0
Vweky

golf 3tdi problem

Recommended Posts

Pozdrav prvo ekipi koja oce pomoc,a i onima sta nece. Ovak na 1.9tdi dok se nezagrije bar na nekih 40-50 stupnjeva,u leru mu spucam gas do 3900 i sam pocne trokirat i oce se ugasit,gas neprima preko 2 soma,a dimi ko fap! I tak par sekundi i onda normala. Isto sa 1brzinom do istih okretata. Cim se to desi sutnem ga u 2 i gas do poda i nece preko 2 soma,i onda nakon par sekundi sam povuce i to je to. Nekad i kad je full topli isto se dogadja. Koji mu je?? I sta da gledam i di?? Btw na vag-comu mislim da je pisalo procesor motora blokiran! Jel se to da odblokirat,i zasto je opce blokiran?? Svaki savjet je dobro doso,i unaprjed HVALAAA!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj na svakoj trojci tdi to napraviti dok je hladan i svaka ce to napraviti nema gazenja dok je hladan

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je to problem s hidropodizacima..meni je isto to radio i mjenjao ih i onda ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ok to kad je hladan,al sta kad je topli? A i pa netreba mu 500km da se zagrije.valjda? I zasto je procesor blokiran?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala Mrki i nenadu naravno,daj samo jos neku cjenu okvirno kolko je vas to kostalo znaci ruke djelovi pive cevapi itd itd??

 

Btw a zasto VAG-com kaze da je procesor motora blokiran,zbog ceg to i koko to rjesit???

e da i u crjevima od intercolera ima ulja onak potocic lagani..... Zbog ceg i naravno kako to otklonit da se nesj...jos nesto vise??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za procesor nemam pojma,nisam se sretao s time,za potočić u crijevima IC-a je relativno šta ti znači "potočič"?Sasvim normalna stvar je da ima ulja u tim crijevima,dolaze iz ventil dekla,previše nevalja jer je mogući znak da je turbina pri kraju (semerinzi) ili je propuh u glavi.

Mene su štepsle (INA) izašle 350 kn sa popustom,inače mislim da je nekih 55 kn komad znači x8 je 440 kn,ruke si nisam računao jer sam ih sam mjenjao.

 

Edit:

Ako te pati ulje u IC-u ima rješenja za to,kolega forumaš Veki Os si je rješio sa par crijeva i nekim separatorom i radi sudeći po čistoći povratne prozirne cjevi...

 

DSC07305-1.jpg

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja sam imao doma neke polovne al skoro nove podizace i sam san promjenio tak da me to kostalo nula kuna..haha..al inace tu negdje oko 60 kn ti je svaki otprilike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam puno,onda mjenjamo i to cim dodje ona crkavica od place.....EEEE a jel moguce da mi zbog tog i blokira nekad na 140 nekad na 170km/h?? ovisi kak mu se oce........

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodje nekad do 140,nekad 160,evo sinoc na moje cudjenje caaaak do 180kmh i to je to,prestane vuc,lagano podrhtavanje. Da nebi nes bilo pustim gas,spusti ga za 10-20 dam gas al livada. A kak provjerit ta crjeva i di jesu? Koje boje? Kak? Bar da to eliminiram dok nebude placa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sorry na ponovljenom postu mob me zeza. Nego kak da ja provjerim da nije i meni to?

Edited by Vweky

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa u mojim slucajevima je turbina znala previse puhat zraka

 

koliko je to previse??

Share this post


Link to post
Share on other sites

al kako to ispitat onak najpovoljnije moguce???

 

Nije mi za bacat pare,jos se ujutro probudim i imam cestitku na sofer sajbi :eek :eek :eek .....slike su preuznemirujuce da bih stavljo,nisam cak niti sliko jer mi se dovoljno urezalo u glavu....

Uglavnom neko je bio sinoc jaaaaakoooo hrabar :palacd :palacd pa si je dao oduska na mom cabriu,tocnije na prednjoj sajbi...rupetina da nemos vjerovat....

 

Kakvi frajeri... :glavomuzid :glavomuzid i tako jutarnja kavice cca 1300kn Dobro jutro hrvatska!!!!

 

 

Back to topic..... kako provjerit turbo i pritisak i pratecu opremicu??

Share this post


Link to post
Share on other sites
al kako to ispitat onak najpovoljnije moguce???

 

Nije mi za bacat pare,jos se ujutro probudim i imam cestitku na sofer sajbi :eek :eek :eek .....slike su preuznemirujuce da bih stavljo,nisam cak niti sliko jer mi se dovoljno urezalo u glavu....

Uglavnom neko je bio sinoc jaaaaakoooo hrabar :palacd :palacd pa si je dao oduska na mom cabriu,tocnije na prednjoj sajbi...rupetina da nemos vjerovat....

 

Kakvi frajeri... :glavomuzid :glavomuzid i tako jutarnja kavice cca 1300kn Dobro jutro hrvatska!!!!

 

 

Back to topic..... kako provjerit turbo i pritisak i pratecu opremicu??

 

razdvoji jedno od dva crijeva koje vode turbo-usisna i probaj turirat na hldno ako ne trokira znaš sta je

Share this post


Link to post
Share on other sites
razdvoji jedno od dva crijeva koje vode turbo-usisna i probaj turirat na hldno ako ne trokira znaš sta je

 

 

znači ako trokira turbo je ispravan? i to samo na hladno turirati?

Share this post


Link to post
Share on other sites
znači ako trokira turbo je ispravan? i to samo na hladno turirati?

 

mene je to mučilo bio kod kod majstora diagnostika, pa zamijeni n 75, pa maf, pa crijeva vakuma ,pa ispitaj vakum aktuator,pa zamijeni

 

podizače,pa kao tlak ulja nije dobar i niš od toga. dok tako jedno jutro nisam slučajno imao puknuto crijevo koje ide do ic-a u i to se ni događalo

 

stavim crijevo i motor trokira, zamijenio turbo prije dva mjeseca od tad ni na hladno ni na toplo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam zamijenio maf,n75 radi normalno,vakuum crijeva,crijevo IC-a koje je bilo puknuti,za vikend ću očistiti usisnu i egr prekontrolirati,ako nije do toga neznam kaj ću

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti dimi a reko si da dimi znaci da ima nafte a nema zraka, znaci turbina nekaj zafrkava, pogotovo jer imas ulje u interculeru, a u njega ulje moze samo kroz turbinu koja je ocito na samrti. Bad luck.

Edited by Zorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako ti dimi a reko si da dimi znaci da ima nafte a nema zraka, znaci turbina nekaj zafrkava, pogotovo jer imas ulje u interculeru, a u njega ulje moze samo kroz turbinu koja je ocito na samrti. Bad luck.

 

Jesi siguran,evo ti jedna fotka zbog kojeg stanja može dimit bez da turbina zafrkava

 

DSCF0254.jpg

 

,isto tako pogledaj gdje je odušak ventil dekla spojen na TDi-u,savršen puteljak da uljne pare dođu do IC-a i akumuliraju se pomalo,pogotovo ako se auto netiska :zivio

Na kraju krajeva,ovu ljepotu na fotki i je stvorila kombinacija ulja + povrata ispuha sa EGR-a na savršeno ispravnom motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok slazem se. Malo sam se prekatastroficno izrazio. Ali definitivno bi oko turbine trazio kvar, mozda ventil skroz ne zatvara... Treba ici redom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0