0
zoky099

Chip na 1.9 TD

Recommended Posts

Recite mi dali se može chipat golf trojka 1.9 td i na kolko konja bi se onda diglo ? trenutno je u njemu 75KS

 

i jel znate ko to radi na području slavonije (osijek i okolica) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
hahah imas chip za td "kljuc 13 i ravni sarafciger"

 

Pa si spališ klipove :angry: . Prije ikakvog čačkanja se raspitaj kod nekoga tko je to već radio. Ako ti bošista dobro posloži bosch pumpu i dizne možeš dosta dobiti. Ako ćeš to raditi stavi si intercooler.Kada je to sve dobro složeno možeš očekivati 100+ konjića. :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa si spališ klipove :angry: . Prije ikakvog čačkanja se raspitaj kod nekoga tko je to već radio. Ako ti bošista dobro posloži bosch pumpu i dizne možeš dosta dobiti. Ako ćeš to raditi stavi si intercooler.Kada je to sve dobro složeno možeš očekivati 100+ konjića. :zivio

 

dobices konjicima...ali sigurno da nije to pozelno za motor, t.e kratis njegov vjek trajanja..

Share this post


Link to post
Share on other sites
dobices konjicima...ali sigurno da nije to pozelno za motor, t.e kratis njegov vjek trajanja..

Slažem se no ako čovjek baš to želi neka si složi. Ja bi rađe skupljao novce za TDI, bolje ide a manje troši od TD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u planu je i bila kupovina TDI-a al tako nas je dopalo da smo uzeli TD-a.

intercooler će ići kroz neko vrijeme, za to imam majstora..

 

za kolko bi se mogao naći dobar TDI motor sa svime što treba ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nades komplet trojku stranih papira tdi-a i to ti je to..najjeftinije.....

imas ih od 1000eura pa na vise....

rasprodas ostatak limarije i izađe te jako povoljno...

Edited by ekusetic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitaj se kod likova koji uvažaju aute, najbolje bi ti bilo uzeti kompletan auto zbog svih popratnih stvari (IC, veće kočnice,getriba, auspuh). Moglo bi te koštati oko 1000 - 1500€, na tu cifru dodaj cijenu velikog servisa i to je to.

Edited by Kenny

Share this post


Link to post
Share on other sites
valjda će mi uletit tako nešto :)

 

Prodaj kljuse, kupi tdi-a pa chipuj, to ti je brze, jednostavnije, jeftinije i 100% je legalno, za razliku od ovog sta ti predlazu kolege... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

+ dodatak da taj čip na motoru s 200 000 + km neznači da ces imat smiley na licu sljedecih nekolikio godina :)

mislim na TDI-a.. jer kod nas je svaki presao 120-170tkm po satu naravno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
+ dodatak da taj čip na motoru s 200 000 + km neznači da ces imat smiley na licu sljedecih nekolikio godina :)

mislim na TDI-a.. jer kod nas je svaki presao 120-170tkm po satu naravno :)

 

Ja sam imao dva chipana golfa, trojka 90ks i cetvorka 110, trojka je bila chipana na 300.000 sad ima 400.000 i nema nikakvih problema, cetvorka na 220.000 sad ima 260.000 i nema nikakvih problema...

 

U principu ako je motor dobar, ako se redovito servisira i pazi nebi trebalo bit nikakvih problema... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je u tome što nismo uspjeli naći TDI-a dobrog i onda smo uzeli od prijatelja TD-a

brzina i jačina auta mi nije tolko baš bitna, za chipanje sam pitao čisto da vidim jel se može jel nisam vidio na forumu da je to neko pitao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijateljev TDI chipovan ima trenutno 330 000 KM,turbina nikad nije reparirana,te je na autu još tvornička lamela i korpa.

Potrošnja se krece izmedji 4.5-5L .

Sve zavisi u kakvim je auto rukama,tko mu je vlasnik,i kako se dotični odnosi prema njemu. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako se ponasaju ti 90ks cipovani tdi, na koliko se dize ks i moment???

 

kako to sve ide i funkcionira???

 

kako, kako???

Share this post


Link to post
Share on other sites
kako se ponasaju ti 90ks cipovani tdi, na koliko se dize ks i moment???

 

kako to sve ide i funkcionira???

 

kako, kako???

 

moja trojka je isla super, nikad nije mjerena snaga al navodno je imala 120ks a momenta na bacenje, išla je puno bolje od serijskog golfa 4 tdi 110 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
moja trojka je isla super, nikad nije mjerena snaga al navodno je imala 120ks a momenta na bacenje, išla je puno bolje od serijskog golfa 4 tdi 110 :)

 

e lepo...

 

a kaj je sa usis ispuh??? ili si ovu snagu izvukao samo cipanjem...???

Share this post


Link to post
Share on other sites
e lepo...

 

a kaj je sa usis ispuh??? ili si ovu snagu izvukao samo cipanjem...???

 

usis ispuh sve serijala... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
usis ispuh sve serijala... :palacg

 

 

ok. a sa maknutim katalizatorom i protocnim zadnjim loncem, nekakvim manje restriktivnim usisom, 2.5 turbinom i diznama...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ok. a sa maknutim katalizatorom i protocnim zadnjim loncem, nekakvim manje restriktivnim usisom, 2.5 turbinom i diznama...

 

ne kužim se baš pretjerano, ali u principu bi imao auto koji ide ko sdi do 2500okretaja a nakon toga polomi sve... :bravo

otvori temu i raspitaj se, ovo je vec daleko OT

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne kužim se baš pretjerano, ali u principu bi imao auto koji ide ko sdi do 2500okretaja a nakon toga polomi sve... :bravo

otvori temu i raspitaj se, ovo je vec daleko OT

 

 

onda cu zamolit moderatore da pobrisu sve, samo ispitujem teren malo jer sam relativno nov u tome svemu...

 

pa me zanima to sve :palacg

 

i samo jos jedno pitanje, vezano uz 2500okretaja, dali bi se to moglo rijesiti mapiranjem auta ili ???

 

odnosno, da se spusti punjenje turbine na nizim okretajima???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto snage da dobiješ na tom motoru: ispuh od turba do kraja 60mm i neki protoćni lonac, boost controler i

 

ćukica, intercooler, dodavanje goriva na pumpi...

 

To bi bilo oko 100ks i 200nm

 

Ako je tvoj motor uredan ne troši ulje ja bi prije ovo napravio nego kupio TDI-a..

 

Ovo bi koštalo oko 1000-1500kn i 20 litara dizela dok se uskladi zrak gorivo zbog dima.....

 

Za nešto jaće bi još trebala turbina od G2 kkk k24, i pumpu prepravit boost pin od 1.6td... :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
0