0
175/70 R13

Dvojka 1.6D

Recommended Posts

Pozdrav, pred nekih mj dana mi procurio antifriz i utvrdio sam da mi curi iz kilera. Kupio sam novi kiler i usput ona dva debela crijeva i jedno tanko i sve ja promijenio, to je sve gore bilo originalno jer auto nije lupan, nije mijenano i to... Bilo je mirno par dana i onda opet iscurio antifriz i utvrdio sam da curi na vodenoj pumpi, kupio ja nju i promijenio, pumpa isto originalna, naime, ja sam prošle god napravio komplet generalku na motoru ali pumpu nisam mijenjao. I opet bilo par dana i opet procurio antifriz, ovaj put na svim šelnama (obujmicama), a ja već pomalo lud. I otišao ja i kupio nove šelne tu u resniku u hansa flexu, znači kvalitetnije i promijenio ja i šelne i sad mi slini na spoju donjeg debelog crijeva i kilera i na spoju gornjeg crijeva, ono tanko za povrat. I čini mi se da mi je i ekspanziona posuda procurila.

Pitam ja vas da li je to zbog toga što je sve originalno, auto ima 320kkm, motor 30kkm, limarija komplet rađena ima 6mj, pa mi zato otišao cijeli rashladni sistem u malo više od mj dana??

Ili; spomenuo sam da je rađena generalka na motoru, dosta dijelova je nažalost kupovano u tokiću i jasmaru, pa je možda tu nešto sprčkano, tipa probija kompresija na glavi u rashladni sitem pa od pritiska puca sve po redu (jer je originalno)?

Molim vas da netko kaže nešto pametno jer ja više ne znam kako bi i šta da bude dobro, hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, po pitanju motora, mislim da ide dobro za 1.6 dizla, potrošnja je mala, ne dimi, kad je bilo ovih -15ak stupnjeva palio je iz prve i sve, pa zato nisam siguran da li je kompresija u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda je pregorila brtva od glave ili pak pukla glava pa radi pritisak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pritegni sve šelne i dobro provjeri čep na posudi, mnogi su skidali glavu jer im je auto kuhao a na kraju priče je zezao čep. Ti nisi napisao dali ti auto zakuha.Tko ti servisira auto? Imaš blizu sebe Rafija, čovjek popravlja samo golfove i dosta se kuži pa ti može dati odgovor na tvoje brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam servisiram jer imam neke prakse i iskustva, za krajnje slučajeve imam šogora koji je automehaničar i radi u jednoj maloj firmi baš to al on je prezaposlen pa kad treba ovak promijeniti npr kiler onda si ja to sam napravim ali generalku mi je on radio.

Auto ne kuha, normalno postiže radnu temperaturu, kad dugo stojim npr u koloni onda se počne pregrijavati ali u krajnjem slučaju se upali ventilator i sve u redu.

Koji je štos sa čepom? Jel on treba imati neki odušak ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čep ima odušak. Najčešće se pomakne ona gumica i onda se auto ponaša kao da je riknuo dihtung, napuhava crijeva i izbacuje tekućinu van. Ne mora biti da je tebi do toga no nije loše provjeriti. Čep nije skup a zna zadavati velike probleme. Provjeri si i to crijevo od povrata u posudu,ako je zaštopano ( hoće to na dizelima) može ti se auto tako ponašati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem vidio za čep,a crijevo od povrata je isto novo al i njega ću pogledati. Zanimljivo ti je to da iako je sve novo, pipac na kileru na koji ide to crijevo je promjera 8mm a unutarnji promjer crijeva je 8.5mm pa ja trebam stavljati veliku šelnu i jako stezati da bi to "držalo vodu".

 

Zaboravio sam napisati i da su mi prije par dana prolupali hidropodizači jer ih nisam promijenio na generalki pa si sad mislim da je i to možda povezano.

Edited by 175/70 R13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nemas mozda onaj vw g12 antifriz,on se nepreporuca u starije vw stavljati,bilo o tome na forumu..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Budem vidio za čep,a crijevo od povrata je isto novo al i njega ću pogledati. Zanimljivo ti je to da iako je sve novo, pipac na kileru na koji ide to crijevo je promjera 8mm a unutarnji promjer crijeva je 8.5mm pa ja trebam stavljati veliku šelnu i jako stezati da bi to "držalo vodu".

 

 

Ovo bas i nije najbolje rijesenje,nebi smilka tolka bit razlika u mm,dali je to kakav zamjenski kiler?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da nemas mozda onaj vw g12 antifriz,on se nepreporuca u starije vw stavljati,bilo o tome na forumu..

 

 

Nemam, antifriz je msilim kupljen u bauhausu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovo bas i nije najbolje rijesenje,nebi smilka tolka bit razlika u mm,dali je to kakav zamjenski kiler?

 

Ma znam da nije, kiler sam kupio u jasmaru isto kao i crijevo a ne znam koje je marke ali vjerojatno nije original.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre agresivan antifriz rezultira tim puštanjima na svim spojevima...

 

Ako tlaka u sistemu nema onda je krivac antifriz. Koliko ide u minus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko ide, izmjerit ću. Kad se auto malo zagrije i idem odvrtat čep čuje se onaj zvuk, "pukne", znači da pritiska ima. Mislio sam da je to normalno s obzirom da je sve zatvoreno, čep sam jučer promijenio.

Edited by 175/70 R13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon što sam sve promijenio po pitanju rashladnog sistema došao sam do zaključka da je pritisak u njemu prevelik i zato počne puštati na spojevima. On ima odušak koji je funkcionalan ali očito ne može otpustiti toliku količinu pritiska.

Jel se može kako stvarati pritisak u sistemu a da antifriz ne ulazi u cilindre??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno.. kompresija u motoru j i dalje veća neg tlak rashl. sredstva.

 

Dali ti ide mlaz antifriza na cijev (onaj povrat iz kilera na posudu).... Trebao bi bit pun mlaz na ler gasu (motor na radnoj temp)...

 

Ako nejde onda moguce da se začepio izlaz iz hladnjaka (plastični pipak)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naravno.. kompresija u motoru j i dalje veća neg tlak rashl. sredstva.

 

Dali ti ide mlaz antifriza na cijev (onaj povrat iz kilera na posudu).... Trebao bi bit pun mlaz na ler gasu (motor na radnoj temp)...

 

Ako nejde onda moguce da se začepio izlaz iz hladnjaka (plastični pipak)

 

 

Cijeli sistem je nov i prohodan. Pomislio sam da možda negdje na glavi na neku foru nabija pritisak a da nije kompresija iz cilindara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedini pritisak u sistemu je od kompresije... ako je od ulja onda znas kakav je antifriz onda :)

 

Sistem je nov jer je propišao na sve strane... Onda je uzrok taj pritisak u sistemu al opet prevelik pritisak bi trebao izbacit i sami čep jer ima u sebi ventil.

 

P.S postoji mjerni uređaj koji moze mjerit CO u rashl tekućini... pa tako se moze znat dal kompresija ide u rashl sustav.

 

 

Kad se upali motor nakon koliko nabije taj pritisak u sistemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
jedini pritisak u sistemu je od kompresije... ako je od ulja onda znas kakav je antifriz onda :)

 

Sistem je nov jer je propišao na sve strane... Onda je uzrok taj pritisak u sistemu al opet prevelik pritisak bi trebao izbacit i sami čep jer ima u sebi ventil.

 

P.S postoji mjerni uređaj koji moze mjerit CO u rashl tekućini... pa tako se moze znat dal kompresija ide u rashl sustav.

 

 

Kad se upali motor nakon koliko nabije taj pritisak u sistemu?

 

I čep je promijenjen, i on vjerojatno izbacuje pritisak koliko može ali ga valjda ima previše i on jednostavno ne može sve izbaciti. Znam kako emulzija izgleda ali je nema, samo fantomski pritisak.

Pritisak nabije relativno brzo, znači čep je zatvoren do kraja i auto radi koju min na mjestu, ne treba biti zagrijan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako nabija crijeva ,to ti je kompresija probila u rashladni sustav.....ako je sve drugo novo i provjereno.....glavu dole pa ces vidit....nesto je sjebano kod montaze,mozda blok nije ravan .....sarafe na onu bocnu flandju od vode na glavi nisi nadam se druge duze metao?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ako nabija crijeva ,to ti je kompresija probila u rashladni sustav.....ako je sve drugo novo i provjereno.....glavu dole pa ces vidit....nesto je sjebano kod montaze,mozda blok nije ravan .....sarafe na onu bocnu flandju od vode na glavi nisi nadam se druge duze metao?

 

Ma nisam, generalka je bila prije 30kkm, da su ti šarafi onda bi davnih dana nešto propišalo. Ali sad sam se sjetio da ljetos kad sam radio limariju majstor mi je malo sprčkao el. instalaciju pa se ventilator nije upalio i zakuhao je. Prva posljedica toga je bila da je mali kiler propišao, nadam se da ovo nije druga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ak se spregrijao onda moguce da je glava sprung dobila.....dovojna ti je rupica da igla prolazi...a njima su glave osjetljive jako.....glavu dole i na ispitivanje,nema ti druge....a mozda je samo dihtung dobio po lampi....nesto od toga je vjerojatno

Share this post


Link to post
Share on other sites
ak se spregrijao onda moguce da je glava sprung dobila.....dovojna ti je rupica da igla prolazi...a njima su glave osjetljive jako.....glavu dole i na ispitivanje,nema ti druge....a mozda je samo dihtung dobio po lampi....nesto od toga je vjerojatno

 

 

Ha znam, sad ću još pričekat da sveta tri kralja odu pa se primiti posla, vuhu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nema ti druge ak oces da wagen ponosno juri ovim nasim hr cestama :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites
a nema ti druge ak oces da wagen ponosno juri ovim nasim hr cestama :palci

 

Ma ponosno on juri, i ostavlja žuto - zeleni trag za sobom :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
0