0
nenad

izmjena uloska dizni tdi 90ks

Recommended Posts

pozdrav ekipo...ovako ja sa kupio preko interneta neke nove uloske za dizne za mog golfa 2 tdi 1.9 1z motor e sad pitanje dal ogu jate uloske sam promjenit il moram nosit u bosch servis i pustit tamo 400kn za to obavit a koliko ja znam to nije neka mudrost napravit..izbacim stare ubacim nove isprobam kako i na kojem tlaku spricaju i to je to..ispravite me ako grijesim..unaprijed hvala na odgovorima..i a sam krivo smjestio topic prebacite ga i oprostite ne snalazim se bas na forumu..hvala :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš sam promjenit,nije greda,sam uštimat obje faze ubrizgavanja nema šanse a preduvjet da bi motor radio kako treba je da su ti sve 4 izbalansirane što god je točnije znači furaj u najbliži Bosch servis da ih se napravi na pravom stroju a ne kod nekog Grunf majstora sa ručnom drkalicom.I pošto su sa inter-bog-te-pita-odakle rezultat može biti grozan,dosta ljudi je vraćalo stare uloške natrag :zivio

 

I nek majstor pregleda šta si dobio tj. šta si mu uopće donio,da nebude roštilj na čelu klipa :palacg

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala prijatelju imas pivo..ipak cu ja odnijet majstoru pa nek on pogleda to i nastima tocno i za svaki slucaj spremit stare dizne da nebi rostiljali kako kazes..hvala.e da kupio sam ove dizne 216mm a nepise nikakva marka gore sad neznam mozda su i bolje ove stare..haha sta ti mislis o tome? kupio iz stranice volksvaparts.com pogledaj ako nije problem..hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOOOOOL

 

sretno hepan, original imaš 187. Bez čipa budeš brzo trebao nov motor :) ipak če sada bit 2000+ ljudi koji imaju svi 5x jačije dizne u TDIjima i ništa im ne dimi i ide uskoro toliko ko serijala G60 (260km/h+ ) i navodne bez čipiranja i u fazi sa vag-comom.

 

nisu đabe razlike u diznama. 216 dize su ti dovolne za 140KS, na 90 če samo rupo u klip napravit

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda ljepo čovjeku objasni što treba uradit da bi taj motor bio po PS-u odrađen.

 

Cilj foruma je pomoć savjetom a ne napadat i smijat se u postupke članova koji nemaju znanja kao konkretno Ti... a s obzirom da imas znanja onda fino covjeku daj neke smjernice.

 

Pozdravw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Famozne dizne 0,216 imaju Bosch broj 2 437 010 060 i cijna im je oko 650 kn.

 

Mjenjao sam na TDI-u sam dizne i nije bilo nikakvih rupa u klipovima, doduše išao sam na dizne 0,205 i nije bilo pretjeranog dima i auto je išao OK :palacg

 

E sad postoji razlika u ovom, možeš kupiti od raznih proizvođaća samo uložak dizne dok Bosch isporučuje diznu i podlošku i kada se promjeni jedno i drugo u paru te ispitate da li prvi stupanj otvara u redu i s novom podloškom drugi stupanj takođe mora biti OK što ako promjeniš samo uložak ne mora, a kako ga ne možeš ispitati postoji šansa da dobiješ rupu u klipu :angry:

 

Kod zamjene samo dizna zna se javiti drhtanje na minimumu pa je potrebno izvršiti adaptaciju s VAG-Com-om ili idealna solucija mapa specijalno za tu kombinaciju dizna i motora.

Edited by SDI_racer

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam mtdi s pumpon od crome i varijabilnon turbinom tako da nebi tzrebalo bit problema s rupom u klipu..e da dizne su montirane i dobio nekoliko konjica snage

Share this post


Link to post
Share on other sites
onda ljepo čovjeku objasni što treba uradit da bi taj motor bio po PS-u odrađen.

 

Cilj foruma je pomoć savjetom a ne napadat i smijat se u postupke članova koji nemaju znanja kao konkretno Ti... a s obzirom da imas znanja onda fino covjeku daj neke smjernice.

 

Pozdravw

 

 

kakve smjernice? Samo pogledaj post ispod tvojeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde poučite i mene nešto !! ;)

 

radi se o audi.u B4 1.9TDI ja sam kao nešto načuo al htio bi neke ozbiljne inf. od ekipe koja je isprobala ....

 

 

na taj motor staviti neke dizne veće kao 1stage(kažem neke jer nenam kaj točno) a navodno postoje još 2stage i 3stage za kojeg treba već i pumpu preslagivati ...

 

+ Čipiripanje -> kao izmjena nekog IC.a koji dozvoljava da turbina kao duže radi i da se ne gasi ... odnosno da može pumpati veći pritisak ... cca 1.0 - 1.2

 

+ otvoren auspuh .. bez katalizatora i ostalih zapreka ...

 

i da se to već ozbiljno osjeti i da daje popriličan efekt ....

 

 

Jer ima tu kaj istine ili sam u totalnoj zabludi ... (mislim ak ima kaj istine dajte neke podrobnije informacije kaj točno se tu radi i koliko je to cca novaca)

 

 

 

TNX!! ;)

 

 

kaj niko ne prati temu?? dajte TDI meštri javite se !!

 

 

 

http://www.smchiptuning.com/339/audi-80-1.9-tdi-90 tu kaže da sa 90 ide na 136ks ??? kaj je to realno moguće samo s čipiranjem?

Edited by Turbak

Share this post


Link to post
Share on other sites
0