0
larki

muke po gewindama :(

Recommended Posts

do kojeg tuljka? meni se cini da ima dosta ljudi s tim problemom da gewinde klapaju kad se odignu.... :)

 

Do onog "navoja" na kojem se štela visina. :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanimljivo, nisam to znao. :palacg a sta se desi pa to ponce lupkat? dobro, ocito se negdje stvori malo "lufta".

i meni se cuje otkad sam odigao auto za pišlivih 2cm. kako se to da rijesiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
zanimljivo, nisam to znao. :palacg a sta se desi pa to ponce lupkat? dobro, ocito se negdje stvori malo "lufta".

i meni se cuje otkad sam odigao auto za pišlivih 2cm. kako se to da rijesiti?

 

A nemam pojma prika, ja vodim borbu s tim vec danima... i dalje se tjesim da je do amortizera pa se reparacijom da sasit stvar... Probat cu danas stavit samo tvornicke amortizere, a od gewindi ostavit oprugu i taj navoj pa cemo vidit kakva ce situacija bit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amortizer vam je izvucen maksimalno prema van i klip udara u gornj dio tijela amortizera i to vam proizvodi zvukove.Auto treba spustit za toliko da amortizer ima hod i u jednu i u drugu sranu i zvukovi ce nestat.Nemojte se zavaravati gevinde sluze za spustanje a ne dizanje auta i amortizer mora biti u svom nekom radnom podrucju. Ako preko zime zelite visok auto vratite originalni ovvjes jer gevinda nemoze dobro radit kada je auto podignut na standardnu visinu visinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Amortizer vam je izvucen maksimalno prema van i klip udara u gornj dio tijela amortizera i to vam proizvodi zvukove.Auto treba spustit za toliko da amortizer ima hod i u jednu i u drugu sranu i zvukovi ce nestat.Nemojte se zavaravati gevinde sluze za spustanje a ne dizanje auta i amortizer mora biti u svom nekom radnom podrucju. Ako preko zime zelite visok auto vratite originalni ovvjes jer gevinda nemoze dobro radit kada je auto podignut na standardnu visinu visinu.

 

Slazem se ja s tobom, samo meni ima iza za spustit maksimalno 1cm, ako i toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Slazem se ja s tobom, samo meni ima iza za spustit maksimalno 1cm, ako i toliko...

Ne kuzim ,sta ti neda nize?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne kuzim ,sta ti neda nize?

 

Pa nema vise navoja... kazem ti, moglo bi ga se spustiti mozda jos 8mm... pricamo o zadnjem kraju...

 

EDIT: Ono sto sam htio reci je da sto se tice visine mog auta, sigurno je amortizer u "radnom području" :-)

Edited by A.N.T.E.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda kod tebe nije slucaj ovo sto sam gore napisao.

Mozda su ti otisli amortizeri,pogledaj dali su masni i dali ima lufta .

Znaci primis amortizer za sredinu na spoju stapa i tjela amortizera i prodrmas i pokusas otkriti dali se osjeti zracnost. ako imas zracnost amortizer ti je spreman za izmjenu i ta zracnost ti se cuje u voznji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoga diga jedno 2.5 cm, a mogu ga spustit jos sigurno 4 ako ne i vise. A zvuk koji mi se cuje je identican antinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
i svaki put podesio trap? Ako ga nisi, onda imaš šine od đinđi-minđi vlaka.

:palacg:rotfl

Jesam,iako mi lik kod kojeg radim tvrdi da na mkIV to i nije toliko bitno jer prednji trap nema štelanje nagiba točka već samo smjer i to nabrzaka poštelamo,svaki rub blatobrana je na mm isto od ruba gume,ako smo šta zaboravili reci samo :palacg .

Auto drži OK i nisam primjetio nikakvo nenormalno trošenje guma ni ičega

Share this post


Link to post
Share on other sites
Onda kod tebe nije slucaj ovo sto sam gore napisao.

Mozda su ti otisli amortizeri,pogledaj dali su masni i dali ima lufta .

Znaci primis amortizer za sredinu na spoju stapa i tjela amortizera i prodrmas i pokusas otkriti dali se osjeti zracnost. ako imas zracnost amortizer ti je spreman za izmjenu i ta zracnost ti se cuje u voznji.

 

Predpostavljam da auto trebam na dizalicu podici da bi ti provjerio? ili auto treba biti pod opterecenjem pa da se zaucem ispod auta? :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

u slucaju mk5 i passata 99% je problem u stangicama balanstange

zanci ovo

http://www.golfmkv.com/forums/attachment.p...mp;d=1276925687

ja sam problem rjesio tako da sam kupi stelujuce stangice i podesio ih

druga stvar koja je dosta cesta a izaziva zvukove koje ste opisali na mk5 platformi:

021-1.jpg

umjesto tih vijaka idu ovi

http://www.dbcperformance.com/N90823501_p/n90823501.htm

stezanja vijaka,to radim barem ejdnom mjesecno :)

TORQUE TO YIELD SPECS BY NUMBER:

("torque to yield" means, torque to specified lbs, then turn each bolt to specified degree)

1- 52LBS + 45 DEGREES

2- 37LBS + 45 DEGREES

3- 52LBS + 45 DEGREES

4- 15LBS + 45 DEGREES

5- 52LBS + 45 DEGREES

6- 74LBS + 45 DEGREES

7- 52LBS + 45 DEGREES

8- 44LBS (30LBS IF YOU HAVE VF ENGINEERING MOUNT FOR CENTER BOLT)

 

The 6 Bolts i have circled in BLUE are the ones i replaced with the Passat bolts, they are torqued to 81LBS + 90 Degrees

 

To drop the subframe only bolts (2), (3), (4), (5), and (8) need to be removed

http://golfmk5.com/forums/attachment.php?a...mp;d=1265044884

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 Mexx: Detaljno si objasnio simptome lipkanja, ali koliko se da po slici vidjeti i jedan i drugi navedeni slucaj se odnosi na pradnji kraj?

 

Meni se lupkanje cuje strogo otraga... Onako tupi odar, poslije rupe kao da jos jednom tupo lupne iza...

Edited by A.N.T.E.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Predpostavljam da auto trebam na dizalicu podici da bi ti provjerio? ili auto treba biti pod opterecenjem pa da se zaucem ispod auta? :rotfl

 

Ma na dizalicu ga digni pa gledaj.

Evo i meni propisala gevinda,valjda su im ti dani u mjesecu. :rotfl

 

:palacg:rotfl

Jesam,iako mi lik kod kojeg radim tvrdi da na mkIV to i nije toliko bitno jer prednji trap nema štelanje nagiba točka već samo smjer i to nabrzaka poštelamo,svaki rub blatobrana je na mm isto od ruba gume,ako smo šta zaboravili reci samo :palacg .

Auto drži OK i nisam primjetio nikakvo nenormalno trošenje guma ni ičega

 

Svakim mjenjanjem visine ti se mijenja kut spone a samim time i njezina duzina,tak da je spur obavezan i kod najmanjih korekcija visine.

Istina nagib se ne stela on je fiksan ali on u ovoj prici ne igra bas nikakvu ulogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma na dizalicu ga digni pa gledaj.

Evo i meni propisala gevinda,valjda su im ti dani u mjesecu. :rotfl

 

Vjeruj mi, ja bi se spasio da sa sigurnoscu mogu znati da je otisla gewinda, repariram je i bok... a ovako ispada da moze biti 10000 pizdarija dok ne utvrdim tvojom metodom da li je do samog amortizera.... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 Mexx: Detaljno si objasnio simptome lipkanja, ali koliko se da po slici vidjeti i jedan i drugi navedeni slucaj se odnosi na pradnji kraj?

 

Meni se lupkanje cuje strogo otraga... Onako tupi odar, poslije rupe kao da jos jednom tupo lupne iza...

imao sam i taj problem...

zamjenio lijevi i desni zadnji amortizer...u petice ne stoji strogo ravno na glavcini i sa vrimenom se unutra ona guma malo potrosi...probaj to napravit ,nemas sta izgubit...meni je pomoglo..

nevirujem da ti je otisa iti jedan selen jer ti je auto relativno nov jos...

ako je tupi udar-onda je ili ispisa amortizer ili koji selen los.

ako ej onako "škriputav" zvuk i "klunk" onda je ono sta je meni bilo,sta sa,m rjesio zamjenom lijevog na desni

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites
imao sam i taj problem...

zamjenio lijevi i desni zadnji amortizer...u petice ne stoji strogo ravno na glavcini i sa vrimenom se unutra ona guma malo potrosi...probaj to napravit ,nemas sta izgubit...meni je pomoglo..

nevirujem da ti je otisa iti jedan selen jer ti je auto relativno nov jos...

ako je tupi udar-onda je ili ispisa amortizer ili koji selen los.

ako ej onako "škriputav" zvuk i "klunk" onda je ono sta je meni bilo,sta sa,m rjesio zamjenom lijevog na desni

 

Seleni su svi (ko)novi, tako da oni nisu sigurno. Ja sam od pocetka bio misljenja da su amortizeri problem.

 

Jos jedno pitanje: Da li ce amortizeri nakon reparacije biti opet "oni stari"? Ili ce biti razlike u tvrdoci ili necemu...?

Edited by A.N.T.E.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Seleni su svi (ko)novi, tako da oni nisu sigurno. Ja sam od pocetka bio misljenja da su amortizeri problem.

 

Jos jedno pitanje: Da li ce amortizeri nakon reparacije biti opet "oni stari"? Ili ce biti razlike u tvrdoci ili necemu...?

prije reparacije probaj zaminit livi i desni.ne kosta te nista.

a ovo drugo ovisi o onom tko reparira..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma na dizalicu ga digni pa gledaj.

Evo i meni propisala gevinda,valjda su im ti dani u mjesecu. :rotfl

 

Ne znam koliko bi se trebala klimati da bi znao da nevalja i koliko treba bit mokra grewinda, al nemrda nigdi i samo je lagano masna, kako treba biti...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne znam koliko bi se trebala klimati da bi znao da nevalja i koliko treba bit mokra grewinda, al nemrda nigdi i samo je lagano masna, kako treba biti...

 

Treba biti skroz suha ali ako je skroz malo mislim da nije do amortizera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos jedno interesantno saznanje... kad nas je 4 u autu onda nista ne lupka :)

 

Sve vise mislim da je do onoga sto je kolega ivan rekao, jer kad nas je bio pun auto onda su opruga i navoj bili "spresani" pa nije lupkalo.

Jedva cekam subotu da sve raskupusam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a možeš li ti to malo poslikat da vidimo kako to izgleda na autu pa da otprilke vidimo što može stvarat te zvukove

Share this post


Link to post
Share on other sites
0