakreće vakum iz kučišta zraka??

 

Neznam dal se kuži na ovoj slici: pod 17 je crijevo koje odlazi na "membranu" tj.turbo, 18 dolazi s kučišta filtera i 11(kod T komada malo niže) to je vakum s vakum pumpe, ta tri crijeva idu na regulator..

 

351fpkx.jpg

 

to je tocno kad bi bila cijevccica spojena iz vakuma na turbinu krilca bi stalno bila povucena i tlak 3 bara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

to crevo koje ide na kučište filtera služi ako elektromagnetski ventil regulacije turba i egr-a zatvori vakum prema turbi i egr-u da povuče čisti zrak iz kučišta filtera zraka a ne prljav zrak iz okoline. i ponavljam u usisnom crjevu između turbine i filtera zraka nema nikakvog podtlaka(vakuma) nego je atmosverski tlak samo imaveči ili manji protok. kaj ti misliš dal je u usisnoj grani na benzincu bez prednabijanja kod ful gasa tlak zraka veči ili manji od atmosferskog? i obrazloži zašto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0