0
ivan_t

Rijeka - montaza 195 na 9j

Recommended Posts

Koristio sam search ali mi baca neku gresku tako da nisam nista pronasao...

Evo da pitam malo Rijecku ekipu i ostale

 

Zanima me jeli netko mozda od vas stavljao kada 195 sirinu na 9J

i zanima me opcenitu tu u Rijeci ili okolici tko bi to mogao napraviti a da ne razyebe

pola felge, znam par vulkanizera, ali felge su lakirane nanovo, pa se nema

vremena bas isprobavati kod bilo koga...

 

evo nadam se da ste me skuzili...

hvala i pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo ti ovde pa vidi,ima dosta primera

http://www.tyrestretch.com/index.php

Covjek pita tko to radi a ne kako izgleda.

 

Mislim da je marin imao problema sa time, znam da sam u starom topicu u autima i projektima citao nes o tome, pa njega kontaktiraj....

 

Kolko se sjecam ima vise tih fora, ovo sa tim plinom i to a i mislim da je ili R32 ili marin pisao da mu nisu nikako mogli pa je stavljao zracnice u felge da se gume rasire pa ih je poslije izvadio i namontirao bez problema..... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

vjerujem da ti to Hermelin bez većih problema odradi... već je radio takve stvarčice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
vjerujem da ti to Hermelin bez većih problema odradi... već je radio takve stvarčice :)

 

 

Hermelin je zakon!! :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mene je 195x45 na 9J kolega mi je montirao normalno i nekim jacim komprsorom napirio gume vidi na mom profilu kako izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites
nemas ni avatar kamoli profil sliku :drot

imas u mom projektu 195 gumu na 9 J :)

 

 

 

edit

p5090621ryxj.jpg

 

p5090620iavn.jpg

 

 

p5090619fb3t.jpg

Edited by TROJKA

Share this post


Link to post
Share on other sites

prekrasno navuceno,

 

puno hvala svima na odgovorima

 

:zivio :zivio :zivio :zivio :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
prekrasno navuceno,

 

puno hvala svima na odgovorima

 

:zivio :zivio :zivio :zivio :zivio

:DB)

Share this post


Link to post
Share on other sites
I trojka, jel i ti po kisi hvatas auto po cesti sa ovim ultra sport gumama a? :lol2

:D kisa ko kisa....samo polako...kad je suho onda po zavojima idem ko po ŠINJAMA od pruge...

Edited by TROJKA

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su navlacili 215 na 8.5 j pa su mi cilu felgu izgrebali seljačine...

 

@trojka- i tebi su sjebali cilu felgu ako vec nije prije bila shebana

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gumiservis Kantrida i Magaša zaboravi :D Probaj s ovim što je Golfi predložio :)

 

 

 

ja sam imao problema sa montažom guma, magaš mi je rekao da je to "nemoguće" montirati, otišao sam u Poreč kod Petrovog vulkanizera i poslije sat i pol čovjek je odustao i ništa nismo napravili....doma sam probao ubaciti zračnicu i napumpati je, kada je guma naskočila na felgu i kada sam se uvjerio da može otišao sam u gumiservis "kantrida", tamo smo skinili jedan rub sa felge, izvukli zračnicu i trojica stiskali gumu prema onom djelu gdje sam je odvojio i puštali zrak na ventil...guma je bez većih problema naskočila...

 

gume su mi 215/35/16 na 9,5 cola širine

Share this post


Link to post
Share on other sites
meni su navlacili 215 na 8.5 j pa su mi cilu felgu izgrebali seljačine...

 

@trojka- i tebi su sjebali cilu felgu ako vec nije prije bila shebana

to je prljavo ....

 

 

..meni su u zg stavili za 2min gumu...sa nekim jakim pritiskom zraka i to je to stvarno brzo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako...

prednje felge su od frenda su 8 j, i na to je navucena 195 guma kod Mraka, a zadnje su 9j i na to je isla 215 ali

u Rijeci kod Mraka su felgu izgrebali i to dosta...

 

zato sada....na 9j felge idu sve 195 zato treba netko tko ce moc a da je razyebe felgu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo ovako...

prednje felge su od frenda su 8 j, i na to je navucena 195 guma kod Mraka, a zadnje su 9j i na to je isla 215 ali

u Rijeci kod Mraka su felgu izgrebali i to dosta...

 

zato sada....na 9j felge idu sve 195 zato treba netko tko ce moc a da je razyebe felgu...

 

 

e a li pricano je vec o tome....ovisi ti od marke gome i od gume do gume...mogu biti iste dizenzije ali ce se drugcije razvuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi plinovi, kakvi brake cleaneri... :rotfl

Svaki pravi(nažalost malo ih je :palacd ) ima jedan uređaj. Kojemu ja neznam ime, ne mogu se sjetiti da me ubiješ. Probati ću vam opisati.

Ja sam to vidio da stoji na montirki guma (ali vjerujem da to ovisi do proizvođača ti mašina) Ima kao jedan bačvica(bombula) u kojoj je zrak, pod ogromnim pritiskom. Ima jednu cijev na kraju koje je jedna sprava koju se stavi pod rub felge(između gume i felge), a na dnu ima rupu. Sa dvije ruke se je primi i i čvrsto drži. Zatim se pretisne tipkicu na tome i zraš šibne ,pod ogromnim pritiskom, gumu na mjesto. Inače se to koristi kada guma neće sjeti na mjesto, najčešće kod niskoprofilnih guma.

Inače ja sam isprobava(a jbg znatiželjan sam..xD) i kada to pritisneš u zraku znači na slobodno, dobiješ šut u ruke. Meni to sliči kao kada pucaš iz puške pa ti napravi kontra udarac (Newtonow 3. zakon gibanja). Nadam se da ste uspjeli shvatiti. Kada budem u prilici poslikam vam spravu.

 

Pozz

 

PS: Malo sam se raspisao.! :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leo ovo sta si ti opiso se koristi za kamionske gume ;) ali su se ljudi dosjetili da bi mogli navlacit i auto gume ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si Petre. Ali se koristi i kod automobilskih guma. Npr. ja sam to vidio pri montaži gume na passatu dim. 215/55 16. Kotači potpuna serijala(7J). Nikakvo navlačenje. Jednostavno guma nije htijela skočiti na mjesto i mala upotreba ove spravice i sve je sjelo na svoje mjesto.

Poanta moje priče je da ne treba izmišljati toplu vodu kada postoji i alat za to. :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da jedan rijecki ovlasteni servis ima tu spravicu, kojemu u praksi i nije to primarna djelatnost. Pa me malo cudi činjenica da to nemaju vulkanizerske radnje.

 

Kada već pisemo. Mene zanima budući da ne znam. To navlačenje gume(na kotač), ima li samo vizualni smisao, i koliko to utječe na držanje u zavojima i na upravljivost auta.

Predpostavljam da je onda veća mogućnost oštećenja ruba felge.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja znam da jedan rijecki ovlasteni servis ima tu spravicu, kojemu u praksi i nije to primarna djelatnost. Pa me malo cudi činjenica da to nemaju vulkanizerske radnje.

 

Kada već pisemo. Mene zanima budući da ne znam. To navlačenje gume(na kotač), ima li samo vizualni smisao, i koliko to utječe na držanje u zavojima i na upravljivost auta.

Predpostavljam da je onda veća mogućnost oštećenja ruba felge.

Neznam previse sta se tice sigurnosti i toga svega, meni malo nesigurno izgleda 195 na 9J al dobro.....Izgleda mi kad bi malo jace isao po zavojima da bi mi se guma izula sa felge.....

 

A sta se tice ostecenja ruba felge, OOOOO DA, ja imam 205 40 17 na 8J i sav mi je rub Sheban, i to od rubnjaka na 1 mjestu jer sam budala dao frendu auto, a ostalo je sve od rupa po cesti....

 

Ono zamisli rupu i uletis sa rubom po kraju rupe i guma uleti u rupu a felga zarusa u rub rupe....itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites
0