0
BISer

Problem sa kočnicama

Recommended Posts

Pozz ekipa treba mi pomoć budući da više nemam idea. radi se o mom polu, kada sam ga kupio kočnice su bile loše, glavni klip je pustio u servo itd. onda sam zamijenio slijedeće: glavni klip stražnje klipiće u bubnjevima, odzračio. onda je neko vrijeme ok vozio i opet problem, kad stanem na kočnicu uhvati i onda naglo propadne do poda, i izgubim kočenje do kraja. onda sam promijenio stražnje pakne, glavni klip (OPET) sa rabljenim da vidim da nisam dobio falš i servo kočnica. opet je vozio kratko ok i opet isti problem- propada papučica i ostanem bez kočnica. zadnje što sam izmijenio su bili stražnji doboši (rabljeni čisto da vidim da nije u tome kvaka) i opet je kratko ok vozio i opet isti problem. ja fakat više nemam ideja. sutra ću istjerati kompletnu tekućinu van, nasuti novu i odzračiti, ali sumnjam da je do toga. jedino što nisam promijenio su diskovi i cijevi (koje ne puštaju) da li je moguće da istrošenost diskova uzrokuje takvo što, ili možda vakum pumpa na motoru? pomagaajteee :D

 

p.s. zamijenio sam i prednje čeljusti i flex cijevi :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A crivo sa usisne na servo? (ako je benzin naravno)

 

Ili vakum pumpa i njezino crivo na servo? (ako je diesel)

 

Drugo mi ništa ne pada na pamet.

 

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crijevo sa usisne isto zamijenjeno mamu mu :P hvala svakako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pedala ako propadne dakle ta tekučina il negdje ode il cilindar (gl kočioni) nevalja.

Dal je stanje tekučine u posudi uvjek isto.. tj netrosi je nigdje?

 

Vakum s usisne nema veze.. ako je i šuplje brenza samo postane tvrda a ne da propadne.

 

Istrosenost kočnica nema veze s tim jer pedale mora bit uvjek.. makar metal od metal strugalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prca te regulator na zadnjoj osovini.

Meni se to na Caddy-u događalo, stavim novi glavni kočioni, zadnje cilindre, prednje komplet rastavim,

nove gumice, stavim nove diskove i pločice i za 2-3 dana kočnica opet propadne.

 

Na kraju sam ustanovio da su na regulatoru poderani klipići i tamo vuće zrak u sistem.

Odzračivao sam ga barem 5-6 puta i opet ista stvar dok nisam bacio to sr..e van i stavio drugi.

Sad je sve OK.

Probaj taj regulator prebrikat sa gumenim cijevima sa prednjeg kraja od nekog VW-a, pašu ti navoji,

pa onda vidi jel se isto ponaša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stanje tekućine je isto već više od pola godine koliko ga imam, znači ne gubi je. na regulator sam i ja sumnjao ali se ispostavilo da ga nemaju svi polići nego samo neki, uglavnom pratio sam cijevi uzduži poprijeko i nisam ga našao, di bi on otprilike bio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako nije natrag povezan s straznjom osovinom i ako na gl kočionom na sva 4 izlaza nema nikakva patrona onda ga i nemas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još nisam skužio u čem je problem ali čitajući po netu moguće je da je problem u oprugama koje namještaju stražnje pakne...

citiram

"If the auto-adjusters have failed to work, you will have a lot of brake pedal travel, also the hand-brake may come back further than normal.

If, by any chance, you have adjusted up the hand brake cable to try and compensate this, then slacken off the cable again and try pressing the pedal a few times to ratchet up the auto adjusters, if this fails, you may be able to work through the wheel bolt holes as has already been suggested..."

uglavnom ovo se podudara sa mojim problemom. sad je pitanje da li tih opruga ima za kupiti u dućinima, mislim da su isti doborši kao i na kecu i duji. hvala još jednom na prijedlozima ;)

 

p.s. pogledao sam bio i ja nemam regulator pritiska, od glavnog klipa do kočnica samo cijev... o.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te pakne imaju svoj štelung tj mali konus s federom koji ga nateze lagano i kako se pakne trose taj klin upada i kao sam stela pakne. Međutim to i nije bas tako u praxi i treba nasteovat ručno.... dakle skines jednu vitu s felge i sa špicastim (eto moš kacavitu obrusit da bude špicasta) nabost taj klin i potegnut ga prema dolje...

 

Okrenut kotač i ako ima otpora onda onaj klin samo malo potegnut prema gore i to je to...

 

Pošto si vec radio zadnje brenze onda se nadam da me razumijes o cem pricam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumijem o čemu pričaš, danas smo baš išli na novo složiti stražnje pakne i čini mi se da je kin skroz do kraja dole ušao, pogledam još sutra bolje. gubim nadu, mislim da ću otići na otpad i skinuti SVE sa drugog pola, ako ne bude radio ode u more :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da na brzinu napišem, problem je riješen, u pitanju je bio sistem automatskog štelanja stražnjih pakni koji se pohabao i onaj klin je propadao do kraja makar su pakne bile nove. ugl to je zamijenjeno i sad je sve 5.

Hvala svima koji su sudjelovali ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na izvješču....

 

Taj klin nekad i nemora bit problem..... problem bude u divljim zamjenskim paknama pa taj klin vise to nemoze nategnut...

 

Glavno da je riješeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš nije klin bio pohaban nego ono oko njega u što klin upada se jako istrošilo i rupa je bila veća tako da je klin propadao a nije upoće namiještao pakne. ali sve je dobro što se dobro svrši. Glavno da sam ja promijenio: servo, glavni cilindar (i on je bio u k...) prednje čeljusti. prednje i zadnje pakne, doboše, flex crijeva, zadnje klipove i potrošio pun klinac tekućine pokušavajući nać kvar, kad ono ova glupost.... sad sam bar siguran u kočnice ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako jedan maistor u nas kaze,sad bar znas da ti je sve novo.... :fakjea :fakjea

Share this post


Link to post
Share on other sites
0