0
lsd

xenoni....sijalica ili balast?

Recommended Posts

dakle imam na Kecu neke xenone..i u zadnje vrijeme mi se desava da lijevi far se ne pali od prve...nego nakon par puta uazastopnog paljenja-gasnenja se upali...i to obicno kad je hladna sijalica ?

kako da provjerim da li je balast ili sijalica/zarulja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premjesti ljevi balast na desnu žarulju i probaj obrnuto i vidjet češ dal je balast ili žarulja, najjednostavnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

logikaaa :):palacg

 

Kec ima jako lose rjesenu centralu s osiguračima... pa ako ti i tako nebude dobro onda malo pretresi iza centrale one jackove...

Pretezno izgore pinovi kratkih svjetala... i ulajača za cigarete a bogami i pin za motor brisača...

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

dešava se meni ista stvar na passatu....nekad mi se neće livo svitlo uopće upali...pa moran par puta upali,ugasit svitla. onda radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao isti problem i riješio ga s jednim relejom,dakle kupi se relej ugradi i to je to

relej s instalacijom sam kupil od kolege s foruma mislim da ima nick resident bj,nism ziher

i cijena je bila jedno 150 kn al komplet s instalacijom samo poštekate jackove

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze malo detaljnije oko tog releja??

gdje kako...koja brojka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma imam i ja te xenone to je sve made in china...u 2 god promijenuo 2 sijalice i 1 balast....smece :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK tnx....idem sutra elekticaru neka zaradi i on malo stogod XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prije 2dana ugradio čajna-hid (h4 bixenon 4300k 35w) i bumo vidili.

Znam da mi manje volti potežu i manje mi se grije centrala s osiguračima... spešli kad je bixenon pa nema vece potrosnje na dugom svjetlu.

za 550kn ja prezadovoljan :)

 

žarulje bixenon su ti cca 300kn (ide u paru)

balast cca 150kn

Share this post


Link to post
Share on other sites
0