0
J. Knoxville

Kuplung sajla za VW Polo 6N, 99. god., motor 1.0

Recommended Posts

Ako već postoji topic, unaprijed se ispričavam.

Jel mi netko može reći koliko bi koštala sajla za navedeni auto, gdje je kupiti (Tokić isključen) i da, sajla je automatska.

I još nešto; jel to mogu sam doma promijeniti ili bih trebao majstoru (nisam baš vrsni mehaničar, ali opet htio bih nešto i naučiti, da baš nisam tutlek, a pritom i uštedim :D)?

Edited by J. Knoxville

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam za svoj auto platio oko 400kn originalnu a samo tu bi ti i preporučio(možda zamjenske ni nema ali neznam)...

A ako nisi majstor, što ti je razlog da je mijenjaš?Jel pukla?Problem je nije promijeniti...

To pitam jer sam svoju mijenjao jer se potrošila onaj plastični dio ovojnice pa je zapinjala.Ali ako ti se loše šalta ne mora biti samo sajla uzrok.

Edited by Roki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim da sam za svoj auto platio oko 400kn originalnu a samo tu bi ti i preporučio(možda zamjenske ni nema ali neznam)...

A ako nisi majstor, što ti je razlog da je mijenjaš?Jel pukla?Problem je nije promijeniti...

To pitam jer sam svoju mijenjao jer se potrošila onaj plastični dio ovojnice pa je zapinjala.Ali ako ti se loše šalta ne mora biti samo sajla uzrok.

 

 

I meni isto zapinje, a i majstor mi potvrdio da je problem u sajli samo što u KC-u nitko nema u trgovini sajlu, a naručit je očito nemoguća misija kad već čekam 10-tak dana i još ništa. Danas idem u ZG pa bih tamo pogledao po trgovinama.

Jel ima tko kakvu preporuku?

Više bih volio zamjensku kupit zbog para, za originalnu mi je trenutno puno dati 400-tinjak kuna, jer moram i lonac zadnji mijenjat, a tehnički imam iduću subotu! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
I meni isto zapinje, a i majstor mi potvrdio da je problem u sajli samo što u KC-u nitko nema u trgovini sajlu, a naručit je očito nemoguća misija kad već čekam 10-tak dana i još ništa. Danas idem u ZG pa bih tamo pogledao po trgovinama.

Jel ima tko kakvu preporuku?

Više bih volio zamjensku kupit zbog para, za originalnu mi je trenutno puno dati 400-tinjak kuna, jer moram i lonac zadnji mijenjat, a tehnički imam iduću subotu! :D

Javi se tu Raptoru767 s foruma pa ga pitaj za zamjensku.Osim Raptora možeš otići u zagrebu u motobergman na savskoj.možeš i nazvat prije..Na savskoj ti je i moto Prevendar.A odi i do ovlaštenog pa pitaj koliko je originalna.Ne mora biti tvoja jednako skupa..Nisam opće upoznat da li imaš zamjensku verziju.A non stop stiskaš kuplung pa nemoj kupit neki šrot da ne bude poslije"Tko ne plati kurvu,plati doktora". :zivio

Za lonac ako hoćeš obični odi M.K. auspuh isto su ti na savskoj-nekih 300kn sa garancijom 18 mjeseci.Imaš i lastovčića ako hoćeš nešto sa nekim sportskijim štihom...

Edited by Roki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi običnu sajlu.... te samoštelajuce s vremenom odu u klinac i zahebavaju...

 

Izmjena nije problem... najteze je nastelat sajlu na pedalu... ostalo je lako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma obične su zakurac, nema tu sreće

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolja je opcija obicna sajla jer ove samostelajuce znaju preskakat tak da je u jednom trenutku kuplung super a u drugom ti je pedala na sredini

kod rucne nastelas i mir bozji

 

Za tog pola sajla obicna je nekih 100 kn a samostelajuca 250 (autokreso)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0