0
ivan_t

Rijeka - montaza 195 na 9j

Recommended Posts

ja sam imao problema sa montažom guma, magaš mi je rekao da je to "nemoguće" montirati, otišao sam u Poreč kod Petrovog vulkanizera i poslije sat i pol čovjek je odustao i ništa nismo napravili....doma sam probao ubaciti zračnicu i napumpati je, kada je guma naskočila na felgu i kada sam se uvjerio da može otišao sam u gumiservis "kantrida", tamo smo skinili jedan rub sa felge, izvukli zračnicu i trojica stiskali gumu prema onom djelu gdje sam je odvojio i puštali zrak na ventil...guma je bez većih problema naskočila...

 

gume su mi 215/35/16 na 9,5 cola širine

 

Da, to su mi Teo i Mudri pričali...Teo da je isto za keca sa zračnicama pomogao...a ovo s "Kantridom" sam bio pitat neki dan i rekao mi je da budući da mogu razdvojiti rub da možemo probati...jer da je to već radio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja znam da jedan rijecki ovlasteni servis ima tu spravicu, kojemu u praksi i nije to primarna djelatnost. Pa me malo cudi činjenica da to nemaju vulkanizerske radnje.

 

Kada već pisemo. Mene zanima budući da ne znam. To navlačenje gume(na kotač), ima li samo vizualni smisao, i koliko to utječe na držanje u zavojima i na upravljivost auta.

Predpostavljam da je onda veća mogućnost oštećenja ruba felge.

mislm da to ne utjece na sigurnost, eto vidio si kod trojke na autu da ima 195/45 na 9J i nedavno smo isli za Osijek i bas smo se vozili po zavojima koliko god je auto mogao i nista se nije dogodilo sa gumom, a auto drzi cestu :bravo kao lud

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam,ja sam svojima 215 na 9j felgi se ne osjećam presigurno,posebno kad na cesti ima vode od kiše,samo osjećam pri većoj brzini ko da me oće dignuti,isto tak kod naleta na mlaku vode,nije to ko na 7j felgi ;) barem meni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

najlaksi nacin je izmedju gume i felne stavit neku zracnicu od motora 1-2 cola manju ali ju treba dobro namazat da ju je posle lakse izvadit...ta zracnica napravi kao dihtung između gume i felne i kad pocne sjedat guma treba brzo maknut tu zracnicu i to je to...tako mi radimo kod nas u firmi i uvijek smo bez problema uspjeli navuc gumu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima netko u bjelovaru da to radi? A da nebudu cudne face.. :lol2

Tipa 175/70 na 7J?

Edited by Spidey

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel ima netko u bjelovaru da to radi? A da nebudu cudne face.. :lol2

Tipa 175/70 na 7J?

 

 

tamo kod petrolove benzinske vulkanizer, ako jos radi sasa vulkanizer taj je cudotvorac, samo pazi zna bit namazan cesto jer ga zadovoljni klijenti redovito caste u birtiji pokraj posto cesto badava i povoljno i dobro napravi

Share this post


Link to post
Share on other sites
0