0
skrle

Handsfree bluetooth adapter

Recommended Posts

Kolega mi trazi neki adapter koim bi svoj originalni handsfree,u koji se fizicki umece aparat preko bluetootha povezao sa svojim telefonom.

Evo vam i C/P sa skoda foruma gdje je on to podrobnije objasnio.

 

U Octaviji II iz 2005.g. (drugi sam vlasnik) imam tvornički ugrađenu pripremu za GSM2 sa nosačem na središnjoj konzoli te komande za telefon na volanu. Po prikupljenim informacijama, u to vrijeme su postojale dvije verzije takve instalacije - sa i bez Bluetooth-a. Izgleda da je u moj auto ugrađena ta nešto jeftinija varijanta (bez BT) za koju bi morao kupiti odgovarajući adapter/držač, montirati ga na ugrađeni nosač na konzoli i potom telefon svaki puta pri korištenju fizički stavljati u taj adapter. Takav adapter je za svaki model telefona drugačiji, što postaje vrlo skupo i nepraktično kod eventualne promjene mobitela.

Zanima me zna li netko postoji li univerzalni Bluetooth adapter ili nešto slično što bi tom postojećem ugrađenom handsfree sustavu omogućilo da se sa telefonom spaja putem Bluetootha?

Inače, na poslu koristim službenu Octaviju sa Bluetooth handsfree sustavom koji funkcionira zaista fantastično - bez potrebe za adapterima, nosačima telefona, kablovima i sl. - veza se automatski uspostavlja i prekida gašenjem auta.

Ako neko ima konkretnije informacije, unaprijed se zahvaljujem!

Nino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mora promjenit modul za tel u noviji modul sa BTom i eventualno reprogramirati...nis drugo.samo kaj mora trazit za njegov auto....neznam dal mu pase od A4 B7 npr jer oni imaju sa BT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skuzili smo da auto ima BT pod suvozacevim zicom ali kada na volanu pokusamo upalit uvijek trazi umetenje telefona. Pitanje je dali samo treba fizicki iskljuciti adapter na armaturi ili samo preko vag coma ili nekako drukcije nariktati da se spaja preko BT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko znam mu treba taj modul kaj je kod suvozaca i kablovi.al mora bit programiran za njega.nece mozda radit ak se izvadi iz npr A6 ili A8.a BT na mobitelu mora biti i "vidljiv"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je doslo u originalu sa autom problem je u tome sto se nece spojit preko BTa nego trazi da se umetne aparat u adapter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm...cudno....za to jos nisam cuo.pitat cu druge na stranom forumu pa javim.a po cemu ste saznali da je bas BT modul???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio bih ti zahvalan.

Evo sta ima pod suvozacevim zicom.

nog4t0.jpg

Edited by skrle

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo novosti iz svijetaaaaaaaaaa......... :D :D :D :D :D :D

 

ovaj modul je i za BT bez ikakvog nosaca za mobitel....potrebno je modul programirati da NE trazi mobitel u nosacu i sve je rijeseno.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo novosti iz svijetaaaaaaaaaa......... :D :D :D :D :D :D

 

ovaj modul je i za BT bez ikakvog nosaca za mobitel....potrebno je modul programirati da NE trazi mobitel u nosacu i sve je rijeseno.....

 

 

Hvala!!!

 

Sta kaze svijet kako se to radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

uff..sad me nesto pitas....

 

neznam dal ce ti sa VAGcom ic,

 

otvoris kanal 77,onda na "ucenje" ili kak se vac zocee funkcija 10.

aktiviras kanal 133, i nakon toga ti pise valjda "1" umjesto "0".

1 znaci da se telefonira samo kad je mobac u drzacu.... "0" je da moze i bez njega radit. a code za BT je "1234"

 

naso sam na openobd.org...slabo na engleskom pise..

 

http://de.openobd.org/skoda/octavia_1z.htm#77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno hvala budemo probali pa javim rezultat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga rijeseno hvala jady i marko p :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

dragi moji

i ja sam vlasnik škode i imam istu situaciju kao što je navedeno u gornjim postovima...

Jel ima koja dobra duša u Zagrebu koja bi mogla to za mene napraviti?

:bravo:care

Share this post


Link to post
Share on other sites
0