0
Prangija

Savjet golf 4 pumpa dizna?

Recommended Posts

Evo ovako interesuje me sve o ovom modelu cetvorke, znaci ima mi buraz obicnog 66 kw, 1.9 tdi (90ks), sad me interesuje razlika ovog s pumpom diznom (ako jest pumpa dizna), 85kw (115ks) 2001 g, kakav je motor, ostale komponente i sl....svi savjeti dobrodosli interesuje me radi kupovine istog....tnx

Share this post


Link to post
Share on other sites

motor ko motor jako dobar,lijepo vuce,malo trosi,nije ni zahtjevan za sarafit....kao manu navode osjetlivost pd sistema ubrizgavanja,ali ako je redovno servisiran,koristeno trazeno full sinteticko 5w40 ili 0w30 ulje to ne rikava...ljudi metnu mineralno ili 10w40 da ustede a sjebu mehanizam dizni koji je ovisan o tecljivom i kvalitetnom ulju....i interval zupcastog strogo postivat treba.....znaci gledaj nac pazen auto s urednom servisnom dokumentacijom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedna iz prve ruke, svaki cigo svog konja hvali :bravo Motor je u odnosu na ovog 90 ks jako zivahan fino povlači upravo zahvaljujući PD ima onaj šus. Ovo za ulje ne znam ja točim već godinama aral 10W40 i nikakvih problema, po meni je bitno da je zadovoljena norma 505.01 (ako se ne varam). Svakako probaj auto malo ga pričepi i ako fino ljepi i znas da je uredno servisiran, kupuj. Jos jedna stvar ima 6 brzina, poseban je gust stavit ga u sestu i po gasu :vozi Potrošnja otvorena cesta oko 6 litara a gradska oko 8. Od ostalih mana klasika ko i svaka druga četvorka pucaju oni plastični držači od podizača stakla, stop šalter zna otići, ako je troja vrata onda znaju vrata visit malo nakon nekog vremena jer su teska ko vrag itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo jedna iz prve ruke, svaki cigo svog konja hvali :bravo Motor je u odnosu na ovog 90 ks jako zivahan fino povlači upravo zahvaljujući PD ima onaj šus. Ovo za ulje ne znam ja točim već godinama aral 10W40 i nikakvih problema, po meni je bitno da je zadovoljena norma 505.01 (ako se ne varam). Svakako probaj auto malo ga pričepi i ako fino ljepi i znas da je uredno servisiran, kupuj. Jos jedna stvar ima 6 brzina, poseban je gust stavit ga u sestu i po gasu :vozi Potrošnja otvorena cesta oko 6 litara a gradska oko 8. Od ostalih mana klasika ko i svaka druga četvorka pucaju oni plastični držači od podizača stakla, stop šalter zna otići, ako je troja vrata onda znaju vrata visit malo nakon nekog vremena jer su teska ko vrag itd.
ja bi norme malo bolje pogledao....i na 1.6 td pise da treba 505.01.....a bas nije zahtjevan ko pd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam 50-60 tisuća zašto? pa ne znam to mi toče u servisu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

5w40 toci. koji servis to toci?

mislim ni 0w30 na minus temp nije ko voda ali 10w40 je gusto

Share this post


Link to post
Share on other sites

10w40 moze ic u obicni tdi,ali pd ne zahtjeva 5w40 bezveze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

toce mi to u slo u ovlaštenom.ne trosi mi ni kapi od izmjene do izmjene. mislis da bi se trebao prebacit na 5w40? To je ful sintetika jelda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

prebaci se,da......ti motori traze rijetko tecljivo full sinteticko ulje jer se ti filigranski segmenti tih pumpi/brizgaljki podmazuju s tim istim uljem i bitno je da udje i maze u najsitniju poru...onda to traje.....probaj na 15w40 vozit,riknut ce ti nakon 20tkm

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na savjetu :zivio ja mislio da radim najbolje kad ono... prangija sorry na off-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg,nisu ti jeftine bas druge dizne.....a arala ima i 5w40....firmu ne mjenjaj al gradaciju da...za dobrobit svog vw-a i svog djepa :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja bi norme malo bolje pogledao....i na 1.6 td pise da treba 505.01.....a bas nije zahtjevan ko pd...

valjda 502.00 il 505.00

505.01 tad nije ni postojao :)

 

Inače PD motor jako kvalitetan i čak mozda i najbolja generacija PD motora je ta prva generacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam taj motor i jako sam zadovoljan!

napravio sam nekih 50 000km i nikakvih problema, svakih 10 000km

mijenjam ulje (castrol edge 5w 40) i ne potrosi mi ga niš!

potrošnja je prosjek 6,5l, s tim da je moj automatik!

a kaj se tiče snage ja ne osjetim nikakvu razliku između njega i PD130.

i ja sam čuo da su ti prvi PD najbolji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj malo sam zakasnio, svakakvih savjeta to postujem, uglavnom hvala svima, imam u planu da uzmem jednog vidio sam u osijeku, jednog u zagrebu koji su mi zapali za oko, al nisam isao na provjeru.....znx opet :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
valjda 502.00 il 505.00

505.01 tad nije ni postojao :)

 

Inače PD motor jako kvalitetan i čak mozda i najbolja generacija PD motora je ta prva generacija

:palacg Sve si rekao zadnjom rečenicom.

Inače 505.01 norma je uvedena baš zbog tog motora jer su valjčići na klackalicama koje pokreću

pumpu-brizgaljku dosta opterećeni i zahtjevaju kvalitetnije ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mali edit od mene bas sam danas isao gledat sta mi je u autu i ipak imam aral 5w40 znaci full sintetika koja zadovoljava normu 505.01. sorry sta sam izazvao pomutnju ali u auto koji sam imao prije sam tocio 10w40 isto je bio turbo disel pa mi je valjda to ostalo. ajd bar će čovjek znat kad kupi auto koje ulje da toči :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
0