1 1
skrle

Navojni ovjes

Recommended Posts

Znaci propisao mi ulozak amortizera na gevindi i sad mene zanima kako naci odgovarajuci ulozak.

Uzeo bi bilo sta,sta se da zgurati u kuciste moze obicni ulozak od nekog drugog auta ,pa me zanima gdje da nadjem neku stranicu sa dimenzijama ulozaka.Uzeo bih i koni ili slicne ali nigdje nemogu naci neku stranicu sa dimenzijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Picok što uradi

 

Kaj da razmontiraš i izvadiš uložak van pa odeš do Cara ili bilo kog pa ga zatražiš da ti u onim svojim biblijama najde nešt kaj bi ti pasalo tipa boge il tak nekaj

 

a i onaj u ri dobro reparira hamortizere ( mislim da je jura radio svoje kod njega)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec bio i nitko nema na stanju a iz kataloga nevide dimenzije ulozaka a od ovih cescih najslicniji je od golfa II samo mi je predugacak 15mm.Tamo su mi rekli da bi mi mogli pasati od bmw kocke ili opel kadeta pa bih molio ako ko ima doma uloske od bilo kojeg auta da mi to malo premjeri mozda bi nesto mogao pripasati.

Uzeo bih ako netko zna za koni ili neke slicne uloske za sportske amorizere.mozda i sa podesavanjm tvrdoce.

Dimenzije mojeg uloska su: tijelo uloska = 310mm ,promjer = 40mm

stap amortizera=200mm ,promjer stapa je 20mm

 

Tijelo moze biti nesto krace i tanje u promjeru to mi nije nikakav problem.

Molim vas za pomoc dosta mi je hitno.

 

Reparacija mojega ne dolazi u obzir jer mi je ostecen krom na stapu.

Edited by skrle

Share this post


Link to post
Share on other sites

od golfa 1 ti je kraći nego u dvojke ,sada koliko neznam ali bi možda odgovarao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vec bio i nitko nema na stanju a iz kataloga nevide dimenzije ulozaka a od ovih cescih najslicniji je od golfa II samo mi je predugacak 15mm.Tamo su mi rekli da bi mi mogli pasati od bmw kocke ili opel kadeta pa bih molio ako ko ima doma uloske od bilo kojeg auta da mi to malo premjeri mozda bi nesto mogao pripasati.

Uzeo bih ako netko zna za koni ili neke slicne uloske za sportske amorizere.mozda i sa podesavanjm tvrdoce.

Dimenzije mojeg uloska su: tijelo uloska = 310mm ,promjer = 40mm

stap amortizera=200mm ,promjer stapa je 20mm

 

Tijelo moze biti nesto krace i tanje u promjeru to mi nije nikakav problem.

Molim vas za pomoc dosta mi je hitno.

 

Reparacija mojega ne dolazi u obzir jer mi je ostecen krom na stapu.

 

 

mislim da bi ti trebao pasati uložak iz koni gewinda za tvoj auto, a od njih možeš kupiti samo uloške posebno.

 

Imam isti problem, isto mi je oštećena osovinica jedna(al uspio reparirati al rekao je da neće dugo) i moram mjenjati uloške

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kužim baš ovo?!

 

Za ležanje auta naj bitnije je da su usklađeni jačina opruge i prigušenje amortizera a ne koliko ste auto zakucali u pod, a vi pričate o mjenjanju uloška na sportskim amortizerima kao da je salata i krumpiir na placu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne kužim baš ovo?!

 

Za ležanje auta naj bitnije je da su usklađeni jačina opruge i prigušenje amortizera a ne koliko ste auto zakucali u pod, a vi pričate o mjenjanju uloška na sportskim amortizerima kao da je salata i krumpiir na placu.

 

Da kolega na ovim kineskim gevindama je to tako dobro proracunato da je meni zbog preteskog prednjeg kraja spajalo feder tj. stiskalo ga do kraja.

Sve ove koje mi vozimo su ti racunali kinezi kojima matematika bas nije isla u skoli.

Znaci ako ja uvalim unutra koni ulozak koji ima stelanje tvrdoce ,ili neki plinski poznatijeg proizvodjaca to ce bit losije od kineskog amortizera koji mi je propisao nakon 10 000km. :bag:

 

Gdje kod nas ima za kupiti koni ulozaka, i kako bi dosao do nekog kataloga sa dimenzijama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

poslao sam upit pa ti javim, al daj mi samo reci koja godina je auto i koji motor, mislim da ima posebno po katalogu im to

Edited by master

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da kolega na ovim kineskim gevindama je to tako dobro proracunato da je meni zbog preteskog prednjeg kraja spajalo feder tj. stiskalo ga do kraja.

Sve ove koje mi vozimo su ti racunali kinezi kojima matematika bas nije isla u skoli.

Znaci ako ja uvalim unutra koni ulozak koji ima stelanje tvrdoce ,ili neki plinski poznatijeg proizvodjaca to ce bit losije od kineskog amortizera koji mi je propisao nakon 10 000km. :bag:

 

Gdje kod nas ima za kupiti koni ulozaka, i kako bi dosao do nekog kataloga sa dimenzijama?

 

Auu sorry!

 

Nisam vidio sliku bijele četvorke, da jesam skužio bih da je poanta all show no go.

 

Uglavnom sad kužiš zašto gevinde s njuškala možeš kupiti za 2500 kn a takav set od konia ili bilsteina košta tri do četiri puta toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a koja je marka gewinde???

 

Lowtec

 

Auu sorry!

 

Nisam vidio sliku bijele četvorke, da jesam skužio bih da je poanta all show no go.

 

Uglavnom sad kužiš zašto gevinde s njuškala možeš kupiti za 2500 kn a takav set od konia ili bilsteina košta tri do četiri puta toliko.

 

Dodji da te propeljam pa ces vidjet jeli go ili show :palacg

 

Nisu ni moje sa njuskala pa su izdrzale nepunih 15000km. Hvalio sam ih po svuda na sva usta, i sad kifla.

Edited by skrle

Share this post


Link to post
Share on other sites

uloske sam jednom vadio....izgleda mi ko obicni ulozak kao na npr opelu ili BMWu...al ducan koji drzi spezialne amortizere nebus mislim u HR naso...

inace ti radi koni amortizere po narudzbi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasu ti ulosci od golfa 1 prednji, ovdje je par prijatelja isto uradilo i sve pase.

Share this post


Link to post
Share on other sites
uloske sam jednom vadio....izgleda mi ko obicni ulozak kao na npr opelu ili BMWu...al ducan koji drzi spezialne amortizere nebus mislim u HR naso...

inace ti radi koni amortizere po narudzbi

 

Od opela su mi predugacki a od bmw-a nije bilo uloska u niti jednim autodijelovima u Karlovcu tak da ih nisam mogao usporediti,a u katalozima ne pisu dimenzije.

Ako netko ima doma uloske od bmw-a ili bilo kojeg drugog auta molio bih da mi pogleda malo dimenzije mozda se nadje nesto sto bi mogao zagurati u svoje kuciste.

Dimenzije mojih ulozaka imate par postova vise,znaci tijelo amortizera mora biti isto ili manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1