2 2
Macko83

lož ulje/plavi dizel v.s. eurodizel

Recommended Posts

Neku večer su se za stolom lokalnog birca vodile rasprave između nas vozača dizelaša pretežno vw-ovih može li se tdi voziti na lož ulje odnosno plavi dizel i kakve su dugoročne posljedice, osobno imam tdi 90 ks i nikad nije išao na ložu ,uvijek eurodizel izuzev jednog rezvara običnog dizela... no prijatelj imao g3 tdi 90 ks i više je vozio na ložu nego na dizel,veli da je auto išao super(al imao je čip) ,dok treći ima passata tdi 130 ks pd i od prvog dana na ložu, kupio ga je s 200 i nešto tisuća km i sada ima preko 320 tkm i kaže nikad ništa,jednom godišnje ulije neki aditiv u rezarvar...

Dok opet ja iz vlastitog iskustva znam da imt 533 (nabrijan na 539) :) s tehnologijom starom 40 i više godina hebeno osjeti razliku između lože i dizela. plavi d je super spram lože. a bar bi ferđo trebao gutati sve i svašta ali se muči i dimi na ložu, pa se pitam kako taj jadni passat onda ne dimi i ne štopa se. ne vidim razlog zašto bi netko lagao...ali opet tko je tu sad lud a tko pametan?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za lož ulje ti mogu jedino reči dok su prije pravili bilo je bolje od plavog dizela. U to sam se sam uvijerio. A sada u zadnje vrijeme je loža jako loša. Ajmo reči u zadnji 6-7 godina.

 

A sto se tiče za TDI motore govorili su da nije baš preporučljivo lož ulje, dizela ili plavog dizela tenkirati.

Ja sam tenkirao i eurodizel ( inače dizel tenkiram) i nisam baš osjetio neku razliku. :angry:

a svi mi pričaju kako je eurodizel bolji od dizela. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi smo točili ložu u sve živo pa skoro i u benzince :rotfl

nikad ništa samo gas....

red bull daje ti krila :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nebi bilo zabune, loživo ulje sa TIFON-a/OMV-a/PETROL-a je kud i kamo kvalitetnije nego kod nekih privatnika koji mute s njim sve i svašta, plavi dizel je eurodizel ali sa dodatkom plave boje iako neki vele da je obični dizel sa dodatkom te boje, sad ga znaj.

 

Uglavnom, ako ide CDI od mercedesa na ložu, ali čistu ložu sa provjerene benzinske, moraju ići i stari TDI-ji i noviji PD TDI bez iznimke, naravno uz preporuku radovitijeg mjenjanja filtera goriva.

 

Razlika u gorivu se osjeti na starijim dizelima, recimo od frenda mečka 2.5TD osjetno slabije ide na ložu i dimi jače na auspuhu kod jačeg tiskanja, dok na OMV eurodizel ide puno ljepše, osjeti se neka razlika u snazi kod pretjecanja, mašina radi tiše i manje troši goriva, provjereno na 5 tankova mješovite vožnje, tank je 60litara i razlika je kakvih 80-90km po tanku, tj neki puta i do 2litre manje ako se pazi na gasu naspram lože ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno postoji neka fora kak ukloniti crvenu boju iz lože, i samim tim se riješiti svih popratnih problema(policije).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan moj poznanik vozi vec dvije god. golf 5 tdi PD na lozu i nikakvih problema nije imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije bas da je samo pofarbani dizel prijatelju

 

imt ce osjetit razliku loz ulje plavi dizel jako, sasvim slucajno sam i u toj grani jak, mi potrosimo godisnje preko 5000litara plave nafte na poljop. strojeve, 533 ti ne voli loz ulje, loza je za golf dvojku bolja od eurodizela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj tdi u god i pol vidio 50kn eurodiesela, ostalo loža s lokalne benziske...palio bez problema i na -20 prošle zime i ovu još lakše..nije baš savršeno jer su mi pumpa i dezne katastrofa al ide...dok ne složim to vozit ću na ložu

 

Znam par ljudi kaj su napravili 250-300tkm s ložom u pd-u i nikakvih problema nisu imali..

Znam i dečka koji već dvije godine vozi rs-icu na plavi isto nikakvih problema..

Share this post


Link to post
Share on other sites
nije bas da je samo pofarbani dizel prijatelju

 

imt ce osjetit razliku loz ulje plavi dizel jako, sasvim slucajno sam i u toj grani jak, mi potrosimo godisnje preko 5000litara plave nafte na poljop. strojeve, 533 ti ne voli loz ulje, loza je za golf dvojku bolja od eurodizela

 

ja imam 539 i guta ložu ko pravi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crvendač je majka ja u u 150 000 km koliko sam prosao od generalne sam mozda ulia 200,300 kn eurodiesela sve ostalo ložara. . . Motor TD

Share this post


Link to post
Share on other sites
ej jel netko zna kolika je sad kazna ako te ulove???

 

Pa BILA je oko 3000kn prvi put, pa drugi put ak te ulove neka fora s cijenom 10 rezervara goriva + još nešto , treći put navodno i auto može :mah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 5000-20000 kn kazna.tako sam procitao negdje prvi puta ako te uhvate izvuces se sa opomenom drugi puta kazna a treci put ostajes bez auta. Ej a koja je razlika izmedu loze i plavoga osim u boji sta je bolje za golf 2 zato sto je plavi tu kod mene na benzi jeftiniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od 5000-20000 kn kazna.tako sam procitao negdje prvi puta ako te uhvate izvuces se sa opomenom drugi puta kazna a treci put ostajes bez auta. Ej a koja je razlika izmedu loze i plavoga osim u boji sta je bolje za golf 2 zato sto je plavi tu kod mene na benzi jeftiniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od 5000-20000 kn kazna.tako sam procitao negdje prvi puta ako te uhvate izvuces se sa opomenom drugi puta kazna a treci put ostajes bez auta. Ej a koja je razlika izmedu loze i plavoga osim u boji sta je bolje za golf 2 zato sto je plavi tu kod mene na benzi jeftiniji.

 

plavi je bolji od loža samo sto plavi nemozes kupit samo tako nego samo preko gorspodarske knjizice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

dok sam imal A3 Tdi 90 ks mjesečno sam kuril bačvu 220lit lože i tako godinu i pol dok ga nisam prodal. Sveukupno sam napravil oko 120 000 s njim na ložu, čak sam i tehnički s ložom napravil. Auto je išal ko mutav, nikakve razlike u krajnjoj brzini nije bilo između lože i eurodizla, i nikakvih popravaka radi lože nije bio. Auto je nijansu jače dimil al ne crno nego nekako tamno sivo, i dim je ljut.... Auto prodan s 295 na satu a stvarna kilometraža je bila oko 600 000...

 

u Passata PD nisam jedne kapi lože usul tak da neznam al znam da mu i slabi eurodizel smeta. Imam frenda koji pd motor vozi na ložu i nikakvih posljedica nema...

 

Sad imam škodu TDI 90 i sipam obični dizel, a eurodizel samo kad nema dizela na benziskoj. Napravil 30 000 u 4-5 mjeseci kolko je imam.

 

Imam doma raznih radnih strojeva većinom iz 80-tih godina koji se najbolje osječaju na običnom dizelu ili loži. Eurodizel ih preopterećuje i nevole ga baš. PLavi dizel je smeće kakvo nemožeš zamislit. recimo stroj koji potroši 8litara dizela na sat, za isti posal mu treba barem 11 litara plavog dizla. Tdi na plavi dizel ne dimi al ni neide ni blizu kao na bilo koje drugo gorivo...

Edited by marin-82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznanik mi je naježio kad je nakon tjedan dana što je kupio auto naletio na kontrolu i iako je nalio u međuvremenu tank dizela ostalo je dovoljno boje od bivšeg vlasnika da spuši kaznu.

 

Jasni ste mi vi što vozite dvojke i trojke, ali majstor koji kupi novog passata i tanka ložu mi je totalna ljudska katastrofa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bitno da čorbe ima! :D

 

čale mi neda u Caddy sipat, SDI, a on se boji, tak da ništa, ali zato se u Ventu crveniiiiiiii super radi, još ga nisam ni probo vozit na gorivo s benze! :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema ovome do sad ja se mogu komotno voziti na ložu, al ovo mi nije jasno da na plavi dizel ide lošije nego na ložu, možda ovisi od benzinske pumpe. al znam da traktor na plavi dizel leti ,dok je na ložu trom osjetno slabiji i dimi. eto ...

Iako mene konkretno zanima više plavi dizel. Ja osobno ložu neću točit. A recite mi jel kazna za plavi dizel isto kao i za ložu?

Edited by Macko83

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prema ovome do sad ja se mogu komotno voziti na ložu, al ovo mi nije jasno da na plavi dizel ide lošije nego na ložu, možda ovisi od benzinske pumpe. al znam da traktor na plavi dizel leti ,dok je na ložu trom osjetno slabiji i dimi. eto ...

Iako mene konkretno zanima više plavi dizel. Ja osobno ložu neću točit. A recite mi jel kazna za plavi dizel isto kao i za ložu?

 

da ista ti je kazna...kod nas su sad poceli pojacavat kontrolu goriva....

i da plavi je bolji 88 puta od loze...isprobano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno na plavi se radi manje km nego na eurodizel.

Na jednom tanku oko 100 km manje.

Što se tiče radnih strojeva primjetio sam da mi MF manje troši lože nego plavog dizela.

Trenutno u svoje "borbeno" (berlingo) vozilo točim pola-pola loža i plavi.

Nekak se bolje ponaša nego na čisti plavi. Berlingač je obični dizel, 97 godina.

U Passatu je eurodizel. Iako je i on vozil na plavog bez ikakvih posljedica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko ti mf ima konja? imt 533 ...ubijaš ga u pojam s ložom muči i sebe i tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites
kolko ti mf ima konja? imt 533 ...ubijaš ga u pojam s ložom muči i sebe i tebe

90 ks

turbo diesel

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2