0
BaGy

VR6/G60 SMF na novi TDI kuplung kit

Recommended Posts

Radi se o Golf IV TDI 100KS PD

 

Posto mi se getriba raspala nabavio sam novi kuplung set i getribu. Kad se sve rastavilo uspostavilo se da mi je zamasnjak u banani no onda mi bilo puno da iskesiram i za to. Sad gledam da kupim jednomaseni zamasnjak od G60/VR6. Dal ce to sve ic sa ovim kuplung setom?

 

http://www.idparts.com/catalog/product_inf...products_id=996

 

hvala na odgovorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da su zamasnjaci istog promjera...e sad bi bilo super kad bi mi netko znao rec dal zamasnjak od VR6/G60 100% pase na kuplung kit od TDI-a

Edited by BaGy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da imas kod nas za kupit kompletan set u kojem dobijes obicni zamajac.

Na tvom mjestu nebi kupovao nesto za sta nisam siguran da pase jer nebus prosao jeftinije ako bus kupovao dvaput.Raspitaj se za kvalitetniji zamjenski set i proci ces u pola cijene od originala.

 

Sad sam tek procital tvoje pitanje kak spada i ako sam te dobro skuzio ti mislis uparit obicni zamajac i svoju staru lamelu i korpu.Ak si mislil tako to nemoze jer bas da i fizicki pase za sta nema sanse nema ti lamela one federe koji ublazavaju udarce a to je kod tebe dosad odradjivao zamajac.

Edited by skrle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda griješim zbog nedovoljnog iskustva ali koliko dosad znam četvorocilindrični i VR zamajci nemaju isti raspored rupa na radilici (Potvrdio jebač Kr3mni) ali G60 & 1Z-AHU SMF (isti kurac) primaju lamelu i korpu od VR6 kompleta i to se smatra nekim upgradeom :palacg

Nažalost dovoljnim za remap i dizne br veće,dalje klizi!(Trebam tek probat!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas kod mene u firmi Valeo u setu sa običnim zamašnjakom i s popustom bi te ispalo oko 2000 kn.

 

ja sam ih prodao vec valjda 50 komada i ljudi nemaju reklamacija tj. jako je dobar.

 

znaci set 4 komada (zamašnjak,korpa,lamela i potisni)

 

a zamašnjak je taj obicni nije dvomaseni

 

ak si zainteresiran zvrcni me :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad, posto je smf, ja sam pa dosta cuo, a i automehanicar jedan mi je pricao da od toga treba bjezat jel problem je taj sta dvomaseni ublažava vibracije i rad motora tak da se to tolko jako ne prenosi na getribu, a sa smf nista pa je i on sam imao slucajeva ubrzih rzletavanja getribi, raspadanja homokinetickih i povece buke malo

povratkom zamjenskog dvomasenog tih problema vise nije bilo

 

a mrzim taj dvomaseni jel i kod mene ide lagano karju svog zivota, i mislio sam staviti jednomaseni, ali dok sam ovo cuo odustao sam

iskesirat 300€ za dvomaseni opet i dokle vozi vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Možda griješim zbog nedovoljnog iskustva ali koliko dosad znam četvorocilindrični i VR zamajci nemaju isti raspored rupa na radilici (Potvrdio jebač Kr3mni) ali G60 & 1Z-AHU SMF (isti kurac) primaju lamelu i korpu od VR6 kompleta i to se smatra nekim upgradeom :palacg

Nažalost dovoljnim za remap i dizne br veće,dalje klizi!(Trebam tek probat!)

e to to..to trazim..

 

Kupio sam Sachs kuplung set...al bez zamasnjaka jer mi je to bilo previse...

sad gledam koji zamasnjak mogu uparit sa svojom lamelom..no cini se da ce bit novi zamasnjak od G60 sa vr6 set kvacila..

Share this post


Link to post
Share on other sites
imas kod mene u firmi Valeo u setu sa običnim zamašnjakom i s popustom bi te ispalo oko 2000 kn.

 

ja sam ih prodao vec valjda 50 komada i ljudi nemaju reklamacija tj. jako je dobar.

 

znaci set 4 komada (zamašnjak,korpa,lamela i potisni)

 

a zamašnjak je taj obicni nije dvomaseni

 

ak si zainteresiran zvrcni me :palacg

ovo je dobra ponuda..al bi me zanimala kombinacija kvacilo VR6 i zamasnjak G60

Share this post


Link to post
Share on other sites
e to to..to trazim..

 

Kupio sam Sachs kuplung set...al bez zamasnjaka jer mi je to bilo previse...

sad gledam koji zamasnjak mogu uparit sa svojom lamelom..no cini se da ce bit novi zamasnjak od G60 sa vr6 set kvacila..

 

lamela 225mm??

da na otpadu nadjes od g3 tdi zamajac,al znas sta se bojim,da ces morat mjenjat taj set,jer ne pase ti korpa sa dvomasenog ninajedan obicni zamajac.stvar je u dubni na koju upada tarni dio korpe,na obicnom je u ravnini sa rubnim djelom koji naljeze na zamajac,dok kod dvomasenog viri 10-tak mm van tog rubnog djela.

nadam se da si sacuvo racun...pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

bagy ak si uzeo novu korpu i lamelu za dvomaseni zamašnjak onda nema šanse da bus to stavil na

obični zamašnjak :ne2

 

onda ti treba dvomaseni

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako god okrenem ne zelim taj dvomaseni...skup je ko suho zlato i nemam volje da nakon nekoliko brzih starteva opet moram gledat novi dvomaseni..radije cu se vozit ovako kako je pa skupljat za komplet VR6/G60...

 

sve u svemu hvala na velikom feedbacku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
kako god okrenem ne zelim taj dvomaseni...skup je ko suho zlato i nemam volje da nakon nekoliko brzih starteva opet moram gledat novi dvomaseni..radije cu se vozit ovako kako je pa skupljat za komplet VR6/G60...

 

sve u svemu hvala na velikom feedbacku :)

 

 

a jesi se raspitivao sta za ovo sta sam ja napisao??

 

ja jos nisam nasao nikoga tko se vozi s tim jednomasenim da pa pitam malo kak se ponasa poslije to sve skupa

puno losega sam cuo, a opet sam na nekom seat forumu stranjskom citao kako su ljudi stavljali te valeo smf setove i da su prezadovoljni da cak mirnije rade auti

jel nije puno sad dat 2000 za taj valeo set jel sve dobijes, ali je problem ako se poslije getriba razleti zbog toga ili nesto drugo

 

evo, cuj samo ovo

 

mene samo zanima nakraju kome vjerovat

jel nemam bas novaca za dvaput skidat getribu i mijenjat setove ako slucajno ovaj bi tako rondao pa opet kupuj dvomaseni itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo na Jubitou je sa zamajcem koji je dosta laksi od OEM zamajca i po svemu sto sam dosad iskopao o toj temi ispada da nema promjene zvuka ukoliko nije lagani,eventualno se osjeti nesto zanemarivo vise vibracija.

Inace od ljudi koji su presli sa DMF na SMF (G3 tdi,AHU) znam jedino clana Veki Os jer sam mu sredjivao popust na novi kuplung set (Sachs za TDI,nije od VR-a) i po meni nema razlike u zvuku i funkciji.

Neznam jel njemu osobno nesto drukcije pa ga probajte kontaktirat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dvomaseni nije samo zbog eto samo da se malo izmjeni kuplung set..... al eto stavite obične pa nikad neznate kad ce getriba crknut.

 

Dvomaseni ublazava i sma rad motora i vibracije koje preko spojničke idu u mjenjac na ležajeve...... mJest duplo jeftinije al nakon nekog vremena moguce da ce bit duploskuplje :)

 

 

Kakav zamasnjak moze crknut nakon vise grubih startova.. niti jedan (sem jeftinjak neki).....

 

Kad lamela izgori onda i zamasnjak dobije po tamburi.. bar u 80% slučajeva

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jesi se raspitivao sta za ovo sta sam ja napisao??

 

ja jos nisam nasao nikoga tko se vozi s tim jednomasenim da pa pitam malo kak se ponasa poslije to sve skupa

puno losega sam cuo, a opet sam na nekom seat forumu stranjskom citao kako su ljudi stavljali te valeo smf setove i da su prezadovoljni da cak mirnije rade auti

jel nije puno sad dat 2000 za taj valeo set jel sve dobijes, ali je problem ako se poslije getriba razleti zbog toga ili nesto drugo

 

evo, cuj samo ovo

http://www.youtube.com/watch?v=Vb9Z6O_Czow

 

mene samo zanima nakraju kome vjerovat

jel nemam bas novaca za dvaput skidat getribu i mijenjat setove ako slucajno ovaj bi tako rondao pa opet kupuj dvomaseni itd

meni se getriba razletila...kupio novu getribu...kupio novi kuplung set...za zamasnjak jednostavno nisam imao a trebao mi auto...tako da se sad ovako kotrljam i pokusavam slozit neko dugotrajnije rijesenje...

 

ovo sta si stavio kao video je sachsov olaksan jednomaseni zamasnjak..zato se tako i cuje.

 

vjerujem da dvomaseni ima svoju svrhu...no opet, ako su stari auti mogli vozit na jednomaseni ne vidim zasto bi sad ovo moje korito bila iznimnka

Edited by BaGy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja neznam ni sam šta bi mislio o tome svemu,jest da je DMF s nekim razlogom tu ali TDI motor ga nije imao u početku proizvodnje i fala bogu ima primjeraka koji su nakupili respektabilnu kilometražu,imao sam ih par komada koje sam baš silovao i nikad ništa a sadašnji auto mi je prvi sa DMF čudom.

Isto tako (malo manje nego tu) sam online član na TDI clubu na kojem je nepisano pravilo da članovi u potpis stavljaju šta voze tj. koje modifikacije voze na autu (za razliku od nas sa narodnim mudrostima i bjesnim slikama) i stvarno njih velika masa tamo ima navedeno SMF u potpisu i tako voze hrpetine milja bez problema sa još xxx modifikacija.

Neznam stvarno,bit će da ću morat probat na vlastitoj koži

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam jer eto kad cemo po toj semi kako je nekad bilo... eto prosta stvar. Sad 90% motora ima kuplung remenicu na alternatoru pa kad ona blokira cuju se zvukovi a nerjetko pucaju natezači i blokaju ležajevi u alternatoru. Zasto se to nije prije događalo ? :)

 

 

Mehanika postaje sve osjetljivija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažu na tdiclubu da je valeov smf kit jak kao i originalno kvačilo, a sachs smf kit je nešto jaći i može izdržat remap i dize. Dakle jedino rješenje je pljunut jako lijepe novce za neki kvalitetniji smf kit koji je nekih 650$ na idparts. A moja lamela kliže ko mutava u 4. i 5. brzini. :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko od forumaša kako riještiti problem DMF za Golfa V/Octavia A5, ima li ikakvo rješenje za navedena vozila? Osim kupovine DMF i seta kvačila je li neko uspio složiti nekakvu vrijentu da radi sa SMF. Info bilo kakav molim.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vam imam u firmi Valeo i stvarno su jako kvaliteti tj. nemaju ljudi reklamacija na njih

 

isto tako imam i za G5 takav set,koji ide i na octavie,tourane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma lako za kvalitetu samog seta...pitanje je kako funkcionira sam auto sa tim setom?

jel ima vibracija?

jel zatrza pri saltanju u visu/nizu?

itd itd

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma lako za kvalitetu samog seta...pitanje je kako funkcionira sam auto sa tim setom?

jel ima vibracija?

jel zatrza pri saltanju u visu/nizu?

itd itd

 

Zašto bi trzao? Zbog toga lamela na jednomasenome ima federe , a na dvomasenome nema.

 

Sutra na jedan 1.8T montiramo jednomaseni G60 zamašnjak pa ću vam napisati kako se ponaša , ali ne bi trebalo imati veze osim što će se motor bolje razvrtavati jer je lakši

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zašto bi trzao? Zbog toga lamela na jednomasenome ima federe , a na dvomasenome nema.

 

Sutra na jedan 1.8T montiramo jednomaseni G60 zamašnjak pa ću vam napisati kako se ponaša , ali ne bi trebalo imati veze osim što će se motor bolje razvrtavati jer je lakši

 

 

točno to na jednomasenom lamela ima federe i bolji jer nemre tak brzo otici zamasnjak u kiflu

 

bas sam danas prical s jednim covjekom i on je stavio bas taj od Valea prije nekih 15000

i veli da je sve ko orginal. da nema nikakvih trzanja ni ničeg

 

 

e sad kak bi ljudi rekli 100 ljudi 100 ćudi,100 žena - 200 sisa :palacg:lol2

Edited by djuro G3

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se danas gdje uzimam djelove išao raspitat za kuplung set od VR-a,ako sam dobro shvatio čovjeka trebalo bi me ispast oko 1100 kn sa popustom i nekim prelamanjima,ujedno sam dobio info da su prodali već masu njih Osječkim taksistima i da nikakvih problema nemaju.A onda samo polovni G-60/1Z-AHU jednomaseni za par stotica kuna,Roko je prodao jedan kako je rekao za 300 kn pa kontam da to sve ukupno neće ispast puno i ostaje mi stari DMF za rezervu ili kad auto ode dalje.

Samo da kassa sjedne :palacg

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas dobio ''ponudu'' u jednom ducanu autodijelovima, sasch performance kit ,5300kn, dmf + lamela+korpa+druk i to drzi 300+Nm

 

Savrseno, a cijenom ko originalni zamasnjak

Share this post


Link to post
Share on other sites
0