0
masters

golf 3 1.6 varira ler gas

Recommended Posts

radi se o golfu 3 1.6 55kw (75ks), kad radi u leru i na malim okretajima zaklopka gasa jako varira (trza gore dole i lupka) a kada otpojim onaj glavni đek sa klapne onda normalno radi, prebacio sam drugu klapnu i dešava se ista stvar otpojim đek normalno radi.. molim pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites
radi se o golfu 3 1.6 55kw (75ks), kad radi u leru i na malim okretajima zaklopka gasa jako varira (trza gore dole i lupka) a kada otpojim onaj glavni đek sa klapne onda normalno radi, prebacio sam drugu klapnu i dešava se ista stvar otpojim đek normalno radi.. molim pomoc

 

a jesi cistio klapnu? i njen dosjed

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jesi cistio klapnu? i njen dosjed

 

jesam i stavio sam drugu klapnu i isto se dešava kao sa starom, odštekam đek i normalno radi, uštekam đek i lupka zaklopka i diže okretaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji je to tocno 1.6? kakav ventildekl ima,aluminijski ili limeni? motronic ili multipoint?koja god je auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites
koji je to tocno 1.6? kakav ventildekl ima,aluminijski ili limeni? motronic ili multipoint?koja god je auto?

 

to je onaj slabiji od 75ks ima isti motor ko 1.4, ima okrugli filter zraka ispod kojeg je ta zaklopka, auto je 97. godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

ak ti nigdje ne vuce fals zrak,mase su ciste i ispravne,moguce da te senzor klapne zeza.....to je jedan od kvarova tipa 'moram vidit'.....jesi ga kopcao na dijagnostiku? moguce je i da je komp nakupio fals kodova,pa se znaju sklopovi blesirat.....odi negdje na tester,pobrisi greske,pa vidi oce dalje zezat i ako da koju gresku ce opet izbacit......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem,isti motor.....dijagnostika,cista klapna......! Vrlo je moguce da ti je i ta polovna klapna pokvarena :)

 

Vjerovatno bi problem rijesila nova klapna ,cirka 3000kn a toliko u taj auto nedam ....:) moj je 96 god

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mene je isti motor i imao sam isti problem jedno vrjeme.

Auto islo na dijagnostiku i dzaba, uglavnom problem sam rijesio tim sto sam zategao gas sajlu.

Kako gas sajla ima onaj limeni granicnik kojim se regulise zategnutost sajle vremenom se polomilo par zubaca i sajla se otegla kad sam to vratio sve se smirilo obrtaji su stabilni auto radi na 900 obrtaja sve ok.

Probaj i ti mozda rjesis problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Isti problem,isti motor.....dijagnostika,cista klapna......! Vrlo je moguce da ti je i ta polovna klapna pokvarena :)

 

Vjerovatno bi problem rijesila nova klapna ,cirka 3000kn a toliko u taj auto nedam ....:) moj je 96 god

imao sam i ja isti problem na polu 1.6 97god i kupio klapnu u Bergmanu cca 1800kn prije cca 2 god i sve sljaka i dan danas.(ženin auto).prije se znao gasit ako upalis klimu ili el.pod...

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mene je isti motor i imao sam isti problem jedno vrjeme.

Auto islo na dijagnostiku i dzaba, uglavnom problem sam rijesio tim sto sam zategao gas sajlu.

Kako gas sajla ima onaj limeni granicnik kojim se regulise zategnutost sajle vremenom se polomilo par zubaca i sajla se otegla kad sam to vratio sve se smirilo obrtaji su stabilni auto radi na 900 obrtaja sve ok.

Probaj i ti mozda rjesis problem.

 

Sajla mora bit otpuštena tako da je ler ler a ne da je ovisan o nategnutosti sajle.

 

Klapna i njeno variranje.... da znalo je bit slucajeva da ke klapna u banani pa nikakvo ciscenje nemoze pomoć jer se ona blesira.

Moze ju se proban naučit preko diagnostike al diagnstika odmah javi da je neki problem (govorim o vw tvornickoj diagnostici)

 

Ta klapna koju si probao... dal znas da je skinuta s auta i da je tamo bilo sve ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sajla mora bit otpuštena tako da je ler ler a ne da je ovisan o nategnutosti sajle.

 

Klapna i njeno variranje.... da znalo je bit slucajeva da ke klapna u banani pa nikakvo ciscenje nemoze pomoć jer se ona blesira.

Moze ju se proban naučit preko diagnostike al diagnstika odmah javi da je neki problem (govorim o vw tvornickoj diagnostici)

 

Ta klapna koju si probao... dal znas da je skinuta s auta i da je tamo bilo sve ok?

 

ta klapna je skinuta sa maminog auta i njezin radi savršeno, al kada otpojim glavni đek auto radi odlicno bez ikakvih trzaja ali se ne žalim tako vozit jer neznam sto se sve moze dogodit, a auto cuka na malim okretajima sve više i više, kad sam na autoputu na 100 km/h u petoj brzini osjeti se vibriranje auta kako klapna varira a u prvoj i drugo brzini netrebam dodavati gas koliko si klapna sama uzima gasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam takav kvar,stavio sam novu klapnu orginal 3.600 kn i ista stvar.ispitivao sam propusnost usisne grane i milion drugih stvari i na kraju rijesio sa tim da sam stavio drugi procesor motora i auto avion

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam i ja rec da moze bit do procesora kad vec klapna koja valja na jednom nevajade na drugom...

Al ipak on kosta pa nebih diagnosticirao ovako preko ekrana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
mislio sam i ja rec da moze bit do procesora kad vec klapna koja valja na jednom nevajade na drugom...

Al ipak on kosta pa nebih diagnosticirao ovako preko ekrana :)

 

ja sam otpajao sve đekove jedan po jedan i sve opet isto jedino sada i sumljam na taj procesor, neznam di se nalazi pa da probam njega prebacit sa drugog auta?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja sam otpajao sve đekove jedan po jedan i sve opet isto jedino sada i sumljam na taj procesor, neznam di se nalazi pa da probam njega prebacit sa drugog auta?

 

 

Samo ja mislim da kad god nesto odspojis (npr klapnu) moras ic na dijagnostiku !

Ja sam malo zategnuo sajlu jer mi se neisplati ulagat u auto......... i sad je ok,samo radi na 9-10 000 pa dok vozi,vozi.......

Samo je problem kad ga palis zakuca na 15,pa ga vrati na 9 .......

 

Kad nije zategnuta sajla gasi se kad god taknes kvacilo,kad se upali ventilator.....itd ....varira gas..trese se auto ko da je diesel .....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Samo ja mislim da kad god nesto odspojis (npr klapnu) moras ic na dijagnostiku !

Ja sam malo zategnuo sajlu jer mi se neisplati ulagat u auto......... i sad je ok,samo radi na 9-10 000 pa dok vozi,vozi.......

Samo je problem kad ga palis zakuca na 15,pa ga vrati na 9 .......

 

Kad nije zategnuta sajla gasi se kad god taknes kvacilo,kad se upali ventilator.....itd ....varira gas..trese se auto ko da je diesel .....

 

meni varira gas kada sam i na 2000 okretaja tako da nemogu sajlu nikako zatezati, u vožnji na 1500 - 2000 okretaja sam oduzima i dodaje gas bez da ja stiscem pedalu i to dosta jako

Share this post


Link to post
Share on other sites
0